Zbiórka Pomoż mi, bez Ciebie bede kaleka - miniaturka zdjęcia

Pomoż mi, bez Ciebie bede kaleka

G C - awatar

G C

Organizator zbiórki

Cześć, mam na imię Gabriela, mieszkam niedaleko Tarnowa. W tym roku kończę 23 lata. Od 3 lat choruje na ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa) , gonartozę (zwyrodnienie stawów kolanowych) i chorobe Buergera.Wszystko zaczęło się w listopadzie 2013 r. od bólu w stawie biodrowym, chociaż już jako dziecko pamiętam, że ten ból był, lecz mniejszy. Pamiętam z tego okresu nieprzespane noce, niezrozumiały ból, którego nie mogłam znieść. "A taką dzielną dziewczynką jest w dzień" - mówiono w rodzinie. Nikt nie widział, co mi jest. To co pomagało, to słuchanie bajek opowiadanych przez mamę i aspiryna, którą dostawałam, gdy bolało.

Pierwsza wizyta u lekarza rodzinnego. Pierwsza ocena. Problemy z kręgosłupem. Prześwietlenie odcinka lędźwiowego nie wykazało żadnych zaburzeń, a zaowocowało jedynie skierowaniem do neurologa. Jak później się okazało, był to trop, który zabrał mi dużo czasu na błędne domysły i badania diagnostyczne nie przynoszące żadnych konkretnych odpowiedzi, skąd ten ból w kręgosłupie, ciągłe zmęczenie, ból nóg, drętwienie odcinka szyjnego. Podejrzewano rwę kulszową, czy zespół mięśnia gruszkowatego, zalecano rehabilitacje i masaże, które w szpitalu nie przynosiły żadnego rezultatu. Straciłam w ten sposób cenny rok.

Na szczęście w końcu neurolog uznał, że warto skonsultować mój przypadek z reumatologiem. W porównaniu z wcześniejszymi działaniami ta historia potoczyła się znacznie szybciej. Zlecono RTG miednicy i HLA-B27. Grudzień 2013 r., pamiętam ten dzień, jakby to było wczoraj. Informacja ciężka, lecz do przetrawienia. "Mamy tu do czynienia z chorobą jak na razie nieuleczalną o podłożu genetycznym." Ta wizyta była bardzo trudna. Lekarz przepisał środki przeciwbólowe. Mówił, jak ważna jest specjalistyczna rehabilitacja z dobrym fizjoterapeutą. I takiego udało mi się znaleźć.

Metody terapii: osteopatia, terapia manualna, terapia mięśniowo-powięziowa FDM, terapia mięśniowo-powięziowa z wykorzystaniem haczyków, igłoterapia sucha punktów spustowych (Dry Needling wg David G. Simons Academy), terapia uciskowa – masaż ręczny sekwencyjny, drenaż limfatyczny, terapia falą uderzeniową, masaż ręczny, taping rehabilitacyjny, bańki, fizykoterapia wysokoenergetyczna, biostymulacja laserowa, ultradźwięki, fonoforeza, Magnetronik (pole magnetyczne niskiej częstotliwości), diatermia krótkofalowa.


Cały zespół bardzo angażuje się w to, aby mi pomóc, by mniej bolało i jak najbardziej przedłużyć możliwość samodzielnej egzystencji. To choroba postępująca, zaatakowała kolejne narządy. W tym momencie najmocniej żołądek, jelita, stawy kolanowe, krzyżowo-­biodrowe oraz kręgosłup. Wystąpiły także problemy z krążeniem. Jak się okazało lekarstwa będę musiała zażywać do końca życia. Dlatego chciałabym Was prosić o pomoc, o wsparcie finansowe mojego leczenia i drogiej, jak na moje możliwości rehabilitacji. Nigdy nie umiałam prosić o pieniądze. I choć organizowałam już zbiórki dla innych, teraz czeka mnie zadanie trudniejsze - zorganizować jedną dla siebie. Wiem, że nie jestem sama, mam wokół siebie Wspaniałych Ludzi, którzy pomagają, aby się udało. I uda się. Z Waszą pomocą. 

Zapraszam na moją stronę: https://www.facebook.com/gabriela.cierniak.zzsk/

 W tym momencie wiem jedno, że trzeba wierzyć, że się uda bo wiara czyni cuda.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • G C - awatar

  G C

  12.07.19
  12.07.19

  Witajcie moi Kochani! 🤗 Co u Was ? Jak się macie? U mnie dzisiaj niestety okropny bol żuchwy... 🙁walczę... Mam nadzieję, ze wytrwam... KAZDY GROSZ MA OGRROMNE ZNACZENIE...

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.05.19
  20.05.19

  Praktyka Lekarska Jan Pokrywka, Kłodzko, proszę tam się zgłosić. Zdrówka.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.05.19
  12.05.19

  Wielu by się poddało i wielu się poddało w podobnych sytuacjach.Ale nie Gabriela. Gabriela zdecydowała się żyć pomimo ogromnych trudności i cierpienia.I tak naprawdę, każda przebyta trudność, którą miała już za sobą czyniła ją silniejszą, choć nie zawsze gotową na następne to jednocześnie bardziej wytrwałą w przyszłych bojach. Wiara pozwalała jej wstawać, kiedy wydawało się, że już nie ma siły wstać.Determinacja wzmacniała ją pomimo, że jeszcze chwilę temu była osłabiona.Nadzieja była dla niej jak tarcza, którą broniła się podczas najtrudniejszych chwil.Widząc zaangażowanie dobrych ludzi, przepełniało ją wzruszenie, które z czasem przerodziło się w uczucie szczęścia. I niezależnie czy budziła się podczas zimowych ciemności czy gdy letnie płonące słońce pięło się ku górze, to bywało, że wstawała z uśmiechem.Ponieważ poziom szczęścia i pewności siebie nie dawał żadnych szans na smutek na twarzy. Nie jestem pisarzem i ostatnim razem pisałem lata temu :D Znki sę kńczą TRZYMAJ SIĘ !!!

 • Ewa MELCZYK - awatar

  Ewa MELCZYK

  20.04.19
  20.04.19

  POWODZENIA !!!

 • Grzegorz Horoń - awatar

  Grzegorz Horoń

  10.03.19
  10.03.19

  Na pewno jest jakaś konkretna przyczyna tych wszystkich dolegliwości. Lekarze piszą coraz to wymyślniejsze nazwy chorób, co ma świadczyć o ich kompetencjach i wielkiej wiedzy, a jak już nic z ich diagnoz się nie sprawdza piszą na koniec o "uwarunkowaniach genetycznych" a i tak leczą (łagodzą) tylko objawy. Szukajcie dalej, bo dziewczyna wygląda dobrze i na pewno może być zdrowa i szczęśliwa czego jej i rodzicom z serca życzę.

 • irena - awatar

  irena

  21.02.19
  21.02.19

  Zdrówka życzę :) Trzymam kciuki :)

G C - awatar

G C

Organizator zbiórki

Wpłaty - 137

HELENA FLINIK - awatar
20
HELENA FLINIK
Szymon Szczeblewski - awatar
50
Szymon Szczeblewski
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
150
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Przemysław Kowalski - awatar
200
Przemysław Kowalski
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Edyta - awatar
50
Edyta
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij