Zbiórka Rehabilitacja Oli po udarze - zdjęcie główne

Rehabilitacja Oli po udarze

802 658 zł  z 891 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 966 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Gadomer - awatar

Łukasz Gadomer

Organizator zbiórki

Zbiórka potwierdzona dokumentami medycznymi (na dole zbiórki) i fakturami (w aktualizacjach).

Aktualizacja 11.12: Zamieściłem najnowsze zdjęcie Oli oraz aktualne informacje o jej stanie (w aktualizacjach).

Nazywam się Łukasz Gadomer, jestem mężem 27-letniej Oli. Szczęśliwym małżeńskim życiem wspólnie z dwoma kotkami, Nabokim i Fuwą, dane nam było cieszyć się nieco ponad 2 miesiące. 7 stycznia, w środku spokojnego, wspólnie spędzanego dnia, Ola zasłabła. Po początkowo niegroźnych objawach Ola zaczęła się coraz gorzej czuć, trafiła na SOR. Lekarzom nie udało się szybko zdiagnozować objawów. Kilka godzin później była już w śpiączce na oddziale intensywnej terapii.

Diagnoza pojawiła się dopiero dzień później - ogromny udar pnia mózgu, najrzadszy, najgroźniejszy udar, niespotykany u młodych osób. W organizmie Oli stworzył się zakrzep o średnicy prawie 3 cm, który zablokował dopływ krwi do mózgu. Ola cudem przeżyła (i nie jest to przesada), jednak udar bardzo poważnie uszkodził jej mózg. Po kilku dniach w śpiączce Ola obudziła się. Była świadoma, oddychała samodzielnie, reagowała emocjonalnie i ze zrozumieniem na wszystko, co się do niej mówiło, ale mogła porozumiewać się jedynie mrugnięciami - jej ciało dotknął niedowład czterokończynowy.

Pierwsze tygodnie po udarze Ola spędziła na OIOM. Uszkodzenia neurologiczne są bardzo poważne. Stan Oli, choć niesamowicie ciężki, nie jest beznadziejny. Od pierwszego dnia po przebudzeniu obserwowaliśmy poprawę, np. w ruchu oczu, potem w pierwszych ruchach. Aktualnie jest już w stanie poruszać prawą ręką i prawą nogą, zaczyna aktywować powoli mięśnie w całym ciele. To młoda dziewczyna o niesamowitej inteligencji - mózg młodej osoby jest plastyczny i istnieje realna szansa na to, że, przynajmniej do pewnego poziomu, pozwalającego na normalne życie, Oli uda się powrócić do zdrowia. Nie jest to jednak możliwe bez ogromnych środków finansowych.

Olę czeka długoterminowa, wieloletnia (prawdopodobnie trwająca do końca życia), bardzo kosztowna rehabilitacja. Nieco ponad miesiąc po wystąpieniu udaru została przeniesiona do ośrodka rehabilitacyjnego Donum Corde pod Rzeszowem, w którym spędzi przynajmniej rok, prawdopodobnie dłużej. Pobyt w tym ośrodku to łączny koszt ok. 39 tysięcy złotych miesięcznie. Jeśli za jakiś czas, liczony w miesiącach / latach, Oli uda się dojść do stanu, w którym będzie mogła wrócić do domu, roczny koszt rehabilitacji to przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Olę w powrocie do zdrowia, proszę o pomoc w ramach tej zbiórki.

Biorąc pod uwagę aktualny stan Oli i przewidywania dotyczące dalszej rehabilitacji, w skład celu zbiórki wchodzą (kwoty przybliżone):

- 8 miesięcy pobytu z rehabilitacją w ośrodku Donum Corde - 296 000 zł (8 x 37 000 zł) - zebrane: 8 / 8, opłacone: 8 / 8,

- 14 miesięcy rehabilitacji w ośrodku Donum Corde, wliczony pobyt poza ośrodkiem - 259000 (14 x 18500 zł) - zebrane: 14 / 14, opłacone: 2 / 14,

- 12 miesięcy rehabilitacji w ramach turnusów, rozłożone na więcej niż rok - 336 000 zł (12 x 28 000 zł) - zebrane: 7 / 12, opłacone: 0 / 12.

Jest to oczywiście aktualny plan maksimum - cel nie jest idealnie precyzyjny, w przypadku zebrania mniejszej kwoty rehabilitacja po prostu będzie krótsza. Jeśli okaże się, że tak długa rehabilitacja nie jest potrzebna, cel zostanie zmniejszony / zbiórka zostanie zakończona.

Zgromadzone w ramach tej zbiórki środki będziemy sukcesywnie przeznaczać na opłacenie faktur za pobyt Oli w ośrodku, rehabilitację i leczenie, tak jak się aktualnie dzieje - wszystkie faktury są i będą zamieszczone w aktualizacjach! 

Środki ze zbiórki są cały czas wydawane, wyświetlana zebrana łączna kwota nie jest pomniejszana o już wydane środki! Zbiórka jest długoterminowa.

Leki, sprzęt rehabilitacyjny itp. finansuję we własnym zakresie.

Tak, jak dotychczas, w przypadku zmiany stanu Oli, zmiany planów dot. rehabilitacji / skrócenia jej, cel zbiórki będzie aktualizowany!

Będę oczywiście informował o wszystkich aktualizacjach stanu Oli. Wszystkich, którzy chcą, zapraszam również do kontaktu prywatnego.

Mam nadzieję i marzę o tym, że pewnego dnia Ola wróci do domu, usiądzie przy mnie, ukochanych kotach i będzie mogła prowadzić normalne, samodzielne, szczęśliwe życie. Została przede mną postawiona najwspanialsza osoba na świecie, którą spotkał okropny, niezasłużony los. Przyrzekłem Oli przed ołtarzem, że będę z nią na zawsze w zdrowiu i chorobie i zrobię wszystko, by wróciła do domu i byśmy mogli dalej budować pełen miłości dom. Wszystkim, którzy się do tego przyczynią, będę nieopisanie wdzięczny.

Aktualne zdjęcie Oli z naszego pierwszego po udarze, wspólnego wyjścia do restauracji (02.09.2024 r.):

Zdjęcie Oli po udarze (31.07.2024 r.):Wcześniejsze zdjęcie Oli po udarze (11.05.2024 r.):

Zapraszam również na Facebook:

- profil, na którym zamieszczał będę informacje o postępach w rehabilitacji Oli:
Kliknij tutaj - profil Facebook z informacjami,
- grupa, w której wystawiane będą przedmioty / usługi, z których dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Oli:
Kliknij tutaj - grupa Facebook: bazarek.

Wpłaty, których dokonacie w ramach zbiórki, mogą zostać odliczone od dochodu na zasadzie darowizny.

Istnieje również możliwość przekazania na rehabilitację Oli 1,5% podatku, o co również serdecznie proszę:

Numer KRS: 0000396361

Cel szczegółowy 1,5%: 0466557 Aleksandra


Wypis ze szpitala z rozpoznaniem stanu Oli:

Przykładowa faktura i szczegółowa rozpiska tego, co obejmuje jej wielkość:

Aktualizacje


  • Łukasz Gadomer - awatar

    Łukasz Gadomer

    11.12.2024
    11.12.2024

    Ola jest gotowa na zimowy czas :) Zamieszczam kilka informacji o tym, co się aktualnie u niej dzieje.

    Rehabilitacja stale i regularnie przyczynia się do poprawy stanu Oli. Mięśnie stają się coraz silniejsze, ciało nabiera stabilności. Zmiany nie są gwałtowne, ale wyraźnie widoczne, zwłaszcza w porównaniu do stanu sprzed jakiegoś czasu. Podam kilka przykładów, aby spróbować to zobrazować.

    Za Olą są już pierwsze próby samodzielnego przesiadania z wózka na łóżko. Asekurowana (lub gdy nie chce na nas czekać ;) ) jest w stanie samodzielnie podnieść się z wózka i przenieść się na łóżko. Zwykle na te łóżko pada, często zaczepia o podłokietnik wózka, ale udaje jej się samodzielnie znaleźć na łóżku :)

    Podczas codziennych czynności stoi już praktycznie samodzielnie. Pomagamy jej wstać, choć nie zawsze jest to konieczne - w zależności od pozycji startowej jest często w stanie stanąć na nogi samodzielnie. Zaczyna być także w stanie wstawać z pozycji i miejsc, z których wcześniej nie było to możliwe. Używa do tego głównie prawej nogi, choć lewa nie jest bezwładna. Coraz rzadziej wchodzi w przeprost, jest ją w stanie ugiąć w kolanie i jakoś tam jej użyć do utrzymania się. Stojąc utrzymuje się stabilnie, nie tylko na "słowo harcerza". Wygląda to coraz lepiej.

    Siedząc jest w stanie przechylać się z boku na bok i powracać do pierwotnej pozycji. Niedawno jakiekolwiek przechylenie się na słabszą stronę nie było możliwe (tzn. nie mogła się z niego z powrotem podnieść co siadu), teraz już działa to coraz lepiej.

    Stojąc jest w stanie amortyzować delikatne wychylenia w różnych kierunkach oraz wykonywać ćwiczenia przygotowujące do chodu, typu lekkie wypady nóg. Wąskim gardłem jest oczywiście lewa noga, ale i ona staje się coraz silniejsza, zaczyna utrzymywać ciało.

    Jak widzieliście ostatnio na filmie, lewa ręka powoli nabiera sprawności. Dość mocno daje się we znaki spastyka, która choć nie jest jakaś skrajnie mocna - ciągle wywołuje napięcia nieporównywalnie większe niż Ola jest w stanie świadomie skompensować. Dotyczy to głównie zaciskania dłoni. W najbliższym czasie Oli podana zostanie w tę rękę botulina (prawdopodobnie niewielka dawka), aby umożliwić ćwiczenia wyprostu palców - na ten moment dowolny wysiłek Oli zaciska lewą dłoń, więc nie jest to możliwe. Prawa ręka z kolei nabiera precyzji - widać to np. podczas wykonywania obrazków logicznych, które wychodzą zwyczajnie ładniej i równiej niż kilka miesięcy temu.

    W lewej nodze jest różnie - pojawiają się pierwsze świadome ruchy palców, które nie zanikają z czasem. Bywało dotychczas tak, że Ola mogła wykonywać tą nogą pewne świadome ruchy, których mózg po jakimś czasie zapominał. Nie jest to jednak coś, na czym się szczególnie koncentrujemy - ruchy stopą nie są najbardziej użyteczną funkcjonalnością ciała ;) poświęcamy więc ograniczony czas Oli na ćwiczenia innych rzeczy. Tę nogę także dotyka spastyka, ale mniej uciążliwa niż w ręce - najczęściej sprowadza się do utrudnienia zgięcia wyprostowanej kończyny.

    Otrzymaliśmy wynik kolejnego badania EEG, który znowu jest poprawny! Prawdopodobnie w najbliższych dniach dojdzie do odstawienia ostatniej, minimalnej już dawki ostatniego leku przeciwpadaczkowego.

    Odwiedziliśmy także optometrystę, który przepisał Oli okulary dostosowane do jej wady wzroku. Nie ma tragedii, choć udar osłabił mięśnie odpowiadające za ruch lewym okiem i badanie wykazało, że nie działa to jeszcze w pełni poprawnie. To jest jednak coś, co będzie dalej ćwiczone. Wada nie jest bardzo duża i choć czasem utrudnia Oli jakieś czynności, to nie jest to ogromny problem.

    Wczoraj odbyły się pierwsze próby chodu przy kozetce, z użyciem chodzika. Wyszły bardzo obiecująco :) Ola była w stanie w ten sposób się poruszać praktycznie samodzielnie, asekurowana przez rehabilitanta. Na ten moment blokuje ją głównie strach i dążenie nas wszystkich do tego, aby chód był możliwie poprawny, a nie "jakikolwiek". Ola stwierdziła, że prawa noga, choć osłabiona, działa w sumie podobnie jak przed udarem. Lewą nogę głównie póki co "zarzucała" - to znaczy przestawiała ją z powodzeniem samodzielnie, ale jeszcze nie w sposób będący w pełni poprawnym chodem. Do chodzenia jeszcze daleko, ale próby dają nam sporą, popartą rzeczywistością, nadzieję.

    Tym, którzy dotrwali do końca wiadomości, dziękuję za zainteresowanie stanem Oli oraz Waszą obecność. Cieszymy się, że jesteście z nami :)

    Zdjęcie aktualizacji 155 749

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    12.12.2024
    12.12.2024

    Śledzę postępy Oli i często o Was myślę 🤗 Cieszę się z postępów i życzę Wam wytrwałości 🤗 Bądźcie dzielni! 🩷🩷

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    12.12.2024
    12.12.2024

    Pani Aleksandro, jest Pani Cudem😍. Nieustająco kibicuję Pani w powrocie do zdrowia 😀

  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    12.12.2024
    12.12.2024

    Cieszę się za tak wspaniałe wieści. Pozdrawiam serdecznie i niezmiennie pamiętam w modlitwie.

  • GRZEGORZ - awatar

    GRZEGORZ

    11.12.2024
    11.12.2024

    Bardzo się cieszę z tak dużych postępów, pozdrawiam i pamiętam w modlitwie. BUZIAKI

  • Pozdrawiam z Białegostoku - awatar

    Pozdrawiam z Białegostoku

    18.11.2024
    18.11.2024

    Wszystkiego dobrego.

    • Łukasz Gadomer - awatar

      Łukasz Gadomer - Organizator zbiórki

      21.11.2024
      21.11.2024

      Dziękujemy!

802 658 zł  z 891 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 966 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Gadomer - awatar

Łukasz Gadomer

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 7 966

Maciej - awatar
Maciej
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Agnieszka Łobocka - gra Istanbul - awatar
Agnieszka Łobocka - gra Istanbul
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ewelina - awatar
Ewelina
40
Emilia Folczak - awatar
Emilia Folczak
350
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Urszula Jarocka obraz Czarna Hańcza - awatar
Urszula Jarocka obraz Czarna Hańcza
310

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij