Zbiórka Fundacja Dziś im Sandry Arkabuz - miniaturka zdjęcia

Fundacja Dziś im Sandry Arkabuz Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Fundacja Dziś im Sandry Arkabuz - zdjęcie główne

Fundacja Dziś im Sandry Arkabuz

4 500 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bartlomiej Arkabuz - awatar

Bartlomiej Arkabuz

Organizator zbiórki

Historia Sandry - wystarczy wpisać w Google: SANDRA ARKABUZ.

https://www.facebook.com/SandraArkabuz/

W rocznicę śmierci naszej ukochanej córeczki, jako rodzice, postanowiliśmy założyć Fundację "Dziś" im. Sandry Arkabuz.

Fundację inną niż wszystkie inne.

Fundację, która będzie światełkiem w ciemności, która ogarnia człowieka w obliczu śmiertelnej diagnozy... jego samego... jego dzieci... najbliższych... ale i tych trochę dalszych.

Fundację, która da poczucie bezpieczeństwa, dobre słowo, ale i konkretne narzędzia... oręż, mapy, zbroje... a przede wszystkim drużynę, przez duże "D".

...Drużynę, która powstała podczas swojej pierwszej wielkiej misji - ratowania ukochanej Sandry.

Fundację, która pomoże zrozumieć wszystkie zagadnienia i pokonać patologie wysokopłatnych, specjalistycznych prywatnych usług medycznych i okołomedycznych na całym świecie... (szczególnie w Europie i USA).

Fundację, która podsunie systemowe rozwiązania tych wielkich, ale również tych małych (często bardziej przerażających) problemów...

Tyle w okrągłych słowach, a teraz konkrety.

Pieniądze zbieramy na uruchomienie dwóch podmiotów prawnych działających w ścisłej synergii:

  1. Fundacji w rozumieniu Ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach.

  2. Spółki z o.o. non profit na podstawie Kodeksu spółek handlowych w art. 151 oraz na podstawie zapisów Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

  3. Główne kamienie węgielne (Cele statutowe).

1. "Celem Fundacji jest wspieranie dzieci cierpiących na choroby onkologiczne oraz ich rodzin, znajomych i szeroko pojętego otoczenia, poprzez pomoc w uzyskaniu dostępu do leczenia poza granicami Polski. Fundacja dąży do zapewnienia pozyskania finansowego wsparcia dla rodzin, które nie są w stanie samodzielnie pokryć kosztów leczenia, a także do nawiązywania współpracy z zagranicznymi instytucjami medycznymi w celu zapewnienia najwyższej jakości opieki dla dzieci. Fundacja, opierając się na własnym doświadczeniu, ma na celu skuteczne wsparcie i ochronę przed nadużyciami związanymi z wysoko płatnymi usługami medycznymi, które nie zawsze pokrywają się ze wstępnymi zapewnieniami.

2."Celem Fundacji jest dostarczanie i upowszechnianie materiałów edukacyjnych z zakresu psychologii, komunikacji społecznej i medycyny, szczególnie w kontekście chorób onkologicznych. Fundacja dąży do zwiększenia świadomości społecznej na temat sposobów leczenia, radzenia sobie z informacją o chorobie własnej, dziecka, bliskiej rodziny i dalszej rodziny. Działania te mają na celu wsparcie osób dotkniętych chorobą onkologiczną oraz ich rodzin, poprzez dostarczanie rzetelnej wiedzy i narzędzi do skutecznej komunikacji. Fundacja zapewnia również dostęp do specjalistów, zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także wsparcie w codziennych sprawach, które mogą stanowić wyzwanie dla osób dotkniętych chorobą onkologiczną i ich rodzin."

3. Celem Fundacji jest uświadamianie społeczeństwa, że walka z chorobą onkologiczną jest ważna, ale może się nie udać, i że ważne jest, aby mimo wszystko żyć normalnie. Fundacja dąży do promowania pozytywnego podejścia do życia, nawet w obliczu trudności, podkreślając, że chwile normalnego życia są cenne i nie powinny być pomijane w natłoku walki o zdrowie. Fundacja zamierza dostarczać wsparcie emocjonalne i edukacyjne dla osób dotkniętych chorobą onkologiczną i ich rodzin, pomagając im zrozumieć i zaakceptować różne możliwe wyniki walki z chorobą."

Prościej mówiąc:

1.

Przerobiliśmy wyceny i propozycje leczenia ponad 20 klinik na całym świecie. Są kliniki, które faktycznie potrafią wyleczyć, potrafią wydłużać życie, potrafią podnieść jego jakość. O dziwo, sporo jest ich również w Polsce. A jak nie potrafią, to otwarcie o tym mówią/piszą. I za to warto zapłacić każdą cenę, również tę finansową, która potrafi mieć sześć, a czasem i siedem zer!

Są kliniki, którym wydaje się, że są w stanie pomóc, gdyż pewne nacje są tak niepoprawnymi optymistami, że prawdziwie wierzą, że to właśnie wasze dziecko pod ich pieczą otrzyma taką kombinację, że się uda. "Latamy w kosmos, to i na waszą beznadziejną sytuację coś wyczarujemy - go, go, go!"

Są kliniki, które zbytnio dbają o statystyki i pewnie mogłyby pomóc, ale zgony nie kleją się w przekazie marketingowym, więc wolą pewniaczki.

Są też niestety kliniki, które zwyczajnie żerują na desperacji rodziców, którzy dysponują ogromnymi pieniędzmi, zazwyczaj o kilka rzędów wielkości większych niż kiedykolwiek wydawali — a dźwięk słowa "uratujemy wasze dziecko" często ma tylko zapełnić skarbiec.

Bardzo ciężko się w tym połapać - szczególnie, że z dnia na dzień wkraczasz w "podświat" niczym w Stranger Things, decydują minuty, a w rękach trzymamy nasz największy skarb - życie, zdrowie swojego dziecka.

2. 

W dniu diagnozy świat się wali. Zaczynasz googlać, zalewa cię milion informacji, w stylu "Rak to nie wyrok", "Cukier karmi raka", "Wylecz raka tym, czy tamtym".

Stajesz pośrodku niczego.

Z jednej strony masz tę małą istotkę, która przez niemyślące pielęgniarki słyszy coś, czego nie powinna słyszeć i pyta "Ale ja nie umrę, tatusiu?"

Z drugiej strony masz lekarzy strzelających terminami jak z kałasznikowa, których oczy często są wypalone przez codzienność (za co trudno ich winić - muszą działać jak automat, aby samemu nie oszaleć, a i to się często nie udaje), a przedłużane w nieskończoność dyżury nie zawsze pozwalają na zadowalający poziom empatii

Część 2 (kontynuacja):

Z trzeciej strony masz rodzinę, najbliższych, którzy sami będąc przerażeni, nieświadomie dokładają ci, zamiast pomagać - obarczają cię swoim przerażeniem i szlochaniem.

Chcemy przygotować jasny, prosty, a przede wszystkim intuicyjnie wiarygodny poradnik, który wyposaży świeżo upieczonego "onkoludzika" w najważniejszy oręż w walce z Rakoczym - sprawdzone informacje, wzorce zachowań, sposoby komunikacji, odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Taki przewodnik, który od pierwszego do ostatniego dnia zmagań z chorobą będzie naszym najlepszym przyjacielem i nawet jeśli nie udzieli nam odpowiedzi, to wskaże, gdzie możemy ją znaleźć.

Kto to jest "onkoludzik"? To jest właściwe pytanie - każdy, kto zetknął się w bezpośrednim lub pośrednim stopniu z chorobą nowotworową (choć wierzymy, że ten poradnik będzie miał zastosowanie przy każdej mniej lub bardziej niebezpiecznej chorobie).

Sam chory - jego rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, bliska rodzina, dalsza rodzina, przyjaciele, znajomi, koledzy, otoczenie szkolne, otoczenie zawodowe.

Każdy z tych "onkoludzików" ma inne potrzeby, inne obawy, inne priorytety, inny dedykowany sposób komunikacji. Dobrze będzie mieć kompendium komunikacji onkologicznej, gdzie jako rodzic będzie można przeczytać o komunikacji z dzieckiem, z dziadkami, ciotkami, i kolegami, - a jako znajomy z pracy przeczytać, z czym zmaga się ten rodzic, jego dziadkowie.

Co będąc każdym z tych jakże różnych onkoludzików mówić, czego nie mówić, o co pytać, jak pytać, jak podnieść na duchu, co udaje, że podnosić na duchu a wbija w podłogę.

W naszym idealnym świecie osoba, której dziecko zachorowało na nowotwór, dostaje taką "onkologiczną biblię wiedzy i komunikacji" i komunikuje:

"Mamo, Tato - tu jest taka i taka książka, przeczytajcie najpierw rozdział "Dziadkowie", a potem wszystkie inne - tego oczekuję od was!"

Pracujemy nad tym od ładnych kilku miesięcy, ale daleko jeszcze do końca.

3. Last but not least.

Zapędziliśmy się w walce o życie i zdrowie, nie biorąc pod uwagę, że to może się nie udać. Dopiero w połowie wyścigu ktoś puknął nas w głowę i uświadomił, żeby w razie czego trochę pożyć, bo jak jednak się nie uda, to nic wam nie zostanie z tego okresu walki.

Po dziś dzień wychwalam te osoby, które miały odwagę zwrócić na to uwagę, dzięki nim mamy czego się chwycić, wyciągając się na powierzchnię.

Chcemy tę bardzo niepopularną prawdę propagować, bo po wszystkim jest za późno...

Tyle od nas - mam nadzieję, że uda się z tym wystartować również, a może przede wszystkim, dzięki twojemu wsparciu!

Jest jeszcze jeden cel statutowy, którego nie da rady ująć nigdzie.

By pamięć o Sandrze Arkabuz przetrwała na długo po tym, jak dzieci naszych dzieci zejdą z tego świata!!!

Pieniądze zostaną w całości przeznaczone na:

- uruchomienie i powołanie podmiotów,
- opracowanie i wydanie pierwszych materiałów,
- pierwsze miesiące (3) działalności.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


  • Bartlomiej Arkabuz - awatar

    Bartlomiej Arkabuz

    01.10.2023
    01.10.2023

    Kochani Nasi Aniołowie...
    Dzięki Wam Wszystkim i Każdemu z Osobna .
    Nasza karkołomna misja uratowania Sandry mogła w ogóle wystartować ...Misja powiodła się wbrew temu co wszyscy możecie sobie wyobrażać ... ... " jak to się powiodła-co ten człowiek gada?"... zapytacie ano powiodła się, gdyż zrobiliśmy wszystko, co można było zrobić ( a nawet więcej ) dla naszyj Kochanej Córeczki...Byliście z nami w tych najjaśniejszych momentach i w tych najtrudniejszych również...Za wszelką cenę postawiliśmy sobie zadanie , że Pamięć o Sandrze Arkabuz nie przeminie nawet za 1000 lat.
    A takie zadanie - przy tym poprzednim wydaje się proste i niewinne :) Pierwszym z setek korków które przed nami była decyzja o powołaniu Fundacji DZIŚ im Sandry Arkabuz ... która prosty, ale głęboko zakorzeniony w naszych osobistych przeżyciach cel : niesienie pomocy i wsparcia dla osób, zmagających się z wyzwaniami ciała, ducha i umysłu. Zarówno tymi, które są powszechnie rozpoznawane, jak i tych, które często są niedostrzegane lub marginalizowane.Wzmacnianie pomocy tam, gdzie , otrzymaliśmy ją w ogromnej ilości , ale przede wszystkim niesienie jej tam, gdzie nam najbardziej jej zabrakło. Pierwszym oficjalnym Filarem powstającej fundacji "DZIŚ" - jest nowootwarte centrum Terapii " Bliżej" również imienia Sandy Arkabuz w Łomiankach.
    https://dzisblizej.pl
    https://www.facebook.com/CentrumTerapiiBlizej/
    Jest to swego rodzaju pomnik dla naszej Kochanej Sandry-materializacja założeń , i wielkich zmian, które zachodzą w naszym życiu. Jakiś czas temu utworzyliśmy zbiórkę , związaną z uruchamianiem funkcji , i teraz chcieliśmy przedstawić Wam pierwsze efekty tych
    Dziękujemy , że jesteście dalej z nami i Naszym Ukochanym Aniołkiem.

    Zdjęcie aktualizacji 129 529

4 500 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Bartlomiej Arkabuz - awatar

Bartlomiej Arkabuz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 88

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Adam :) - awatar
Adam :)
30
Monika - awatar
Monika
10
Dawid - awatar
Dawid
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Lili - awatar
Lili
100
OlaJ - awatar
OlaJ
100
OlaJ - awatar
OlaJ
100
Andrzej Wasilewski - awatar
Andrzej Wasilewski
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij