Zbiórka Wszyscy dla Janka BIS - zdjęcie główne

Wszyscy dla Janka BIS

18 919 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 505 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Jagodzińska - awatar

Magdalena Jagodzińska

Organizator zbiórki

Wszyscy dla Janka BIS

Cześć wszystkim!

Zwracamy się do Was z gorącym apelem o pomoc dla Janka Chłopeckiego - chłopca, dla którego kilka miesięcy temu zbieraliśmy środki na leczenie operacyjne w Paley European Institute pod hasłem: Wszyscy dla Janka. Wtedy operacja zakończyła się olbrzymim sukcesem. Operacja, dzięki której Janek stanął na nogi.

10 stycznia br. dokładnie dzień przed rocznicą śmierci Prawnej Opiekunki Janka (zwanej przez Janka Babcią Tereską), chłopiec wraz z Opiekunem - Dziadkiem Wieśkiem mieli wypadek samochodowy. Tragiczny w skutkach wypadek samochodowy. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia Janek złamał obie kości udowe i wymagał natychmiastowej operacji. 


Po wypadku Janek został natychmiast przewieziony na SOR, gdzie niepodjęto się leczenia. Dlatego też chłopiec został przetransportowany do Szpitala Medicover, gdzie został zoperowany przez zespół Paley. Aby zabieg mógł się odbyć potrzeba było zagwarantować środki na pokrycie kosztów. Na szczęście pomogło nam w tym Stowarzyszenie Karuzela z Radomia www.karuzela.org.


Koszty hospitalizacji oraz samej operacji wyniosły 35 907 zł, które już w części udało się uregulować. Jednak oprócz uregulowania kosztów szpitalnych potrzebujemy jeszcze opłacić turnus rehabilitacyjny, który jest potrzebny w celu przywrócenia jego sprawności sprzed wypadku i dalszemu usamodzielnianiu.


Brakująca kwota w wysokości 25 tys. zł potrzebna jest na:


 1. uregulowanie należności za operację i leczenie szpitalne,
 2. rehabilitację, która jest potrzebna Jankowi, aby odzyskał sprawność fizyczną,
 3. zakup specjalistycznego sprzętu, który pozwoli Jankowi kontynuować ćwiczenia w domowym otoczeniu,
 4. dalszą opiekę nad chłopcem, zwłaszcza teraz, gdy jest ponownie bardziej zależny od opiekuna.


Dla tych, którzy nie byli z nami podczas pierwszej zbiórki przypomnimy nieco historię Janka. 👇


Jan Przemysław Chłopecki, to 13-letni bohater historii odrzucenia i miłości, która wszystko przetrzyma. 

Od pierwszego roku życia Janek wzrasta w rodzinie zastępczej. Porzucony przez swoich biologicznych rodziców dzieli swój los ze wspaniałymi ludźmi. I choć Babcia Tereska i Dziadek Wiesiek nie są spokrewnieni z chłopcem, sprawowali wspólnie opiekę nad chłopcem w ramach specjalistycznej rodziny zastępczej i stworzyli mu prawdziwy dom. Dziś Pan Wiesław i Janek radzą sobie tylko we dwóch.

 

Chłopiec zmaga się z szeregiem wyzwań zdrowotnych. Jego główne problemy to: rozszczep kręgosłupa, pęcherz i jelito neurogenne, diplegia, mutyzm. Przez te wszystkie lata nowa rodzina dołożyła wszelkich starań, by chłopiec czuł się kochany, by wzrastał w poczuciu bezpieczeństwa i ciepła domu rodzinnego. 


Podczas pierwszej zbiórki, jako Fundacja Chodzę i Biegam stworzyliśmy wzruszający film, w którym pragnęliśmy pokazać historię. Zobaczcie:

Pierwsza operacja Janka postawiła go na nogi.

 

Jego operacja w Paley European Institute była możliwa dzięki wsparciu wielu wspaniałych ludzi, ale teraz stajemy przed kolejnym wyzwaniem. Dlatego ponownie podpiszmy się pod hasłem "Wszyscy dla Janka" i pomnóżmy dobro.


Każda wpłata, bez względu na jej wielkość, ma ogromne znaczenie. Dzięki Waszej pomocy Jankowi będzie łatwiej pokonać trudności i wrócić do normalnego życia.


Jankowi i Dziadkowi Wieśkowi, prawnemu opiekunowi chłopca, jest obecnie bardzo trudno, ale z Waszą pomocą możemy uczynić ich codzienność lepszą.


**************

Nazywam się Magdalena Jagodzińska i jestem Prezeską Fundacji Chodzę i Biegam. Z ogromną troską i zaangażowaniem informuję Was o zbiórce środków na wsparcie i rehabilitację Jana Chłopeckiego, którego los dotknął tragicznym wypadkiem. Chcemy pomóc mu w powrocie do zdrowia, dlatego zdecydowaliśmy się podjąć tę inicjatywę.


Wiesław Śliwa, prawny opiekun Jana Chłopeckiego, dlatego, że nie potrafi samodzielnie działać w internecie, to poprosił naszą Fundację o wsparcie. Został poinformowany o naszym działaniu, zapoznał się i zaakceptował treść apelu o pomoc i wyraził pełną zgodę na przeprowadzenie zbiórki. 


Fundacja Chodzę i Biegam wraz ze wszystkimi jej członkami i członkiniami angażuje się w tę pomoc bezinteresownie, kierując się jedynie troską o dobro Janka. Każda wpłata to krok w kierunku poprawy jakości życia chłopca, któremu pragniemy udzielić wsparcia w najtrudniejszym momencie. Dziękujemy za każdą okazaną życzliwość i pomoc.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Magdalena Jagodzińska - awatar

  Magdalena Jagodzińska

  22.03.2024
  22.03.2024

  Pozdrowienia od Janka, na zakończenie kolejnego etapu rehabiltiacji po wypadku :) Razem z Dziadkiem Wieśkiem zorganizowaliśmy dla Niego niepodziankę jaką była wizyta w Ferrari Warszawa. Możliwość obejrzenia niesamowitej kolekcji i bardzo ciekawa prelekcja na temat samych aut oraz przygotowanie własnego projektu modelu marzeń to była niezapomniana przygoda. Dziękujemy, że wciąż pomagacie nam zebrać brakujące środki na dalszą rehabiltiację. Dzięki Wam robimy kolejny KROK w przyszłość. Ściskamy Was wiosennie!

  Zdjęcie aktualizacji 140 786

Komentarze


 • Wioletta Urbaniak - awatar

  Wioletta Urbaniak

  16.02.2024
  16.02.2024

  Książka

 • Milena Tęcza - awatar

  Milena Tęcza

  08.02.2024
  08.02.2024

  Dużo zdrówka

  • Magdalena Jagodzińska - awatar

   Magdalena Jagodzińska - Organizator zbiórki

   12.02.2024
   12.02.2024

   Dziękujemy :)

18 919 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 505 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Jagodzińska - awatar

Magdalena Jagodzińska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 505

Katarzyna Bylica gar/durszlak - awatar
Katarzyna Bylica gar/durszlak
25
Irena Młynarczyk świecznik - awatar
Irena Młynarczyk świecznik
10
JMałoczek myszka - awatar
JMałoczek myszka
45
Irmina - awatar
Irmina
25
Magda - awatar
Magda
10
Izabela Błasińska foremki - awatar
Izabela Błasińska foremki
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Magda (puzzle i zabawki) - awatar
Magda (puzzle i zabawki)
15
Anonimowy darczyńca - awatar
Anonimowy darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij