Zbiórka Widzialne Ręce dla Ukrainy - zdjęcie główne

Widzialne Ręce dla Ukrainy

40 468 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 360 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Widzialne Ręce dla Ukrainy

Trwają bombardowania cywilnych osiedli mieszkalnych, szpitali, szkół, teatrów, sklepów i obiektów użyteczności publicznej, nie mających znaczenia militarnego. W wyniku bombardowań, tysiące ludzi straciło dach nad głową, stając się bezdomnymi. Wielu z nich odniosło rany i wymagają pomocy medycznej, która w tych okrutnych warunkach, bez zaopatrzenia i pod ostrzałem jest bardzo trudna. Tysiące dzieci straciło dom, a nawet rodziców. Nie ma tam wody, prądu elektrycznego, ciepła i żywności. Brakuje dosłownie wszystkiego, czego potrzebuje człowiek do życia. Rosjanie strzelają nawet do ludzi stojących w kolejkach do piekarni. Rosyjska bomba całkowicie zniszczyła Teatr Dramatyczny w Mariupolu, w którym szukało schronienia ponad tysiąc kobiet i dzieci. Bez naszej pomocy czeka ich śmierć.

Fundacja Twoja Widzialna Ręka prowadzi akcję udzielania pomocy również naszym sąsiadom z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, schronili się w Polsce, a w szczególności w Krakowie. Do naszego miasta i okolic przybyło setki tysięcy osób, głównie matek z dziećmi, szukających pomocy. Prowadzimy akcję rozdawania żywności, środków higienicznych, odzieży, wspieramy kuchnie gotujące dla uchodźców, pomagamy rodzinom, które przyjęły pod swój dach gości z Ukrainy. Mężczyźni i kobiety, którzy walczą w Ukrainie z rosyjskimi wojskami, mogą być pewni, że ich bliscy są otoczeni w Polsce dobrą opieką.

Żeby zapewnić jak najskuteczniejsze wsparcie, rozpoczęliśmy akcję zbierania funduszy, aby nieść realną pomoc. Na Ukrainę pojechały nasze samochody, które przewiozły prawie 6 ton pomocy humanitarnej.  Dzięki naszym osobistym kontaktom z Merem Miasta Lwowa, udało nam się dostarczyć pomoc ratowniczo-medyczną i lekową. Nasi wolontariusze uratowali kobietę w ciąży czekającą w kolejce i spowodowali przewiezienie jej natychmiast do polskiego szpitala, gdzie szczęśliwie urodziła zdrowe dziecko. Kupiliśmy lub pozyskaliśmy i przekazaliśmy władzom miasta Lwowa oraz dalej do stref ogarniętych kryzysem humanitarnym, spowodowanym działaniami wojennymi, pomoc w postaci śpiworów i karimat, bielizny osobistej, lekarstw, środków opatrunkowych, środków higieny osobistej, żywności i apteczek pierwszej pomocy.

Nasze działania finansujemy wyłącznie z publicznych zbiórek oraz datków wpłacanych na konto Fundacji. Każda wpłata jest potrzebna. To gest wsparcia i solidarności z zaatakowanymi przez putinowską Rosję Ukraińcami. Pomóż wpłatą i udostępnij dalej, gdzie się tylko da - niech świat zobaczy, co robią #Widzialne Ręce dla Ukrainy oraz jak działa #Pomoc dla Ukrainy .

Będziemy czuwać nad podziałem środków i informować o sposobie ich wydatkowania. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na zakup niezbędnych dla mieszkańców Ukrainy środków, ratujących im życie i zdrowie. Współpracujemy z innymi NGO-sami w Krakowie w ramach programu Otwarty Kraków, Krakowskim Samorządem oraz władzami naszego zaprzyjaźnionego Miasta Lwowa.

kontakt dla mediów: [email protected]


zdjęcie : Polsat News

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.09.2022
  19.09.2022

  Dziękujemy za wszystko, za całą pomoc. Nie ustawajcie. Będziemy dalej wspierać.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.05.2022
  10.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.04.2022
  22.04.2022

  DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.04.2022
  19.04.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. BŁAGAŁAM JUŻ WSZĘDZIE. PROSZĘ PAŃSTWA NA KOLANACH, MOJE MALEŃSTWO UMIERA, A MOJE SIĘ TYLKO PATRZEĆ, NIE MAM NAWET ZŁOTÓWKI NA DALSZE LECZENIE, ZROBIE WSZYSTKO TYLKO PROSZĘ POMÓŻCIE NAM. https://zbieram.pl/3gmf87k

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.04.2022
  02.04.2022

40 468 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 360 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 360

jingzhenChen - awatar
jingzhenChen
200
jingzhenChen - awatar
jingzhenChen
200
jingzhenChen - awatar
jingzhenChen
100
Wojciech - awatar
Wojciech
500
jingzhenChen - awatar
jingzhenChen
100
jingzhenChen - awatar
jingzhenChen
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
jingzhenChen - awatar
jingzhenChen
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij