Zbiórka Widzialne Ręce dla Ukrainy - zdjęcie główne

Widzialne Ręce dla Ukrainy

41 838 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 376 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Widzialne Ręce dla Ukrainy

Trwają bombardowania cywilnych osiedli mieszkalnych, szpitali, szkół, teatrów, sklepów i obiektów użyteczności publicznej, nie mających znaczenia militarnego. W wyniku bombardowań, tysiące ludzi straciło dach nad głową, stając się bezdomnymi. Wielu z nich odniosło rany i wymagają pomocy medycznej, która w tych okrutnych warunkach, bez zaopatrzenia i pod ostrzałem jest bardzo trudna. Tysiące dzieci straciło dom, a nawet rodziców. Nie ma tam wody, prądu elektrycznego, ciepła i żywności. Brakuje dosłownie wszystkiego, czego potrzebuje człowiek do życia. Rosjanie strzelają nawet do ludzi stojących w kolejkach do piekarni. Rosyjska bomba całkowicie zniszczyła Teatr Dramatyczny w Mariupolu, w którym szukało schronienia ponad tysiąc kobiet i dzieci. Bez naszej pomocy czeka ich śmierć.

Fundacja Twoja Widzialna Ręka prowadzi akcję udzielania pomocy również naszym sąsiadom z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, schronili się w Polsce, a w szczególności w Krakowie. Do naszego miasta i okolic przybyło setki tysięcy osób, głównie matek z dziećmi, szukających pomocy. Prowadzimy akcję rozdawania żywności, środków higienicznych, odzieży, wspieramy kuchnie gotujące dla uchodźców, pomagamy rodzinom, które przyjęły pod swój dach gości z Ukrainy. Mężczyźni i kobiety, którzy walczą w Ukrainie z rosyjskimi wojskami, mogą być pewni, że ich bliscy są otoczeni w Polsce dobrą opieką.

Żeby zapewnić jak najskuteczniejsze wsparcie, rozpoczęliśmy akcję zbierania funduszy, aby nieść realną pomoc. Na Ukrainę pojechały nasze samochody, które przewiozły prawie 6 ton pomocy humanitarnej.  Dzięki naszym osobistym kontaktom z Merem Miasta Lwowa, udało nam się dostarczyć pomoc ratowniczo-medyczną i lekową. Nasi wolontariusze uratowali kobietę w ciąży czekającą w kolejce i spowodowali przewiezienie jej natychmiast do polskiego szpitala, gdzie szczęśliwie urodziła zdrowe dziecko. Kupiliśmy lub pozyskaliśmy i przekazaliśmy władzom miasta Lwowa oraz dalej do stref ogarniętych kryzysem humanitarnym, spowodowanym działaniami wojennymi, pomoc w postaci śpiworów i karimat, bielizny osobistej, lekarstw, środków opatrunkowych, środków higieny osobistej, żywności i apteczek pierwszej pomocy.

Nasze działania finansujemy wyłącznie z publicznych zbiórek oraz datków wpłacanych na konto Fundacji. Każda wpłata jest potrzebna. To gest wsparcia i solidarności z zaatakowanymi przez putinowską Rosję Ukraińcami. Pomóż wpłatą i udostępnij dalej, gdzie się tylko da - niech świat zobaczy, co robią #Widzialne Ręce dla Ukrainy oraz jak działa #Pomoc dla Ukrainy .

Będziemy czuwać nad podziałem środków i informować o sposobie ich wydatkowania. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na zakup niezbędnych dla mieszkańców Ukrainy środków, ratujących im życie i zdrowie. Współpracujemy z innymi NGO-sami w Krakowie w ramach programu Otwarty Kraków, Krakowskim Samorządem oraz władzami naszego zaprzyjaźnionego Miasta Lwowa.

kontakt dla mediów: [email protected]


zdjęcie : Polsat News

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.09.2022
  19.09.2022

  Dziękujemy za wszystko, za całą pomoc. Nie ustawajcie. Będziemy dalej wspierać.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  10.05.2022
  10.05.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. OSTATNI RAZ JADŁAM 2 DNI TEMU, ZA OSTANIE PIENIĄŻKI KUPIŁAM KARME DLA ZWIERZĄT. BŁAGAM ZLITUJCIE SIĘ. NIE MAM JUŻ NIC DO JEDZENIA DLA SIEBIE I MOICH ZWIERZĄTEK. MUSZĘ TUTAJ BŁAGAĆ BY ZJEŚĆ COKOLWIEK, WYKUPIĆ RECEPTĘ, KUPIĆ JEDZONKO DLA MOICH KOCHANYCH ZWIERZĄTEK. Bardzo się boję o kolejne dni i z tego strachu odważyłam się napisać. Nie mam co zjeść, chodzę do jadłodajni, nie mam w ogóle środków na podstawowe rzeczy. BŁAGAM O LITOŚĆ NADE MNĄ. https://zbieram.pl/9xkf2ve

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.04.2022
  22.04.2022

  DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE. http://pomagam.pl/c9rrky

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.04.2022
  19.04.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. BŁAGAŁAM JUŻ WSZĘDZIE. PROSZĘ PAŃSTWA NA KOLANACH, MOJE MALEŃSTWO UMIERA, A MOJE SIĘ TYLKO PATRZEĆ, NIE MAM NAWET ZŁOTÓWKI NA DALSZE LECZENIE, ZROBIE WSZYSTKO TYLKO PROSZĘ POMÓŻCIE NAM. https://zbieram.pl/3gmf87k

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.04.2022
  02.04.2022

41 838 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 376 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 376

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij