Jakub Janik - awatar

Jakub Janik

Organizator zbiórki

Jako Fundacja Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi chcemy stworzyć radio internetowe,dzięki któremu młodzież szkolna będzie mogła uczyć się poprawności języka, rozmów z ludźmi, pracy z mikrofonem,redagowania treści informacyjnych. To ma być miejsce do spełniania marzeń o pracy w mediach. Wielu młodych ludzi chce się przekonać jak to jest, a komercyjne stacje nie przejawiają chęci do takiej współpracy. Nie można się im dziwić, bo muszą zarabiać,dlatego my chcemy stworzyć radio całkiem niekomercyjne. Zyskiem, który chcemy osiągać ma być realizowanie działań  Fundacji polegających na umożliwieniu dzieciom rozwoju, aktywności. Chcemy im podać rękę, by łatwiej mogły sięgać gwiazd.  


Chcemy by młodzież szkolna mogła pojawiać się w studiu i we współpracy ze swoimi nauczycielami tworzyła audycje radiowe, nagrywała wywiady, montowała materiały... Chcemy, by realizowane materiały dotyczyły tematów edukacyjnych, społecznych. 


Współpracujemy z zawodowymi i doświadczonymi dziennikarzami, którzy wielokrotnie realizowali projekty z dziećmi i młodzieżą. Człowiek, który poprowadzi naszą redakcję, był już redaktorem naczelnym radia internetowego.Doświadczenie zdobywał między innymi w Polskim Radiu. Pracował w kilku tytułach prasowych. Oczywiście wszyscy członkowie redakcji będą działać na zasadzie wolontariatu. Ta rozgłośnia ma być niekomercyjna. Najbardziej niekomercyjna, jak to jest możliwe. Jeśli kiedyś, ktoś będzie chciał zamieścić reklamę, to dochód z niej zostanie przekazany na działania statutowe Fundacji. 

Środki które chcemy pozyskać realizując tę zbiórkę potrzebne są na zakup wyposażenia studia.Dwa komputery, oczywiście tani sprzęt sprzęt po leasingu, trzy mikrofony pojemnościowe ze statywami, konsola, mikser sygnałów,odtwarzacz CD, okablowanie i trzy pary słuchawek oraz materiały akustyczne do wygłuszenia pomieszczenia. Potrzebny będzie tez stół gdzie cała aparatura zagości. Dodatkowo dla naszych reporterów przydadzą się dwa dyktafony i dwa mikrofony dynamiczne i jakiś aparat fotograficzny. Dwa kolejny komputery do montażu dźwięku, tu również sprzęt po leasingu spokojnie wystarczy. Programy do montażu da się pozyskać bezpłatnie ale już za emisyjny trzeba zapłacić. Wynajęcie pomieszczenia na studio i jego utrzymanie, w tym serwery emisyjne i opłaty dla ZAiKS, STOART i SPAV bierzemy na siebie, jednak na całą resztę potrzeba około 13 000 zł. 


Jeśli zgadzacie się z nami, że warsztaty radiowe to doskonały sposób by aktywizować młodzież i pokazać jej jaka siła drzemie w słowach, jeśli uważacie, że młodych ludzi trzeba uczyć szacunku do wypowiadanych słów i do osób do których wypowiedzi kierujemy, to wesprzyjcie naszą inicjatywę.  Naszym marzeniem jest, by mogła do nas przyjeżdżać młodzież z całej Polski. Tak jak są wycieczki do planetarium, czy Centrum Nauki Kopernik, tak mogą być do naszego studia radiowego,gdzie każdy uczeń będzie mógł zasmakować pracy dziennikarza i chociaż przez krótki czas poczuć jak to jest kiedy mówi się do mikrofonu a inni słuchają.

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna
Jakub Janik - awatar

Jakub Janik

Organizator zbiórki

Wpłaty - 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij