Zbiórka Na Leczenie Rafała z chłoniaka - miniaturka zdjęcia

Na Leczenie Rafała z chłoniaka

Na Leczenie Rafała z chłoniaka

12 351 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 238 osób
Wpłać teraz
 
Rafał Grill - awatar

Rafał Grill

Organizator zbiórki

Nazywam się Rafał 

W lutym 2018 zdiagnozowano u mnie chłoniaka z obwodowych komórek T 

Przez 2 miesiące szukano jakiego typu jest, bo występuje i w tym rodzaju kilka. Okazało się, że to złośliwy szybko postępujący-co wbrew analogii daje dobre rokowania do zwalczenia go. 

W zeszłym roku od lata zacząłem czuć, że bieganie sprawia mi trudności. Czułem zmęczenie przy oddychaniu. 

Biegam od 30 lat - miałem przerwę spowodowaną kiedyś złamaniem kości uda i wieloma operacjami, jednak trenuje regularnie i to mnie zaniepokoiło. Rozpocząłem badania. Wpierw wyszły podejrzenia niedoczynności tarczycy. 

Później, po zrobieniu USG, powiększenie wątroby. W tym czasie chudłem o zaczęło się mocne pocenie w nocy. Tak, że można było wyżymać prześcieradło i pościel. 

Dopiero w zimę, gdy zaziębiony poszedłem do internisty - przy osłuchiwaniu zaniepokoiły ją powiększone  węzły chłonne w pachwinowe. Zlecone badanie wykazało obecność komórek  i pobranie biopsji i diagnoza... Na początku chciano zastosować chemioterapię-nie zgodziłem się szukając innych metod. natrafiłem na lek w USA, dużo na niego wydałem. W międzyczasie radioterapie i przeróżne metody nie tylko medyczne. Akupunktury , głodówki, odstawienie glutenu, choć odżywiam się dobrze. Nie jem mięsa, jestem dietetykiem sportowym.

Już wtedy dużo zacząłem czytac dowiadywać sie o tym rodzaju chłoniaka. Jest rzadszy ,bo zwykle u 3/4 zachorowań występuje z komórek typu B

Bardzo dobre rezultaty osiąga się terapią protonową https://www.zwrotnikraka.pl/protonoterapia-raka-terapia-protonowa/

Wtedy ten aparat w Polsce w Bronowicach- był niedostępny.  Te w USA - koszty ponad 250 tyś zł, w Czechach ok 100 tyś .Obecnie można wykonać w Polsce- bo 10.12 Centrum Onkologii w Krakowie podpisało refundowanie leczenia. Niestety mój typ nie podchodzi pod to. 

Dobrą informacją jest, że obniżono koszty i teraz jest to 50 tys złotych.

Nie jestem w stanie pokryć , bo codziennie wydaje na odzywki,sterydy,które są refundowane w 30% i wiele leków dodatkowych. 

2020 - Walczę dalej. W 2019 byly wzloty i stany w dół. Pomoc uzyskałem od Fundacji ze Szwecji, ale nie udało się mi po wcześniejszej euforii zakwalifikować na terapię protonową.

Byłem do niej wytypowany, ale okazało się jednak, iż nie będzie skuteczna w moim przypadku z komórek T.

 Udało mi się zrobic #1000kmrowerem pod tym hasztagiem można zobaczyć przebieg wyprawy i rozwiesić flage z napisem MOŻESZ WSZYSTKO JEŚLI POKONASZ LĘK #przepędzićraka 

Korzystam z akupunktury i leczenia ziołolecznictwem, trzeba korzystać ze wszystkich źródeł uwazam, które mogą pomóc w zwalczeniu namnożonych komórek.

Obecnie csekam na odpowiedź o finansowanie nowej metody (od 2018 r ,a e Polsce od X 2019 leczenie CAR- T

W Polsce w połowie( bo materiał leci do USA) wykonuje od X 2019  Klinika chematologii UM w Poznaniu.
Polega ona pokrótce na 👉
"Od chorego w ośrodku leczącym pobiera się limfocyty z krwi. Przyjeżdża po nie kurier i transportuje do zlokalizowanego za granicą laboratorium, gdzie izoluje się limfocyty T, namnaża się je, poddaje aktywacji oraz modyfikacji genetycznej na drodze transdukcji. Z wykorzystaniem specjalnych wirusów wprowadza się do wnętrza limfocytu fragment DNA z genem kodującym receptor przeciw określonemu antygenowi; tu – receptor anty-CD19. Tak przygotowane limfocyty są następnie zamrażane w ciekłym azocie i kurier przywozi je w woreczku do ośrodka leczącego. Produkt ten jest zatem wysoce indywidualizowanym lekiem. Materiał biologiczny jest w ośrodku rozmrażany i wstrzykiwany do krwiobiegu chorego, od którego został pierwotnie pobrany."

#walczyszżyjesz #kochamżycie #kochajżycie #chłoniak


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.09.20
  23.09.20

  Gdy wybierałem się w moją podróż rowerową wzdłuż północnej granicy Polski miałem sporo obaw. Twoja podróż rowerowa utwierdziła mnie w przekonaniu że trzeba pokonywać swoje małe i duże lęki. Życzę Ci powrotu do zdrowia

 • Ariel Gajewski - awatar

  Ariel Gajewski

  18.08.20
  18.08.20

  Cześć życzę powodzenia w dalszej walce i wygranej. Sam zmagam się z glejakiem jest coraz lepiej i aby tak pozostało. Pozdrawiam

 • Zimnomaniak - awatar

  Zimnomaniak

  15.01.20
  15.01.20

  Powodzenia Rafał, dasz radę💪👍

 • Marlena Wolska - awatar

  Marlena Wolska

  14.01.20
  14.01.20

  RAFI WALCZYMY!!! , DO KOŃCA ŚWIATA I JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ !!!

 • Dorota Danuta Małasiewicz - awatar

  Dorota Danuta Małasiewicz

  20.03.19
  20.03.19

  ZDROWIA !!!

12 351 zł z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 238 osób
Wpłać teraz
 
Rafał Grill - awatar

Rafał Grill

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 238

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Rita Pogo - awatar
Rita Pogo
50
Zofia Romanis - awatar
Zofia Romanis
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Dorka - awatar
Dorka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kasia - awatar
Kasia
72

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij