Na Leczenie Rafała z chłoniaka

17 917 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 343 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Rafał Grill - awatar

Rafał Grill

Organizator zbiórki

Nazywam się Rafał 

W lutym 2018 zdiagnozowano u mnie chłoniaka z obwodowych komórek T 

Przez 2 miesiące szukano jakiego typu jest, bo występuje i w tym rodzaju kilka. Okazało się, że to złośliwy szybko postępujący-co wbrew analogii daje dobre rokowania do zwalczenia go. 

W zeszłym roku od lata zacząłem czuć, że bieganie sprawia mi trudności. Czułem zmęczenie przy oddychaniu. 

Biegam od 30 lat - miałem przerwę spowodowaną kiedyś złamaniem kości uda i wieloma operacjami, jednak trenuje regularnie i to mnie zaniepokoiło. Rozpocząłem badania. Wpierw wyszły podejrzenia niedoczynności tarczycy. 

Później, po zrobieniu USG, powiększenie wątroby. W tym czasie chudłem o zaczęło się mocne pocenie w nocy. Tak, że można było wyżymać prześcieradło i pościel. 

Dopiero w zimę, gdy zaziębiony poszedłem do internisty - przy osłuchiwaniu zaniepokoiły ją powiększone  węzły chłonne w pachwinowe. Zlecone badanie wykazało obecność komórek  i pobranie biopsji i diagnoza... Na początku chciano zastosować chemioterapię-nie zgodziłem się szukając innych metod. natrafiłem na lek w USA, dużo na niego wydałem. W międzyczasie radioterapie i przeróżne metody nie tylko medyczne. Akupunktury , głodówki, odstawienie glutenu, choć odżywiam się dobrze. Nie jem mięsa, jestem dietetykiem sportowym.

Już wtedy dużo zacząłem czytac dowiadywać sie o tym rodzaju chłoniaka. Jest rzadszy ,bo zwykle u 3/4 zachorowań występuje z komórek typu B

Bardzo dobre rezultaty osiąga się terapią protonową https://www.zwrotnikraka.pl/protonoterapia-raka-terapia-protonowa/

Wtedy ten aparat w Polsce w Bronowicach- był niedostępny.  Te w USA - koszty ponad 250 tyś zł, w Czechach ok 100 tyś .Obecnie można wykonać w Polsce- bo 10.12 Centrum Onkologii w Krakowie podpisało refundowanie leczenia. Niestety mój typ nie podchodzi pod to. 

Dobrą informacją jest, że obniżono koszty i teraz jest to 50 tys złotych.

Nie jestem w stanie pokryć , bo codziennie wydaje na odzywki,sterydy,które są refundowane w 30% i wiele leków dodatkowych. 

2020 - Walczę dalej. W 2019 byly wzloty i stany w dół. Pomoc uzyskałem od Fundacji ze Szwecji, ale nie udało się mi po wcześniejszej euforii zakwalifikować na terapię protonową.

Byłem do niej wytypowany, ale okazało się jednak, iż nie będzie skuteczna w moim przypadku z komórek T.

 Udało mi się zrobic #1000kmrowerem pod tym hasztagiem można zobaczyć przebieg wyprawy i rozwiesić flage z napisem MOŻESZ WSZYSTKO JEŚLI POKONASZ LĘK #przepędzićraka 

Korzystam z akupunktury i leczenia ziołolecznictwem, trzeba korzystać ze wszystkich źródeł uwazam, które mogą pomóc w zwalczeniu namnożonych komórek.

Obecnie csekam na odpowiedź o finansowanie nowej metody (od 2018 r ,a e Polsce od X 2019 leczenie CAR- T

W Polsce w połowie( bo materiał leci do USA) wykonuje od X 2019  Klinika chematologii UM w Poznaniu.
Polega ona pokrótce na 👉
"Od chorego w ośrodku leczącym pobiera się limfocyty z krwi. Przyjeżdża po nie kurier i transportuje do zlokalizowanego za granicą laboratorium, gdzie izoluje się limfocyty T, namnaża się je, poddaje aktywacji oraz modyfikacji genetycznej na drodze transdukcji. Z wykorzystaniem specjalnych wirusów wprowadza się do wnętrza limfocytu fragment DNA z genem kodującym receptor przeciw określonemu antygenowi; tu – receptor anty-CD19. Tak przygotowane limfocyty są następnie zamrażane w ciekłym azocie i kurier przywozi je w woreczku do ośrodka leczącego. Produkt ten jest zatem wysoce indywidualizowanym lekiem. Materiał biologiczny jest w ośrodku rozmrażany i wstrzykiwany do krwiobiegu chorego, od którego został pierwotnie pobrany."

#walczyszżyjesz #kochamżycie #kochajżycie #chłoniak


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Adam Rotko - awatar

  Adam Rotko

  05.10.21
  05.10.21

  Powodzenia w leczeniu. Mocno wierzysz w to co robisz, więc musi sie udać! pozdrawiam, Adam

  • Rafał Grill - awatar

   Rafał Grill - Organizator zbiórki

   08.10.21
   08.10.21

   Przeogromnie i z serce Bardzo dziękuję Tobie za przekazaną pomoc! Każda wpłata i każde udostępnienie przybliża mnie do celu. To wielki gest podzielić się, Ja oddam od siebie ze zdwojoną , potrojoną siłą. Mając takie wsparcie! Pięknych Najpiękniejszych magicznych chwil, celebrowania momentów z rodziną i bliskimi Adamie

 • anita wesołowska - awatar

  anita wesołowska

  05.08.21
  05.08.21

  miłej podrózy lubie czytać Twoje wpisy z trasy

 • Martyna - awatar

  Martyna

  17.04.21
  17.04.21

  Trzymam kciuki!

 • Michał Dudek - awatar

  Michał Dudek

  31.12.20
  31.12.20

  Może to nie jest wielka kwota ale tak jak napisałem tworząc film. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ 💪

  • Rafał Grill - awatar

   Rafał Grill - Organizator zbiórki

   06.01.21
   06.01.21

   Przeogromnie i z serce Bardzo dziękuję za przekazaną pomoc! Każda wpłata i każde udostępnienie przybliża mnie do celu. To wielki gest podzielić się, Ja oddam od siebie ze zdwojoną , potrojoną siłą. Mając takie wsparcie! Pięknych Najpiękniejszych magicznych chwil, celebrowania momentów z rodziną i bliskimi.

 • Tomek - powodzenia trzymam kciuki - awatar

  Tomek - powodzenia trzymam kciuki

  20.12.20
  20.12.20

  powodzenia trzymam kciuki

  • Rafał Grill - awatar

   Rafał Grill - Organizator zbiórki

   27.12.20
   27.12.20

   Ogromnie dziękuję

17 917 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 343 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Rafał Grill - awatar

Rafał Grill

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 343

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Adam Rotko - awatar
Adam Rotko
20
Iwka - awatar
Iwka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Basia - awatar
Basia
50
Kazimierz Bujacz - awatar
Kazimierz Bujacz
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij