Zbiórka Rak atakuje Allanka ! - miniaturka zdjęcia

Rak atakuje Allanka !

Zbiórka Rak atakuje Allanka ! - zdjęcie główne

Rak atakuje Allanka !

586 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 14 osoby
Wpłać teraz
 
Ola Ścigaj - awatar

Ola Ścigaj

Organizator zbiórki

Rak atakuje Allanka ! Pomóżmy mamie w walce o synka z tak trudnym przeciwnikiem !

W Dzień kobiet moja siostra Adrianna dostała druzgocącą diagnozę-jej synek niespełna 2,5-letni został zdiagnozowany na raka pnia mózgu- prawdopodobnie Glejaka, który jest umiejscowiony w tylnej części czaszki z prawej strony bezpośrednio przylegający do ośrodka ruchu oraz wzroku.

Dodatkowo została wykryta duża cysta z lewej strony mózgu- która naciska na narząd mowy dziecka.

Allanek wylądował 4-tygodnie temu w Szpitalu Dziecięcym na Prokocimiu w Krakowie z grypą. Pani Doktor z oddziału Neurochirurgii widząc Allanka w szpitalu skierowała go na oddział Neurochirurgii, gdzie po Tomografii zdiagnozowano nowotwór.

Allanek od kiedy się urodził, od początku przejawiał problemy z mówieniem i chodzeniem. Typowe zachowania dziecka niepełnosprawnego. Od samego początku był błędnie diagnozowany, główną teorią na jego stan rozwoju było niedotlenienie mózgu, ze względu na to, że podczas porodu był owinięty pępowiną. Był na obserwacji w Rabce oraz rehabilitowany 3 razy w tygodniu w Krakowie. Nikt, nigdy nie podjął się pełnego wachlarzu badań, które ustaliły by na co dokładnie Allanek choruje. Temat onkologi jest bagatelizowany przez lekarzy pediatrów w Polsce i dopiero teraz uzyskaliśmy pełną diagnozę.

Raku dzieci rozwija się w zastraszającym tempie- dlatego prosimy o pomoc już dziś tak aby nie było za późno na pomoc.

Pomóżmy jej uratować synka !Moja siostra czuje się potwornie, jakby ktoś jej serce wyrwał.Nie potrafi pogodzić się z tym, że tak małe dziecko, a musi cierpieć i czemu to spotkało właśnie ją. Jest samotną matką 2-dzieci, bez stabilizacji finansowej , musiała zrezygnować z pracy właśnie ze względu na stan Allana, ponieważ była z nim w szpitalu- została z niczym, a leczenie może okazać się kosztowne.

Oddział Neurochirurgii zbiera na ten moment specjalistów do operacji, która ma odbyć się w czwartek 21.03.2019. Będzie sprowadzany lekarz oraz najprawdopodobniej sprzęt medyczny do tej operacji do Szpitala,dlatego ten czas oczekiwania na operację trwa 2 tygodnie.Uzyskaliśmy informację, że taka operacja jest przeprowadzana raz na 2-3- lata w Polsce ze względu na stan zaawansowania. Wiadome jest, że potrzebni są jak najlepsi lekarze do tej operacji,ponieważ nowotwór jest umiejscowiony przy nerwach i taka operacja może nieść dla Allanka ryzyko paraliżu lewej strony ciała

Będą dwie operacje i biopsja, a później zależnie od wyniku operacji- Radioterapia lub Chemioterapia oraz na pewno po rekonwalescencji - Rehabilitacja

Ze względu na szybki bieg wydarzeń, zbiórka została od razu zorganizowana. Na ten moment zbieramy pieniądze, ponieważ pampersy,chusteczki oraz jedzenie zostało przez ludzi dobrego serca już zorganizowane dla matki dziecka. Najpotrzebniejsze rzeczy pierwszej potrzeby już mamy.

Nie jest dokładnie wiadomo ile będzie potrzebnego wsparcia dla mamy Allana. Będzie to wiadome w trakcie zbiórki- będziemy Państwa informować na bieżąco jak kosztowne będzie leczenie. Nie ma nic gorszego niż bezradność w takiej sytuacji, dlatego nie czekajmy na wyrok- tylko działajmy już dziś...


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Ola Ścigaj - awatar

  Ola Ścigaj

  22.03.19
  22.03.19

  Aktualizacja związana z Allankiem: Z samego rana 21.03 udaliśmy się do szpitala, a w szpitalu okazało się, że dla Allana nie ma miejsca , generalnie jedna wielka masakra... Szpital w Krakowie odwołany wraz z operacją... Załamaliśmy się totalnie...:( Czekaliśmy na lekarza, który wydał zgodę na przepisanie Allanka do CZD. Trwało to kilka godzin, ze względu na to, że w tym czasie operował. Lekarze jeszcze raz przeglądnęli papiery Allanka oraz zapis z płytki CD i po ciężkiej rozmowie zgodzili się wreszcie na przyjęcie na oddział Neurochirurgii😊 Natychmiastowo podjęto decyzję o leczeniu.

  Zdjęcie aktualności 28 448

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.03.19
  18.03.19

  Alanku poznaliśmy się na pulmonologii, jesteś super dzielnym chłopcem, tak samo Twoja mama! Pokonacie to dziadostwo!

 • Ewka - awatar

  Ewka

  16.03.19
  16.03.19

  Powodzenia

586 zł z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 14 osoby
Wpłać teraz
 
Ola Ścigaj - awatar

Ola Ścigaj

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 14

Paweł - awatar
Paweł
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Ania Żbik - awatar
Ania Żbik
50
Renata Motyl - awatar
Renata Motyl
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ewka - awatar
Ewka
50
Ktoś - awatar
Ktoś
20
Madzia - awatar
Madzia
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij