Zbiórka W walce o lepsze jutro... - zdjęcie główne

W walce o lepsze jutro...

6 307 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ralf Wieczorek - awatar

Ralf Wieczorek

Organizator zbiórki

Chociaż z badań wynika, że wewnątrz jestem wrakiem człowieka, w moim otoczeniu  nie wiele osób wie, o poważności mego stanu. Czasami potykam się na schodach albo wypada mi kubek z rąk, więc obracam wszystko w żart. Gdy się zdenerwuję nie mogę złapać tchu i zaczynam się tak trząść, że trzeba mnie przytrzymać, abym się uspokoił. Rozpoczynam 27 rok życia a siłę mam jak mały chłopczyk, ciężko to ludziom zrozumieć. Mój rdzeń kręgowy to tykająca bomba. Dalszy rozwój choroby grozi paraliżem, a w przypadku nagłego skoku ciśnienia nawet śmiercią.


Lodowate dłonie i stopy
Wrodzone choroby mają to do siebie, że trudno jednoznacznie stwierdzić kiedy to się zaczęło. Jako dziecko byłem bardzo mały w porównaniu z rówieśnikami i odkąd pamiętam nigdy nie mogłem złapać równowagi, zawsze przewracałem się lub zataczałem. Wszyscy wokół mnie zwracali uwagę, że mam lodowate dłonie i stopy, ale nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że są to objawy typowe dla osób chorujących na zespół Anolda Chiariego.


W wyniku przedłużającej się akcji porodowej, porodu kleszczowego i w konsekwencji  niedotlenienia, zmagam się dziś z wieloma chorobami.
To m.in.: Zespół Arnolda Chiari typ I, jamistość rdzenia, liczne zwyrodnienia i zrosty, torbiele pajęczynówki w obu płatach skroniowych, zaburzenia pracy serca, zaburzenia hormonalne, uszkodzenie krtani.


Aby mój stan zdrowia nie ulegał dalszemu pogorszeniu konieczne jest ponoszenie bardzo dużych nakładów finansowych na wielospecjalistyczną opiekę lekarską (neurolog, neurochirurg, chirurg naczyniowy, endokrynolog, kardiolog, laryngolog, okulista), specjalistyczne badania obrazowe i laboratoryjne, kompleksową, ciągłą rehabilitację (na kręgosłup) oraz leki, które przyjmuję stale.


Z chwilą ukończenia 18-go roku życia skończyły się programy pomocowe organizowane przez różnorakie fundacje, mocno ograniczone została także pomoc Ośrodka pomocy Społecznej czy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a choroby i wydatki z nimi związane pozostały, Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje świadczenia medyczne i rehabilitację w bardzo ograniczonym stopniu.


Jak wygląda obecne leczenie? Rehabilitacja ortopedyczna na kręgosłup w większości prywatnie (NFZ nie refunduje specjalistycznych ćwiczeń ani masaży – tylko podstawowe zabiegi , za wszystko pozostałe trzeba płacić), diagnozy wielospecjalistyczne w odległych miastach (ze względu na wielospecjalistyczność schorzeń pozostaję pod opieką lekarzy we Wrocławiu, konieczne jest również przeprowadzenie konsultacji w Warszawie i Szczecinie), walizka leków. Do tego rachunki, jedzenie… codzienne życie.

PROSZĘ PRZEKAŻ MI DAROWIZNĘ


Bez Twojej pomocy nie będę miał szansy na normalne życie w społeczeństwie. Dla mnie ważna jest każda, nawet najmniejsza kwota pieniężna.

JEŻELI CHCESZ BYĆ PEWNYM, ŻE TWOJE PIENIĄDZE ZOSTAŁY PRZEKAZANE NA TEN WŁAŚNIE CEL – ZAPRASZAM DO KONTAKTU OSOBISTEGO, SPOTKAJMY SIĘ.

DYSPONUJĘ PEŁNĄ DOKUMENTACJĄ MEDYCZNĄ Z PRZEBIEGU LECZENIA.

Kontakt: Ralf Wieczorek tel. +48-576961-997 , e-mail: [email protected]

Pozostaję pod opieką warszawskiej Fundacji AVALON , gdzie również mam założone subkonto.

Dane: Wieczorek, 7008 . 

Każda osoba zarówno ta fizyczna jak i prawna może odliczyć sobie przekazaną darowiznę od podatku. W przypadku osób fizycznych jest to 6%, a w przypadku osób prawnych 10%.

Pamiętaj, że darowizna podlegająca odliczeniu może być dokonana wyłącznie w drodze przelewu bankowego ! 

W roku 2017 czekają mnie kolejne bardzo kosztowne badania zarówno obrazowe jak i laboratoryjne oraz konsultacje specjalistyczne w ośrodkach we Wrocławiu i Warszawie , na które nie mam już żadnych funduszy , dlatego bardzo proszę wszystkich Państwa o pomoc.

Przez ostatni okres ratowałem się chwilówkami i kredytami na pokrycie kosztów związanych z leczeniem i diagnostyką. Nie chciałem prosić o pomoc , chciałem sam sobie jakoś radzić , ale moja sytuacja zarówno zdrowotna jak i finansowa stała się bardzo zła. Konieczne jest przeprowadzenie dalszej kosztownej wielospecjalistycznej diagnostyki , konsultacji i rehabilitacji, na którą nie mam już żadnych środków , kredyty które zaciągnąłem spłacam do dnia dzisiejszego , a środki już się skończyły. 

Dlatego wspólnie z portalem Pomagam.pl założona została zbiórka darowizn na leczenie i rehabilitację. Wpłacić może każdy z nas. Bez Waszej  pomocy nie będę miał szansy na normalne życie w społeczeństwie. Liczy się każda, nawet najmniejsza kwota pieniężna. Darowizna to nie 1% , każda nawet ta najmniejsza podlega odliczeniu od podatku. W ten sposób sprawicie, że będzie czuł się znów potrzebny, oraz że będę miał szansę na rehabilitację, leczenie i powrót do sprawności.

PROSZĘ O POMOC W WALCE O LEPSZE JUTRO :)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Ralf Wieczorek - awatar

  Ralf Wieczorek

  13.12.2016
  13.12.2016

  W przyszłym tygodniu wyruszam do szpitala klinicznego we Wrocławiu w celu umówienia terminu przyjęcia na oddział. Trzymajcie kciuki :)

Komentarze


 • Katarzyna Raza Bernaciak - awatar

  Katarzyna Raza Bernaciak

  02.02.2017
  02.02.2017

  :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.01.2017
  03.01.2017

  Życzę uśmiechu! :)

  • Ralf Wieczorek - awatar

   Ralf Wieczorek - Organizator zbiórki

   20.01.2017
   20.01.2017

   Dziękuję <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.01.2017
  03.01.2017

  Powodzenia:)

  • Ralf Wieczorek - awatar

   Ralf Wieczorek - Organizator zbiórki

   20.01.2017
   20.01.2017

   <3 Dziękuję

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.01.2017
  03.01.2017

  Trzymamy kciuki :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.01.2017
  03.01.2017

  Trzymam kciuki!

6 307 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 88 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Ralf Wieczorek - awatar

Ralf Wieczorek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 88

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Nika1310 - awatar
Nika1310
20
Małgorzata Cichońska - awatar
Małgorzata Cichońska
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
9
Katarzyna Raza Bernaciak - awatar
Katarzyna Raza Bernaciak
303
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Student - awatar
Student
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Dorota - awatar
Dorota
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij