Zbiórka Raport o koniach z Morskiego Oka - miniaturka zdjęcia

Raport o koniach z Morskiego Oka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Raport o koniach z Morskiego Oka - zdjęcie główne

Raport o koniach z Morskiego Oka

4 457 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciły 132 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wiemy już dokładnie jaki los spotkał setki koni z Morskiego Oka! Mamy przełomowe i SZOKUJĄCE dane, które rzucają zupełnie nowe światło na sprawę pracy koni na tym najpopularniejszym tatrzańskim szlaku. Na ich podstawie pracujemy nad stworzeniem najbardziej wyczerpującego raportu o koniach z Morskiego Oka.  

W chwili, gdy zakładamy zbiórkę, raport liczy już ponad 300 stron. A na nich – historie koni, które straciły życie na trasie, ale także zamiast na emeryturę – po pracy trafiły do rzeźni, szokujące dane statystyczne i cierpienie, którego zdają się nie dostrzegać urzędnicy i turyści wsiadający na wozy.

Raport obejmuje też historię transportu konnego, badań weterynaryjnych koni, a także szczegółowe dane dotyczące ekspertyz, które doprowadziły do złego unormowania pracy koni, kontropinie i obszerne odwołania do literatury naukowej.

Dalsza część tekstu pod zdjęciem raportu (część treści musieliśmy zasłonić, żeby na tym etapie nie zdradzać szczegółów):

Żeby nasza wieloletnia praca nad raportem nie poszła na marne musimy sprawić, by dotarł on do wszystkich osób, które mogą zmienić los koni z Morskiego Oka. A to wiąże się z koniecznością wydrukowania raportu dla Najwyższej Izby Kontroli, sądu, parlamentarzystek i parlamentarzystów czy eurodeputowanych. Musimy też wydrukować materiały prasowe, ulotki i inne materiały informacyjne, które będą niosły w świat informacje o losie koni z Morskiego Oka. Publikację raportu chcemy ogłosić na dużej, profesjonalnej konferencji prasowej jeszcze w te wakacje. Z doświadczenia wiemy, że tylko tak zorganizowane wydarzenie da koniom z Morskiego Oka uwagę mediów, na którą te zwierzęta zasługują. 

Dalsza część tekstu pod zdjęciem raportu (część treści musieliśmy zasłonić, żeby na tym etapie nie zdradzać szczegółów):

Ale na tym nie koniec. Wokół publikacji raportu zaplanowaliśmy wiele akcji i happeningów, które ponownie zwrócą uwagę na cierpienie koni z Morskiego Oka. We współpracy z wyjątkowymi artystkami, Matyldą Sałajewską i Martą Woszczyną, przygotowaliśmy też piękną i wyjątkową kolekcję rzeczy, poświęconych koniom z Morskiego Oka. Zysk z jej sprzedaży ma zasilić budżet kampanii. Ale żeby marzyć o produkcji tej kolekcji, nawet w minimalnych nakładach, potrzebujemy środków, których na tę chwilę nie mamy. 

Dalsza część tekstu pod zdjęciem raportu (część treści musieliśmy zasłonić, żeby na tym etapie nie zdradzać szczegółów):

Niestety – wszystkie zaplanowane przez nas działania pociągają za sobą koszty, których sami nie jesteśmy w stanie udźwignąć. Aktualnie mamy pod opieką ponad 4000 zwierząt, których utrzymanie i leczenie jest dla nas absolutnym priorytetem. Tak już niestety wygląda funkcjonowanie organizacji pozarządowych, że nasze działania musimy opierać na darowiznach. My wkładamy w nie swoją wiedzę, pracę i 300% zaangażowanie. Ale na tym nasze możliwości się kończą. Zwłaszcza w czasach kryzysu i zmian przepisów w zakresie 1% podatku. 

Dalsza część tekstu pod zdjęciem raportu (część treści musieliśmy zasłonić, żeby na tym etapie nie zdradzać szczegółów):

Raport w wersji elektronicznej będzie dostępny na naszej stronie internetowej tak, aby każdy mógł się z nim zapoznać. Udostępnimy też szereg otwartych plików. Jakich? Na tym etapie nie chcemy tego zdradzać, żeby nie "spalić" przygotowanej przez nas kampanii.  

Do publikacji raportu został niecały miesiąc. Mamy bardzo mało czasu, by zebrać kwotę potrzebną do zorganizowania profesjonalnej akcji informacyjnej, która po raz kolejny nagłośni problem pracy koni z Morskiego Oka ponad siły i zwróci oczy całej Polski na Podhale.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Elzbieta Haefner - awatar

  Elzbieta Haefner

  12.09.2023
  12.09.2023

  To jest bardzo okrutny sposób na zarabianie pieniedzy, było w planach wprowadzenie malych pojazdow silnikowych,ktore woziły by turystów. Ale za to całe cierpienie tych biednych koni - odpowiedzialny jest czlowiek.Ludzie nie macie w ogóle szacunku dla tych przepięknych zwierząt

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.08.2023
  21.08.2023

  Byłam na morskim oku niedawno, odbywałam trasę piechotą do góry, było ciepło, a z powrotem była straszna ulewa, ja nie byłam przygotowana na takie traumatyczne przeżycie, i przyznam że to mój pierwszy i ostatni raz kiedy odbyłam taką wycieczkę, było mi słabo fizycznie. Musiałam skorzystać z transportu, nie miałam innego wyjścia, ale już nigdy więcej! I tak myśląc sobie od tamtej pory, że jest mi szkoda tych koni najbardziej, niż siebie, i nie mieści mi się w głowie do teraz. Tak nie powinno być ! Będę starała się wpłacać więcej, bo narazie tyle ile miałam na tą chwilę, czyli dosyć mało, żeby ratować te biedne konie 😢

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.08.2023
  11.08.2023

  Proszę nigdy nie przestawajcie walczyć o konie z Morskiego Oka

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  29.07.2023
  29.07.2023

  Walczymy aż wygramy

4 457 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciły 132 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 132

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Szymon - awatar
Szymon
7
Aleksandra K. - awatar
Aleksandra K.
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dominik Jędrzejczak - awatar
Dominik Jędrzejczak
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij