Zbiórka Samochód do ratownictwa wodnego - miniaturka zdjęcia

Samochód do ratownictwa wodnego Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Samochód do ratownictwa wodnego - zdjęcie główne

Samochód do ratownictwa wodnego

4 731 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

KIM JESTEŚMY


Szanowni Państwo!

Stowarzyszenie RatownictwO Wodne Darłowo działa oficjalnie na terenie miasta Darłowo od 2015r. Od samego początku przyświecała nam idea odbudowy miejscowej drużyny ratowników, którzy z pasją i  zaangażowaniem podejmą się zadań związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą turystów i mieszkańców Darłowa i okolicy.

Od samego poczatku staramy się odbudować mocno zapomniane ratownictwo wodne w Darłowie, poprzez wspieranie działań urzędu w kwestii prawidłowego nadzoru nad ratowniczym sprzętem, zbierania funduszy na zakup nowego  i niezbędnego osprzętu, rozwoju szkoleń na ratowników oraz prawidłowego zabezpieczania kąpielisk w sezonie letnim, ale i poza nim. 


NASZA DZIAŁALNOŚĆ

Nasza działalność skupia się głównie wokół zabezpieczania miejskich kąpielisk w okresie wakacyjnym (lipiec i sierpień), kiedy Darłowo i plaże są oblężone przez turystów z całej Polski i zagranicy, ale także poza sezonem, gdy na plażach licznie pojawiają się  „morsy” z klubów morsów z całej Polski.

Naszym priorytetem jest także działalność edukacyjno-profilaktyczną dla dzieci i młodzieży szkolnej. Co roku na wiosnę i w okresie przedwakacyjnym odwiedzamy darłowskie szkoły z programem „Bezpieczna Woda”, aby przedstawić najmłodszym kolegom i koleżankom zasady bezpiecznego przebywania nad wodą.

Funkcjonujemy również prężnie całorocznie na innych płaszczyznach, współpracując z służbami porządkowymi takimi jak Policja czy SAR m.in. przy akcjach poszukiwawczych czy zabezpieczaniu terenów i mienia w przypadku walk z żywiołem. Przez ostatnie lata zdobywaliśmy na tych polach cenne doświadczenie.

Od 2018 roku przynależymy do najbardziej obecnie szanowanej organizacji ratowniczej w Polsce, a mianowicie do Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej (RWR) w Kaliszu, a nasza drużyna liczy już przeszło 20 osób, w tym ratownicy z przeszło 20 letnim stażem w pracy na plaży, instruktorzy ratownictwa wodnego oraz młodzi adepci, którzy mamy nadzieję, zasilą nasze szeregi już w przyszłych latach.


SYTUACJA MATERIALNA

Ratownictwo Wodne Darłowo jest organizacją pozarządową, która nie prowadzi działalności zarobkowej, stąd nie dysponujemy tak naprawdę żadnym budżetem. Naszą dotychczasową działalność utrzymujemy głównie z darowizn prywatnych osób, przedsiębiorstw i ewentualnych dotacji. Borykamy się z wieloma problemami, głównie natury logistycznej, ale też finansowej. Organizacja sprawnie działającego ratownictwa w nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej wymaga bowiem sprawnego i specjalistycznego sprzętu, zaplecza logistycznego, ale też świetnie wyszkolonej kadry. Co roku staramy się pozyskiwać finanse na odświeżanie mocno wysłużonego już sprzętu, którym dysponuje miasto, jednak nie jest to łatwe zadanie, a samo miasto nie jest też w stanie poczynić niezbędnych i odpowiednich inwestycji, aby Darłowo posiadało ratownictwo wodne z prawdziwego zdarzenia.

 

CEL ZBIÓRKI

Pod koniec 2017 roku firma Energa przekazała na ręce naszego stowarzyszenia darowizne w postaci auta terenowego marki Nissan, które docelowo może zasilić działalność Ratownictwa. Samochód był niestety uszkodzony, a jego naprawa wymagała specjalistycznych zabiegów i niemałych nakładów finansowych.
Dzięki wsparciu lokalnych firm i mieszkańców Darłowa udało nam się zebrać kwotę 2.200 tyś. złotych potrzebną na naprawę uszkodzonej ramy samochodu.

W maju 2018r., po specjalistycznej naprawie, samochód stanął ponownie na kołach. Dzięki zbiórce pieniędzy wśród lokalnych ratowników, którym na sercu leży lokalne ratownictwo, udało nam się zebrać kwotę na wymianę uszkodzonych tylnich lamp, zrobienie przeglądu, a także na opłacenie pierwszej raty ubezpieczenia OC samochodu. Własnym sumptem udało nam się jeszcze okleić samochód w nasze barwy i logo - samochód zaczął w końcu przypominać auto ratownicze i wydawałoby się, że w końcu jedziemy z górki... ;)
Niestety nadal pozostają koszty niezbędnych napraw bieżących, mniejszych usterek technicznych, wymiany płynów eksploatacyjnych czy choćby samego ubezpieczenia OC (druga rata). Pozostaje tez najważniejsza kwestia, a mianowicie wyposażenie samochodu w najpotrzebniejszy sprzęt ratowniczy, aby mógł spełniać swoje zadanie.

Chcemy, aby samochód ratowniczy funkcjonował całorocznie, jako samochód patrolowy Ratownictwa Wodnego Darłowo na darłowskich plażach w okresie wakacyjnym, ale i po za nim, m.in. podczas zabezpieczania zimowych kąpieli morsów, współpracy z innymi służbami porządkowymi, czy też podczas odwiedzin najmłodszych kolegów i koleżanek w szkołach z programem "Bezpieczna Woda", który co roku prowadzimy. Aby to wszystko było możliwe, potrzebujemy wsparcia finansowego, stąd nasz apel do Państwa.


Kwota w jakiej powinny zamknąć się wszystkie wspomniane niezbędne zabiegi z samochodem, łącznie z wyposażeniem w sprzęt ratowniczy to 25 000zł. 

Na chwilę obecną potrzebujemy pokryć, następujące koszty:

- niezbedne naprawy (wymiana chłodnicy, uszczelek pod silnikiem, płynów itp.) - ok 1500zł

- ubezpieczenie OC - II rata - 500zł

- naprawy blacharskie - 700zł

- nowe opony - 3000zł

- wyposażenie ratownicze:

• deska ratownicza Wetiz - 4000zł

• torba medyczna R1 - 5000zł

• defibrylator AED Lifeline - 5.300zł

• pasy ratownicze i bojki SP - 1000zł

• deska ortopedyczna Iron Duck - 1500zł

* łączność radiowa (radio VHF-UHF  stacjonarne w samochodzie + łączność bezprzewodowa): 1500zł 

• wyciągarka samochodowa z silnikiem: 1500zł

• oświetlenie samochodu (kogut, halogeny do pracy w nocy): 1500zł


Marzy nam się, aby samochód mógł być "na służbie" jak najszybciej, gdyż pogoda, jak i ilość turystów w naszej nadmorskiej miejscowości dopisała, a liczba interwencji, nie tylko na wodzie, z roku na rok jest coraz większa.

Gorąco prosimy o wsparcie naszej zbiórki dowolną kwotą. Każda złotówka idzie naprawdę na szczytny cel społeczny i wydana zostaje zgodnie z przeznaczeniem. Przepływ finansów w naszym stowarzyszeniu jest jawny i w każdej chwili na Państwa życzenie udzielamy informacji odnośnie naszej sytuacji finansowej, jak i wydatków, które mają miejsce.

Zapraszamy także nad nasze piękne wybrzeże, do Darłowa, gdzie są jedne z piękniejszych i najbezpieczniejszych plaż w Polsce! Liczymy, że z Państwa pomocą uda nam się utrzymać renomę i jeszcze bardziej profesjonalnie prowadzić działalność ratowniczą w naszym mieście :)


Dziękujemy i pozdrawiamy,
Ratownictwo Wodne Darłowo

https://www.facebook.com/ratownictwo.wodne.darlowoWybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Marta Rozwadowska - awatar

  Marta Rozwadowska

  11.10.2019
  11.10.2019

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.02.2019
  22.02.2019

  Julie Tta

 • Robert Wasilewski - awatar

  Robert Wasilewski

  24.12.2018
  24.12.2018

  Powodzenia!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.08.2018
  30.08.2018

  Trzymam kciuki, pozdrawiam 👍

 • Łukasz Ladra - awatar

  Łukasz Ladra

  30.08.2018
  30.08.2018

  Życzę powodzenia i wytrwałości w tym co robicie! Oczywiście wspieram🙂

4 731 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 49 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 49

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Przemek Śmigielski - awatar
Przemek Śmigielski
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
250
West Side Baywatch - awatar
West Side Baywatch
20
Marta Rozwadowska - awatar
Marta Rozwadowska
20
Maciej W. - awatar
Maciej W.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Marta - awatar
Marta
10
Dominik Kwiatkowski - awatar
Dominik Kwiatkowski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 000

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij