Ratujmy Franka

28 481 zł  z 2 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 339 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

AKTUALIZACJA:

19.12.2023 r.

Niestety, rak wrócił.

Po bardzo wyczerpującym leczeniu, ale i szczęśliwej remisji Franio na krótki czas wrócił do szkoły, wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, żeby mógł prowadzić radosne życie siedmiolatka.

Niestety w badaniach pojawiły się komórki rakowe. Aby je zwalczyć, konieczne jest ponowne leczenie w klinice w Barcelonie. Wciąż jest szansa, żeby Franek był zdrowy, jednak musi znów podjąć długą, trudną i bolesną walkę o życie. Koszt leczenia będzie bardzo wysoki.

Franek się nie poddaje. My również nie możemy.

Prosimy o pomoc dla Franka. Nasza poMOC ma MOC - tym razem ratowania życia

Franek jest podopiecznym Fundacji Akuratna, która nie pobiera żadnych prowizji ani opłat od wpłaconych darowizn. 100% zgromadzonej kwoty zostanie przeznaczona na leczenie Franka.

Portal pomagam.pl również nie pobiera prowizji od naszych zbiórek.

AKTUALIZACJA:

03.02.2023 r.

Pierwszy cykl immunoterapii był dla Franka bardzo trudny. Wlewy bardzo bolą, konieczne jest podawanie najsilniejszych dostępnych leków przeciwbólowych. Ten cykl był dla Franka i dla jego mamy mocnym przeżyciem, spadało ciśnienie, pojawiły się wykwity na skórze, trzeba było przerwać wlew, udało się go wznowić i dokończyć, pod osłoną morfiny i leków przeciwalergicznych.

Teraz Franuś ma czas na odpoczynek i regenerację przed kolejnym cyklem.

Jak mówi mama Franka: „Mam wrażenie, że bardzo wydoroślał przez ten czas, to on pociesza mnie, płacze rzadko, czasem chce ukryć, że coś boli żebym się nie martwiła. Wiem, że te doświadczenia zostaną z nami już na zawsze, jednak wiem też, że idziemy drogą, która ma doprowadzić nas do przystanku ZDROWIE i mamy na to bardzo realne szanse. Ta myśl pozwala trwać i znosić wszystko co trzeba. Damy radę i najważniejsze że nie jesteśmy sami na tej wyboistej ścieżce.”

Prosimy o wsparcie, aby Franek mógł kontynuować leczenie!

-----------------------------------

31.01.2023 r.

Franio jest już po pierwszym cyklu immunoterapii. To bolesne i wyczerpujące organizm leczenie. Teraz przed Frankiem wiele miesięcy terapii, która jest niezbędna, by uratować jego życie.

Wciąż potrzebna jest ogromna kwota pieniędzy, by opłacić trwające już leczenie.

W imieniu Franka i jego rodziców bardzo prosimy Państwa o pomoc i dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!

-----------------------------------

11.01.2023 r. 

Franuś jest już od kilku dni po operacji, której celem było wycięcie guza. Był w rękach świetnych chirurgów, operacja się udała, guz usunięto prawie w całości, natomiast w opinii chirurgów i onkologów, to co zostało jest prawdopodobnie nieaktywne i nie powinno dawać już żadnych objawów.
Teraz Franio musi dojść do siebie, a przed nim kolejna walka z nowotworem w kościach.
Wciąż brakuje ogromnej sumy pieniędzy na pokrycie już trwającego leczenia (szpital w Barcelonie zgodził się na płatność w transzach), dlatego będziemy wdzięczni za nawet najmniejsze wsparcie Frania.
Serdecznie dziękujemy za dotychczas okazane wsparcie.

-----------------------------------

22.12.2022 r.

Franio jest już w Barcelonie! W tej chwili wciąż przechodzi szereg badań, które pozwolą ostatecznie zakwalifikować go do operacji. Franio ma słabe próby wątrobowe i nerkowe, musi się więc jak najszybciej zregenerować. Być może będzie jeszcze konieczna chemioterapia przed operacją. Do przyszłego tygodnia lekarze powinni już podjąć wszystkie najważniejsze decyzje dotyczące leczenia Franka.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie! <3 

-----------------------------------

16.12.2022 r.

Franek źle znosi chemioterapię i boryka się z jej następstwami: wymiotami, biegunkami, brakiem apetytu.

Ze względu na konieczność szybkiego działania, po konsultacji z lekarzami z Barcelony, została podjęta decyzja, że Franek jak najszybciej musi podjąć planowane leczenie. W związku z tym w poniedziałek rano Franio wylatuje do Barcelony.

Sytuacja jest bardzo trudna również ze względu na to, że nie została zebrana cała kwota potrzebna na leczenie w Barcelonie. Brakuje jeszcze około 1,5 miliona złotych.

W imieniu Franka, jego Rodziny i naszym, dziękujemy z całego serca wszystkim za dotychczasowe wsparcie.

Razem możemy uratować Frania!

-----------------------------------

W sierpniu tego roku zdiagnozowano u Franusia neuroblastome – złośliwy nowotwór układu nerwowego, który charakteryzuje się bardzo agresywnym przebiegiem. Rezonans wykazał duży guz 13 x 5 cm położony przykręgosłupowo, który obejmuje otwory międzykręgowe i z lewej strony wnika do kanału kręgowego powodując ucisk jego struktur. Konieczna była szybka operacja neurochirurgiczna, żeby nie doszło do niedowładu nóżek. Guz wycięty z kanału kręgowego okazał się łagodny, jednak pozostała część w śródpiersiu i w jamie brzusznej posiada struktury złośliwe.

Franek ma przerzuty do kości miednicy i kości udowej, a także drobne guzki w płucach. W tej chwili najlepszym miejscem ratunku dla chłopca jest szpital w Barcelonie, który specjalizuje się w leczeniu neuroblastomy. Po konsultacjach przypadku Franka szpital potwierdził możliwość leczenia. Drugim etapem leczenia jest niezbędna, bardzo droga szczepionka przeciw wznowie nowotworu, która obecnie jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. Są szanse, że w przyszłym roku ta możliwość pojawi się również w Barcelonie, wówczas Franek mógłby odbyć tam całość leczenia.

Koszty leczenia są ogromne, terapia w Barcelonie to 2 mln zł, a szczepionka 1.5 mln zł, co razem daje kwotę 3.5 mln zł.

Rodzice Franka nie są w stanie zgromadzić takich funduszy, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. 

Wiemy, że jeśli w tą pomoc zaangażuje się wielu ludzi dobrej woli, to niemożliwe staje się możliwe.

Franek jest podopiecznym Fundacji Akuratna, która nie pobiera żadnych prowizji ani opłat od wpłaconych darowizn. 100% zgromadzonej kwoty zostanie przeznaczona na leczenie Franka.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA AKURATNA - awatar

  FUNDACJA AKURATNA

  19.12.2023
  19.12.2023

  AKTUALIZACJA (19.12.2023 r.)

  Niestety, rak wrócił.

  Po bardzo wyczerpującym leczeniu, ale i szczęśliwej remisji, Franio na krótki czas wrócił do szkoły, wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, żeby mógł prowadzić radosne życie siedmiolatka.

  Niestety w badaniach pojawiły się komórki rakowe. Aby je zwalczyć, konieczne jest ponowne leczenie w klinice w Barcelonie. Wciąż jest szansa, żeby Franek był zdrowy, jednak musi znów podjąć długą, trudną i bolesną walkę o życie. Koszt leczenia jest jeszcze obliczany, ale na pewno będzie bardzo wysoki.

  Franek się nie poddaje. My również nie możemy.
  Prosimy o pomoc dla Franka. Nasza poMOC ma MOC – tym razem ratowania życia

  Franek jest podopiecznym Fundacji Akuratna, która nie pobiera żadnych prowizji ani opłat od wpłaconych darowizn. 100% zgromadzonej kwoty zostanie przeznaczona na leczenie Franka.

  Portal pomagam.pl również nie pobiera prowizji od naszych zbiórek.

  Zdjęcie aktualizacji 134 310

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.01.2023
  05.01.2023

  Graniu, trzymaj się!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.12.2022
  18.12.2022

  Powodzenia!

28 481 zł  z 2 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 339 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 339

Grzegorz Nowak - awatar
Grzegorz Nowak
100
Franek M. Dla Cioci Sylwii za Osobowość kazdego dnia <3 - awatar
Franek M. Dla Cioci Sylwii za Osobowość kazdego dnia <3
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Ewcia - awatar
Ewcia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Maciej Rudnicki - awatar
Maciej Rudnicki
750
Mariola - awatar
Mariola
200
Ewa K - awatar
Ewa K
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij