Agnieszka Sobieraj - awatar

Agnieszka Sobieraj

Organizator zbiórki

Iza Słabeńska kilkadziesiąt minut temu pożegnała się na zawsze z tym światem… Przez niemal rok toczyła nierówną walkę z chorobą nowotworową, którą niestety przegrała. Większość z Was nie zdążyła Jej poznać, a mimo to wspierała duchowo i finansowo. Izunia wiedziała o tym wsparciu, wielokrotnie za nie dziękowała, a Świąteczna Paczka w grudniu napełniła Jej serce wielką radością. W zeszłym tygodniu spełniło się jedno marzenie Izuni – dostała wymarzonego małego pieska. Niestety największe marzeni Izy – powrót do zdrowia i możliwość czerpania garściami z życia już nie się spełni.

Wierzymy, że Iza patrzy teraz na nas z góry z uśmiechem i pozostanie na długo w Waszej pamięci. Łączymy się w bólu i żalu z Rodziną i Przyjaciółmi.

***

"Leczę się dla was, bo was kocham najmocniej… dla was, bo dla siebie nie mam już sił, sił by cierpieć..". Tak brzmiało jedno z wielu podobnych zdań Izy, skierowanych głównie do ukochanej
 Babci, która czuwa przy jej łóżku dzień i noc. Każdy dzień życia bolesnego życia Izy i naszej rodziny jest walką, stresem i ogromnym bólem. Już nie zadajemy pytań „Dlaczego?!” „Za co?!”. Zmieniamy swe życie i samych siebie każdego dnia wiedząc, że taki jest cel cierpienia.

Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, ale w przypadku Izy Słabeńskiej to powiedzenie okazało się niewystarczające. Trzy lata temu dziewczynkę i jej dwójkę rodzeństwa porzuciła matka. Ojciec dzieci zmarł nagle i opiekę nad nimi przejęła babcia. Życie pokazało, że może być jeszcze bardziej brutalne wobec 12-latki. Iza od początku 2017 roku miała problemy ze zdrowiem i dopiero pod koniec maja lekarze znaleźli powód tego stanu - chłoniak limfoblastyczny t-komórkowy trzeciego stopnia. W klatce piersiowej dziewczynki zlokalizowano dwa guzy i Iza została poddana intensywnej chemioterapii.

Siedem miesięcy leczenia kompletnie wyniszczyło młody organizm Izy. Uszkodzenie narządów, ból, brak sił, utrata wagi, owrzodzenia, rany, okropne samopoczucie i brak nadziei -  to od kilku miesięcy codzienność Izy. I to zawieszone w powietrzu pytanie „Czy wyzdrowieję? Czy będzie dobrze?”. Każdy kolejny miesiąc przynosi nowe rozdziały tego dramatu. Obecnie Iza zakończyła leczenie szpitalne i znajduje się w domu pod opieką paliatywną. Rodzina jest przerażona obecną sytuacją i bezradna. Młodsze rodzeństwo codziennie obserwuje jak ich Siostra traci resztki sił. Koniec… nic się nie kończy, dopóki wiara trwa, a Babcia Izy wraz z wnuczętami jeszcze potrafi ją znaleźć. Rodzina z przyjaciółmi szuka alternatywnych metod leczenia, która jest ostatnią deską ratunku.

Ta zbiórka ma pomóc w zakupie leku (Imbruvica) Ibrutynib. To już decydujący etap walki o Izę, o Jej życie, przyszłość marzenia. Iza jest częścią duszy całej rodziny. Nie chcemy Jej stracić, a Iza nie chce odejść z tego świata. Ona jeszcze dobrze nie zaczęła swojego życia, dajmy Jej szansę!

Aktualności

 • Agnieszka Sobieraj - awatar

  Agnieszka Sobieraj

  12.02.18
  12.02.18

  Kochani, dziękujemy za Waszą pomoc. Zbiórki niestety nie możemy dokończyć. Stan Izy wyklucza podanie jakiekolwiek leku. Trudno w tej chwili napisać coś więcej. O przeznaczeniu zebranych środków poinformujemy Was w późniejszym czasie.

Komentarze

 • Ola, Kasia, Krysia, Dorota - awatar

  Ola, Kasia, Krysia, Dorota

  12.02.18
  12.02.18

  Życzymy sił w walce z chorobą i trzymamy kciuki.

 • Rafał - awatar

  Rafał

  12.02.18
  12.02.18

  walcz Aniołku

 • Teresa i Tadeusz - awatar

  Teresa i Tadeusz

  12.02.18
  12.02.18

  Zdrowia :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.02.18
  12.02.18

  ❤️

 • Krzysztof - awatar

  Krzysztof

  12.02.18
  12.02.18

  Dużo siły i powodzenia w zbieraniu funduszy. Trzymaj się Izunio!

Agnieszka Sobieraj - awatar

Agnieszka Sobieraj

Organizator zbiórki

Wpłaty - 471

Sandra Malczyk - awatar
5
Sandra Malczyk
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Iwona - awatar
20
Iwona
Anonimowy Darczyńca - awatar
1
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Ola, Kasia, Krysia, Dorota - awatar
80
Ola, Kasia, Krysia, Dorota
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Sylwia - awatar
10
Sylwia
Czesław Popiel - awatar
20
Czesław Popiel
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij