Ratujmy łapę Miłmiła!

owner

Weronika Czepiel

Organizator zbiórki

Zbiórka

Miłmił (w dokumentach Lusiek) trafił na mnie przypadkiem ponad rok temu - ja wychodziłam ze sklepu, on był odwożony do schroniska po tym jak został znaleziony pod blokiem mojej mamy. Żeby nie musiał spędzać ani jednej chwili w schronisku, wzięłam go do siebie pewna, że ktoś szuka tego cudownego kota i niebawem będziemy świadkami radosnego powrotu tego bieluszka do domu, z którego się wymknął. Niestety (a jak się potem okazało - stety) nikt nie odpowiedział na liczne ogłoszenia, nikt też nie szukał go w schronisku, które od razu zostało poinofrmowane o tej uroczej zgubie.

Miłmił dołączył więc do naszej paczki, zakumplował się z Ciłciłem (choć piorą się ile wlezie) i szczęśliwie spędzał z nami czas.

Niestety Miłmił był kotem wychodzącym i nie udało się go tego oduczyć - najpierw uciekał przy każdej nadarzającej się okazji i nie chciał wracać przez kilka godzin, potem zabezpieczyliśmy możliwe drogi ucieczki i puszczaliśmy go do ogrodzonego ogródka. Przesiadywał na sąsiadującym tarasie naszego poprzedniego mieszkania (wciąż uważa go za swój), wylegiwał się na trawie w wielkim ogrodzie sąsiada i zawsze wracał wołany. 


W czwartek (20 kwietnia) wyszłam ok. 21 go zawołać na drugą kolację (bo jest to kot hulaka, który je za troje). Zobaczyłam Miłmiła siedzącego przy schodach na ganek, zawołałam go, ale jedynie się uniósł i rozpaczwe miałknął. Od razu zabrałam go do kliniki Krak-vet, która na szczęście z nami sąsiaduje. Okazało się, że kot ma wieloodłamowe złamanie kości udowej prawej tylnej łapy. 

 

Naszemu ukochanemu bieluszkowi groziła amputacja, ale lekarze podjęli się próby ratowania łapy. Dają mu 50% szansy na pełne wyzdrowienie, a że Miłmił jest kotem kochającym szaleć, biegać, skakać i wywijać kozły - nie możemy nie spróbować mu tego umożliwić. 

Niestety koszt samego zabiegu został oszacowany na 2000 zł, do tego dochodzi koszt wizyt kontrolnych, koszt coraz większej ilości badań (w części już opłacony na miarę naszych możliwości), koszt katki kenelowej, w której kotek będzie musiał spędzić większość około półrocznego okresu rekonwalescencji, koszty leków wspomagających zrost kości. Możliwe też, że koszty wzrosną dodatkowo - więcej będziemy wiedzieć po zabiegu. 

 

Wraz z Miłmiłem ogromnie proszę Was o wsparcie jakąkowiek kwotą. Mam nadzieję, że wspólnie uda się nam uzbierać całość w jak najszybszym czasie, by umożliwić kotu równie szybki powrót do zdrowia.  Z góry dziękuję za wszelką okazaną pomoc i będę na bieżąco uaktualniać informacje o stanie zdrowia naszego Przyjaciela.


AKTUALIZACJA! (niestety komentarz mogę dodać raz na 12h)


Miłmił już w domku! Załączam zdjęcia dwóch przedoperacyjnych prześwietleń oraz efektu osiągniętego przez wspaniały zespół Krak-vetu prowadzony przez dr Orła. Kotek już umoszczony, okazało się, że sam nawet chodzi do kuwety. Przemieszcza się troszkę po domu, ale najlepiej czuje się za kanapą na kocyku pod kaloryferem.

W weekend wyciągamy wenflon, który został jeszcze, gdyby coś się paproszyło. Za 2 tygodnie pierwsze zdjęcie RTG przez gips, żeby sprawdzić, czy odłamki zrastają się poprawnie (w sumie czeka nas 3-5 takich wizyt rentgenowskich). Jeśli wszystko będzie dobrze, to za 2 miesiące ściągamy gips, a po pół roku czeka nas kolejny zabieg - już ostatni, bo usuwający całe żelastwo z łapki.

Dziękuję Stawiamy na łapy i Justyna Piasecka za pożyczenie i dowiezienie klatki<3 Lekarz twierdzi, że nie będzie na dłużej potrzebna, więc dzięki Wam nie musieliśmy jej kupować, a pieniążkami, które były na nią przeznaczone, możemy opłacić część czekających nas wizyt i badań.


<3 Jeszcze raz Wam wszystkim dziękuję, jesteście niesamowici! <3

 (Jak tylko dotrze przelew z pomagam.pl i rozliczę się z kliniką, zamieszczę fakturę i pełne rozliczenie.)


Aktualności

 • Weronika Czepiel

  Weronika Czepiel

  27.04.17
  27.04.17

  Miłmił już w domku - operacja się udała metodą bez stabiizatora zewnętrznego, więc dużo lepiej powinno się goić. Poniżej zdjęcie jeszcze jednego prześwietenia (pokazuje większą iość odłamków).

  Photo

Komentarze

 • Maurycy

  24.04.17
  24.04.17

  Na zdrowie!

  • Weronika Czepiel

   Weronika Czepiel - Organizator zbiórki

   27.04.17
   27.04.17

   Dziękujemy!

 • Justyna Piasecka

  22.04.17
  22.04.17

  Na dobry początek. Kocham Cię Biały i trzymam kciuki <3

owner

Weronika Czepiel

Organizator zbiórki

Wpłaty - 35

 • Avatar M...
  35
  M...
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  1
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  14
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  10
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Przemek Nodzeński
  10
  Przemek Nodzeński
 • Avatar emjot
  20
  emjot
 • Avatar Michał Stabrawa
  10
  Michał Stabrawa
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Maurycy
  30
  Maurycy
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  20
  Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę