Zbiórka PILNE - Ratujmy konie w Ukrainie - zdjęcie główne

PILNE - Ratujmy konie w Ukrainie

22 448 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 364 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

PILNIE POTRZEBNA POMOC DLA KONI W UKRAINIE!

Konie w Ukrainie giną każdego dnia. Tragedia która dotknęła ludzi i zwierzęta jest niewyobrażalna. Każdy dzień jest niepewny, każdy dzień to strach, rozpacz i pożegnania. Kończy się karma dla koni, kończą się pomysły jak uchronić je przed głodem. Wielu właścicieli koni podjęło bardzo trudną decyzję wypuszczenia koni na wolność.

Historie które do nas docierają łamią nam serce. Czujemy bezradność. Jedyną rzeczą jaką możemy zrobić to zorganizowanie pomocy dla nich tam na miejscu. Zorganizowanie zbiórki dzięki której zakupimy karmę dla tych najbardziej potrzebujących, dla tych które mają szansę na przeżycie.

Każdego dnia docierają do nas smutne wiadomości. Historie ludzi, którzy musieli wypuścić konie do lasu. 

W Gostomelu koło Kijowa konie nie miały szans kiedy Rosjanie zbombardowali stadninę koni. Zginęło wiele koni. Pozostały tylko ich zwęglone ciała.

Dlatego ludzie decydują się na wyprowadzenie koni na wypadek gdyby doszło to kolejnych bombardowań. Najtrudniejsza jest sytuacja na terenach zajętych przez Rosjan. W Irpieniu konie biegają po ulicach zbombardowanego miasta, szukają drogi do domu. Na kopytach mają zapisane numery telefonów, w grzywach przyczepione kawałki tkaniny na których zapisano ważne informacje z nadzieją, że po wojnie ktoś zadzwoni. Ktoś poinformuje, że żyją. 

Tragedia dotyka wszystkie zwierzęta zwłaszcza te które znalazły się pod odstrzałem. Robimy co może aby pomóc. 

Wysłaliśmy już ponad 60 ton karmy dla psów i kotów. Teraz musimy zorganizować pomoc dla koni. Przychodzi do nas mnóstwo próśb o pomoc. Przewiezienie koni do Polski jest praktycznie nie  możliwe ponieważ procedury stanowią duże utrudnienie. Dodatkowo transportowanie konie z terenów objętych wojną jest bardzo niebezpieczne. Dlatego postanowiliśmy wysłać transport z paszą dla koni. Transport wyruszy z Warszawy do Kijowa. Tam pasza zostanie przydzielona dla osób które nie mają już pożywienia dla koni. A tamtejsze organizacje niosące pomoc zwierzętom postarają się dokarmić te które błąkają się po okolicy. Udaje się to w przypadku psów, które porzucone błąkają się po ulicach. Organizacja z Kijowa z którą współpracujemy pomoże nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących. Musimy jak najszybciej zorganizować transport paszy, który może uratować im życie.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • RatujKonie.pl Fundacja Viva! - awatar

  RatujKonie.pl Fundacja Viva!

  05.04.2022
  05.04.2022

  💙💛 Udało się! Nasz transport paszy dla koni dotarł do potrzebujących zwierząt w Ukrainie💙💛 Dzięki Waszemu wsparciu dostarczyliśmy do Kijowa 5,5 tony paszy dla koni. Teraz trafia ona do zwierząt, które jej najbardziej potrzebują. W tym do Buczy, która została wyzwolona z rosyjskich rąk. 🔴 Pasza, którą wysłaliśmy, starczy na kilka dni. Nie możemy zostawić tych zwierząt bez dalszej pomocy‼ Dlatego ponownie prosimy Was o pomoc! Tak szybko, jak to tylko możliwe, wyślemy kolejny transport z paszą dla koni. 💙💛 Razem możemy więcej💙💛

  Zdjęcie aktualizacji 92 103

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.04.2022
  17.04.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. BŁAGAŁAM JUŻ WSZĘDZIE. PROSZĘ PAŃSTWA NA KOLANACH, MOJE MALEŃSTWO UMIERA, A MOJE SIĘ TYLKO PATRZEĆ, NIE MAM NAWET ZŁOTÓWKI NA DALSZE LECZENIE, ZROBIE WSZYSTKO TYLKO PROSZĘ POMÓŻCIE NAM. https://zbieram.pl/3gmf87k

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.04.2022
  16.04.2022

  MAM NA IMIĘ BARTŁOMIEJ, ODKĄD MOJA ŻONA UMARŁA ROK TEMU UMARŁA NA RAKA MIESZKAM Z UKOCHANĄ KOTKĄ MOJEJ ŻONY. W STYCZNIU U KOTKI WYKRYTO RAKA. W ŚWIĘTA SKOŃCZĄ SIĘ NAM LEKI, NIE MAM NA BADANIA, MUSIMY ZROBIĆ KOLEJNE BADANIA. BŁAGAM O KAŻDĄ ZŁOTÓWKE. ZOSTAŁA MI JUŻ TYLKO KOTKA. https://www.pomagamyzwierzakom.pl/b5kurlp7c9

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.04.2022
  13.04.2022

  MAM NA IMIĘ BARTŁOMIEJ, ODKĄD MOJA ŻONA UMARŁA ROK TEMU UMARŁA NA RAKA MIESZKAM Z UKOCHANĄ KOTKĄ MOJEJ ŻONY. W STYCZNIU U KOTKI WYKRYTO RAKA. W ŚWIĘTA SKOŃCZĄ SIĘ NAM LEKI, NIE MAM NA BADANIA, MUSIMY ZROBIĆ KOLEJNE BADANIA. BŁAGAM O KAŻDĄ ZŁOTÓWKE. ZOSTAŁA MI JUŻ TYLKO KOTKA. https://www.pomagamyzwierzakom.pl/b5kurlp7c9

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.04.2022
  08.04.2022

  Uwolnić Więźniów politycznych, Redaktorów Niezależnej Polskiej Telewizji Wojciecha Olszańskiego - kawalerzystę, kawalerii ochotniczej oraz dr Marcina Osadowskiego. Nigdy Więcej Wojny !

 • EmiW - awatar

  EmiW

  05.04.2022
  05.04.2022

  Dziękuję, że pomagacie <3 Oby jak najwięcej zwierząt udało się uratować.

22 448 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 364 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 364

Wiktoria - awatar
Wiktoria
13
Anna Siewruk - awatar
Anna Siewruk
50
Anna - awatar
Anna
50
Izabela - awatar
Izabela
100
Filip Pietkiewicz - awatar
Filip Pietkiewicz
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Beata - awatar
Beata
6
Weronika - awatar
Weronika
50
Bartek - awatar
Bartek
300
MAGDALENA Jeleniewska - awatar
MAGDALENA Jeleniewska
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij