Zbiórka Ratujemy Kościół w Powiewiórce - miniaturka zdjęcia

Ratujemy Kościół w Powiewiórce Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ratujemy Kościół w Powiewiórce - zdjęcie główne

Ratujemy Kościół w Powiewiórce

883 zł  z 5 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Remigiusz Górniak - awatar

Remigiusz Górniak

Organizator zbiórki

Gdy cała Polska i cały Świat zbierają setki milionów euro na ratowanie monumentalnej francuskiej Katedry Notre Dame na drugim planie rozgrywa się dramat niewielkiego polskiego Kościoła w Powiewiórce na Litwie. Kościoła szczególnie bliskiego Polakom -to w nim 15 grudnia 1867 r. zostało ochrzczone 10-dniowe niemowlę płci męskiej - przyszły Marszałek Polski - Józef Piłsudski. Niegdyś kościół w Powiewiórce był kościołem parafialnym dla Zułowa, w którym urodził się przyszły Marszałek. Dziś jest filią parafii w Podbrodziu. Obecnie wieś Powiewiórka wyludnia się i nieuchronnie zdaje się przechodzić do historii. Kilkudziesięciu mieszkańców nie jest w stanie utrzymać świątyni, a o jakimkolwiek remoncie nie ma mowy. Budynek znajduje się w tragicznym stanie technicznym i w każdej chwili grozi zawaleniem. Bez pomocy z Polski remont nie będzie możliwy. Ten kościół to coś więcej niż tylko zabytkowy budynek z XVIII w. - to żywy fragment naszego dziedzictwa narodowego. Nie pozwólmy, aby ten unikalny świadek naszej historii sam przeszedł w zapomnieniu do historii. Pokażmy, że jako Polacy potrafimy wspólnie dbać o nasze dziedzictwo, szczególnie te znajdujące się poza granicami kraju. Liczy się każda złotówka!

Inicjatorem zbiórki jest Urząd Miasta Sulejówek i Parafia PW NMP Matki Kościoła w Sulejówku. Całość zebranych środków zostanie przekazana polskiej Parafii w Powiewiórce i wykorzystana na remont kościoła.

Szacunkowy koszt remontu to 5 mln zł.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Krzysztof G. - awatar

    Krzysztof G.

    12.05.2019
    12.05.2019

    Cel szczytny, suma astronomiczna, ale ...ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka!

883 zł  z 5 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Remigiusz Górniak - awatar

Remigiusz Górniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 19

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Daria - awatar
Daria
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Jakub Kaśnikowski - awatar
Jakub Kaśnikowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jolanta Orzylowska - awatar
Jolanta Orzylowska
50
Krzysztof G. - awatar
Krzysztof G.
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bogdan Mróz - awatar
Bogdan Mróz
100
Edward Gołaszewski - awatar
Edward Gołaszewski
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij