Zbiórka Ratujemy Kościół w Powiewiórce - miniaturka zdjęcia

Ratujemy Kościół w Powiewiórce Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ratujemy Kościół w Powiewiórce - zdjęcie główne

Ratujemy Kościół w Powiewiórce

883 zł  z 5 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Remigiusz Górniak - awatar

Remigiusz Górniak

Organizator zbiórki

Gdy cała Polska i cały Świat zbierają setki milionów euro na ratowanie monumentalnej francuskiej Katedry Notre Dame na drugim planie rozgrywa się dramat niewielkiego polskiego Kościoła w Powiewiórce na Litwie. Kościoła szczególnie bliskiego Polakom -to w nim 15 grudnia 1867 r. zostało ochrzczone 10-dniowe niemowlę płci męskiej - przyszły Marszałek Polski - Józef Piłsudski. Niegdyś kościół w Powiewiórce był kościołem parafialnym dla Zułowa, w którym urodził się przyszły Marszałek. Dziś jest filią parafii w Podbrodziu. Obecnie wieś Powiewiórka wyludnia się i nieuchronnie zdaje się przechodzić do historii. Kilkudziesięciu mieszkańców nie jest w stanie utrzymać świątyni, a o jakimkolwiek remoncie nie ma mowy. Budynek znajduje się w tragicznym stanie technicznym i w każdej chwili grozi zawaleniem. Bez pomocy z Polski remont nie będzie możliwy. Ten kościół to coś więcej niż tylko zabytkowy budynek z XVIII w. - to żywy fragment naszego dziedzictwa narodowego. Nie pozwólmy, aby ten unikalny świadek naszej historii sam przeszedł w zapomnieniu do historii. Pokażmy, że jako Polacy potrafimy wspólnie dbać o nasze dziedzictwo, szczególnie te znajdujące się poza granicami kraju. Liczy się każda złotówka!

Inicjatorem zbiórki jest Urząd Miasta Sulejówek i Parafia PW NMP Matki Kościoła w Sulejówku. Całość zebranych środków zostanie przekazana polskiej Parafii w Powiewiórce i wykorzystana na remont kościoła.

Szacunkowy koszt remontu to 5 mln zł.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Krzysztof G. - awatar

    Krzysztof G.

    12.05.2019
    12.05.2019

    Cel szczytny, suma astronomiczna, ale ...ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka!

883 zł  z 5 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 19 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Remigiusz Górniak - awatar

Remigiusz Górniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 19

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Daria - awatar
Daria
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Jakub Kaśnikowski - awatar
Jakub Kaśnikowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jolanta Orzylowska - awatar
Jolanta Orzylowska
50
Krzysztof G. - awatar
Krzysztof G.
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bogdan Mróz - awatar
Bogdan Mróz
100
Edward Gołaszewski - awatar
Edward Gołaszewski
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij