Zbiórka Ratujemy Kościół w Powiewiórce - miniaturka zdjęcia

Ratujemy Kościół w Powiewiórce

Zbiórka Ratujemy Kościół w Powiewiórce - zdjęcie główne

Ratujemy Kościół w Powiewiórce

881 zł z 5 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać teraz
 
Remigiusz Górniak - awatar

Remigiusz Górniak

Organizator zbiórki

Gdy cała Polska i cały Świat zbierają setki milionów euro na ratowanie monumentalnej francuskiej Katedry Notre Dame na drugim planie rozgrywa się dramat niewielkiego polskiego Kościoła w Powiewiórce na Litwie. Kościoła szczególnie bliskiego Polakom -to w nim 15 grudnia 1867 r. zostało ochrzczone 10-dniowe niemowlę płci męskiej - przyszły Marszałek Polski - Józef Piłsudski. Niegdyś kościół w Powiewiórce był kościołem parafialnym dla Zułowa, w którym urodził się przyszły Marszałek. Dziś jest filią parafii w Podbrodziu. Obecnie wieś Powiewiórka wyludnia się i nieuchronnie zdaje się przechodzić do historii. Kilkudziesięciu mieszkańców nie jest w stanie utrzymać świątyni, a o jakimkolwiek remoncie nie ma mowy. Budynek znajduje się w tragicznym stanie technicznym i w każdej chwili grozi zawaleniem. Bez pomocy z Polski remont nie będzie możliwy. Ten kościół to coś więcej niż tylko zabytkowy budynek z XVIII w. - to żywy fragment naszego dziedzictwa narodowego. Nie pozwólmy, aby ten unikalny świadek naszej historii sam przeszedł w zapomnieniu do historii. Pokażmy, że jako Polacy potrafimy wspólnie dbać o nasze dziedzictwo, szczególnie te znajdujące się poza granicami kraju. Liczy się każda złotówka!

Inicjatorem zbiórki jest Urząd Miasta Sulejówek i Parafia PW NMP Matki Kościoła w Sulejówku. Całość zebranych środków zostanie przekazana polskiej Parafii w Powiewiórce i wykorzystana na remont kościoła.

Szacunkowy koszt remontu to 5 mln zł.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Krzysztof G. - awatar

    Krzysztof G.

    12.05.19
    12.05.19

    Cel szczytny, suma astronomiczna, ale ...ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka!

881 zł z 5 000 000 zł (Cel)
Wpłaciło 18 osób
Wpłać teraz
 
Remigiusz Górniak - awatar

Remigiusz Górniak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 18

Daria - awatar
Daria
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Jakub Kaśnikowski - awatar
Jakub Kaśnikowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Jolanta Orzylowska - awatar
Jolanta Orzylowska
50
Krzysztof G. - awatar
Krzysztof G.
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bogdan Mróz - awatar
Bogdan Mróz
100
Edward Gołaszewski - awatar
Edward Gołaszewski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij