Zbiórka Zwierzęta wołają o pomoc - miniaturka zdjęcia

Zwierzęta wołają o pomoc

Zwierzęta wołają o pomoc

58 670 zł z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 886 osób
Wpłać teraz
 

Przez ponad 2 tygodnie próbowaliśmy walczyć z  narastającymi problemami. Niestety, doszliśmy do muru i bez Waszej pomocy już nie damy rady.
Błagamy o pomoc w zakupie siana, słomy, leków i karmy dla naszych podopiecznych. Pomocy!
 
Kwarantanna – czas ograniczonych kontaktów, czas kiedy coraz więcej osób decyduje się pozostać w domach dla dobra swojego i bliskich. Część firm przechodzi na home office, w naszym przypadku to nie jest możliwe.

 Zwierzęta same się nie nakarmią, same nie podadzą sobie leków, same nie posprzątają, nie wybiorą numeru dostawcy i nie poproszą o jedzenie z dostawą do boksu czy wybiegu…
Podkasamy rękawy i nie zwalniamy tempa. Część naszych pracowników przeprowadziła się do Rogatego Ranczo, aby być blisko podopiecznych, aby zwierzęta nie zostały same  w czasie ogólnopolskiej izolacji ludzi.  Wszystko, aby zwierzęta nie odczuły oddechu kryzysu, samotności, którą już tak dobrze pamiętają z czasu kiedy były u poprzednich „właścicieli”.

Niestety dochodzą do nas kolejne sygnały o kryzysowych sytuacjach.  Rozgrywa się dramat ludzi, przedsiębiorstw mniejszych i większych. Bankrutują firmy, ludzie tracą pracę, a nasze zwierzaki tracą darczyńców. Nasze zapasy się kończą, pieniądze na zakup paszy topnieją, bez Waszej pomocy nie będziemy wstanie odmienić życia pokrzywdzonych zwierząt! 

To już nie jest błaganie, to krzyk o pomoc dla ocalonych zwierząt.

 Ceny szybują w górę, o ile nie ma problemów z zakupem karmy dla psów, kotów i innych zwierząt domowych, to o karmę dla zwierząt gospodarskich coraz trudniej. Zwierzętom nie wytłumaczymy, że jest kryzys, że od dziś będą dostawać paszę co drugi dzień, przecież obiecaliśmy im, że już nigdy nie zaznają głodu, pragnienia i strachu.
Niestety wzrosty ceny zboża, słomy, siana, pasz i warzyw spowodowały, że zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w ich zakupie.

 
 Z niepokojem śledzimy informacje o nowych ogniskach COVID-19, o coraz większej liczbie zarażonych, o śmierci kolejnych osób. W całym ogromie krzywdy jaka się dzieje na świecie nie zapomnijmy o porzuconych, skatowanych zwierzętach, które dopiero co otrzymały szanse na nowe godne życie. Pomóż nam utrzymać stado ocalonych przed śmiercią i zapomnieniem zwierząt.
Przytulisko dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo powstało w 2015 roku i jest jedynym takim miejscem na Pomorzu. Pod naszą opiekę trafiło ponad 300 zwierząt, część otrzymała nowe odpowiedzialne domy. Najstarsze, schorowane, wymagające intensywnej opieki zwierzęta zostały pod naszą opieką.


 Obecnie w Rogatym Ranczo mieszka 113 zwierząt.
33 uratowane od rzeźnickiego noża krowy i byki, 30 kóz, które w większości znudziły się poprzednim opiekunom, 5 dużych koni i 9 kucyków, 10 świnek które miały trafić na talerz, 15 królików które miały skończyć jako kożuszek i pasztet,    3 owce które biegały po ruchliwej drodze krajowej Lębork-Wejherowo,  dla których życie napisało okrutny scenariusz zanim trafiły pod naszą opiekę oraz 6 kaczek i gęsi, które miały skończyć jako czernina bo stan wychudzenia nie pozwalał na inne wykorzystanie… Lama Karol  i osioł Olik po śmierci właściciela znalazły bezpieczny kąt w Rogatym Ranczo.  Każdy nasz podopieczny ma spory bagaż życiowych doświadczeń. Każdy z nich na pewnym etapie swojego życia miał skończyć na talerzu!
 
  Błagamy o pomoc dla tych zwierząt, błagamy o pomoc w zakupie siana, słomy i paszy. 

 Rogate Ranczo to nie tylko zwierzęta gospodarskie, w naszym przytulisku ostoję znalazły także odebrane interwencyjnie psy i kociaki.
 
Pod opieką OTOZ Animals znajduje się ponad dwa tysiące zwierząt, które trafiły do nas w wyniku porzuceń, maltretowania, czy trzymania w warunkach zagrażających ich życiu.  Inspektorzy OTOZ Animals odbierają często bite, maltretowane, głodzone burki łańcuchowe.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, nie prowadzącą działalności gospodarczej, funkcjonującą jedynie dzięki dobrowolnym wpłatom ludzi wrażliwych na krzywdę zwierząt. Tarcza antykryzysowa nie obejmuje nas w żaden sposób. Nie wiemy jak poradzimy sobie z utrzymaniem takiej ilości zwierząt bez Waszej pomocy.

OTOZ Animals prowadzi łącznie 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt.   Corocznie przeprowadzamy ok. 5 tys. interwencji  w przypadkach niehumanitarnego traktowania zwierząt, wydajemy rocznie ponad 8 tys. zwierząt do adopcji.

Odebraliśmy tysiące skrzywdzonych przez człowieka zwierząt -  często bitych i głodzonych.

 Historie uratowanych zwierząt znajdują się na stronach www.ratujemykonie.pl i www.animalsi.pl

OTOZ Animals jest Organizacją Pożytku Publicznego KRS 0000069730
84-207 Bojano
ul. Rzemieślnicza 2

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Drobny datek i paczka karmy dla zwierzaków ;) - awatar

  Drobny datek i paczka karmy dla zwierzaków ;)

  25.05.20
  25.05.20

  .

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   25.05.20
   25.05.20

   Dziękujemy za pomoc

 • alex - awatar

  alex

  01.05.20
  01.05.20

  trzymajcie się kochane zwierzaki ! pozdrowienia dla wszystkich , którzy pomagają

 • Basia - awatar

  Basia

  22.04.20
  22.04.20

  Jeśli możemy to pomagajmy

 • Pozdro od Oskara - awatar

  Pozdro od Oskara

  22.04.20
  22.04.20

  Pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.04.20
  21.04.20

  Pozdrowienia od Oskara :)

58 670 zł z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 886 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 886

Jurek - awatar
Jurek
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Jerzy - awatar
Jerzy
50
Karolina - awatar
Karolina
20
Paweł - awatar
Paweł
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
14
Jerzy - awatar
Jerzy
50
Marcelina - awatar
Marcelina
50
Drobny datek i paczka karmy dla zwierzaków ;) - awatar
Drobny datek i paczka karmy dla zwierzaków ;)
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij