Zwierzęta wołają o pomoc

60 080 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 919 osób

Przez ponad 2 tygodnie próbowaliśmy walczyć z  narastającymi problemami. Niestety, doszliśmy do muru i bez Waszej pomocy już nie damy rady.
Błagamy o pomoc w zakupie siana, słomy, leków i karmy dla naszych podopiecznych. Pomocy!
 
Kwarantanna – czas ograniczonych kontaktów, czas kiedy coraz więcej osób decyduje się pozostać w domach dla dobra swojego i bliskich. Część firm przechodzi na home office, w naszym przypadku to nie jest możliwe.

 Zwierzęta same się nie nakarmią, same nie podadzą sobie leków, same nie posprzątają, nie wybiorą numeru dostawcy i nie poproszą o jedzenie z dostawą do boksu czy wybiegu…
Podkasamy rękawy i nie zwalniamy tempa. Część naszych pracowników przeprowadziła się do Rogatego Ranczo, aby być blisko podopiecznych, aby zwierzęta nie zostały same  w czasie ogólnopolskiej izolacji ludzi.  Wszystko, aby zwierzęta nie odczuły oddechu kryzysu, samotności, którą już tak dobrze pamiętają z czasu kiedy były u poprzednich „właścicieli”.

Niestety dochodzą do nas kolejne sygnały o kryzysowych sytuacjach.  Rozgrywa się dramat ludzi, przedsiębiorstw mniejszych i większych. Bankrutują firmy, ludzie tracą pracę, a nasze zwierzaki tracą darczyńców. Nasze zapasy się kończą, pieniądze na zakup paszy topnieją, bez Waszej pomocy nie będziemy wstanie odmienić życia pokrzywdzonych zwierząt! 

To już nie jest błaganie, to krzyk o pomoc dla ocalonych zwierząt.

 Ceny szybują w górę, o ile nie ma problemów z zakupem karmy dla psów, kotów i innych zwierząt domowych, to o karmę dla zwierząt gospodarskich coraz trudniej. Zwierzętom nie wytłumaczymy, że jest kryzys, że od dziś będą dostawać paszę co drugi dzień, przecież obiecaliśmy im, że już nigdy nie zaznają głodu, pragnienia i strachu.
Niestety wzrosty ceny zboża, słomy, siana, pasz i warzyw spowodowały, że zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w ich zakupie.

 
 Z niepokojem śledzimy informacje o nowych ogniskach COVID-19, o coraz większej liczbie zarażonych, o śmierci kolejnych osób. W całym ogromie krzywdy jaka się dzieje na świecie nie zapomnijmy o porzuconych, skatowanych zwierzętach, które dopiero co otrzymały szanse na nowe godne życie. Pomóż nam utrzymać stado ocalonych przed śmiercią i zapomnieniem zwierząt.
Przytulisko dla zwierząt gospodarskich Rogate Ranczo powstało w 2015 roku i jest jedynym takim miejscem na Pomorzu. Pod naszą opiekę trafiło ponad 300 zwierząt, część otrzymała nowe odpowiedzialne domy. Najstarsze, schorowane, wymagające intensywnej opieki zwierzęta zostały pod naszą opieką.


 Obecnie w Rogatym Ranczo mieszka 113 zwierząt.
33 uratowane od rzeźnickiego noża krowy i byki, 30 kóz, które w większości znudziły się poprzednim opiekunom, 5 dużych koni i 9 kucyków, 10 świnek które miały trafić na talerz, 15 królików które miały skończyć jako kożuszek i pasztet,    3 owce które biegały po ruchliwej drodze krajowej Lębork-Wejherowo,  dla których życie napisało okrutny scenariusz zanim trafiły pod naszą opiekę oraz 6 kaczek i gęsi, które miały skończyć jako czernina bo stan wychudzenia nie pozwalał na inne wykorzystanie… Lama Karol  i osioł Olik po śmierci właściciela znalazły bezpieczny kąt w Rogatym Ranczo.  Każdy nasz podopieczny ma spory bagaż życiowych doświadczeń. Każdy z nich na pewnym etapie swojego życia miał skończyć na talerzu!
 
  Błagamy o pomoc dla tych zwierząt, błagamy o pomoc w zakupie siana, słomy i paszy. 

 Rogate Ranczo to nie tylko zwierzęta gospodarskie, w naszym przytulisku ostoję znalazły także odebrane interwencyjnie psy i kociaki.
 
Pod opieką OTOZ Animals znajduje się ponad dwa tysiące zwierząt, które trafiły do nas w wyniku porzuceń, maltretowania, czy trzymania w warunkach zagrażających ich życiu.  Inspektorzy OTOZ Animals odbierają często bite, maltretowane, głodzone burki łańcuchowe.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, nie prowadzącą działalności gospodarczej, funkcjonującą jedynie dzięki dobrowolnym wpłatom ludzi wrażliwych na krzywdę zwierząt. Tarcza antykryzysowa nie obejmuje nas w żaden sposób. Nie wiemy jak poradzimy sobie z utrzymaniem takiej ilości zwierząt bez Waszej pomocy.

OTOZ Animals prowadzi łącznie 10 schronisk dla bezdomnych zwierząt.   Corocznie przeprowadzamy ok. 5 tys. interwencji  w przypadkach niehumanitarnego traktowania zwierząt, wydajemy rocznie ponad 8 tys. zwierząt do adopcji.

Odebraliśmy tysiące skrzywdzonych przez człowieka zwierząt -  często bitych i głodzonych.

 Historie uratowanych zwierząt znajdują się na stronach www.ratujemykonie.pl i www.animalsi.pl

OTOZ Animals jest Organizacją Pożytku Publicznego KRS 0000069730
84-207 Bojano
ul. Rzemieślnicza 2

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Drobny datek i paczka karmy dla zwierzaków ;) - awatar

  Drobny datek i paczka karmy dla zwierzaków ;)

  25.05.2020
  25.05.2020

  .

  • OTOZ Animals - awatar

   OTOZ Animals - Organizator zbiórki

   25.05.2020
   25.05.2020

   Dziękujemy za pomoc

 • alex - awatar

  alex

  01.05.2020
  01.05.2020

  trzymajcie się kochane zwierzaki ! pozdrowienia dla wszystkich , którzy pomagają

 • Basia - awatar

  Basia

  22.04.2020
  22.04.2020

  Jeśli możemy to pomagajmy

 • Pozdro od Oskara - awatar

  Pozdro od Oskara

  22.04.2020
  22.04.2020

  Pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.04.2020
  21.04.2020

  Pozdrowienia od Oskara :)

60 080 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 919 osób

Wpłaty: 919

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Igor - awatar
Igor
50
Sylwia - awatar
Sylwia
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anna Czaja - awatar
Anna Czaja
20
Aleksandra - awatar
Aleksandra
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij