Zbiórka na ratunek ratownikom - zdjęcie główne

na ratunek ratownikom

7 610 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 93 osoby

                   WSPARCIE RYBNICKICH RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH
                              W  CZASIE  PANDEMII  KORONAWIRUSA

                               ZASADY REALIZACJI PRZEDSIĘWZIĘCIA

wstęp
pomysł wsparcia rybnickich ratowników, w czasie pandemii koronawirusa, jest kolejnym działaniem Bractwa Kurkowego Miasta Rybnika, na rzecz obywatelskiego wkładu w podnoszenie bezpieczeństwa życia w naszym mieście. Brak wystarczającej ilości środków zabezpieczających zdrowie i bezpieczeństwo ratowników, ich rodzin i pacjentów, jest wystarczającym powodem, żeby wesprzeć ich w tej trudnej sytuacji.
Akcja ta ma być również elementem integracji społeczności Rybnika, wokół celu użytecznego dla wszystkich bez wyjątku i kontynuuje kampanię zmierzającą do systemowego podnoszenia wiedzy, związanej z umiejętnością wzajemnego udzielania sobie pomocy w sytuacjach tego wymagających. 

cel
po analizie sytuacji i po odbyciu szeregu konsultacji ze śląskimi ratownikami medycznymi, zrozumieliśmy, że nie możemy liczyć na 100% zabezpieczenie pracy ratowników, ani dziś, ani w najbliższej przyszłości, w związku z czym Rada Starszych rybnickiego Bractwa postanowiła wesprzeć „frontowych” ratowników i rozpocząć zbiórkę środków finansowych na zakup niezbędnych dla ich bezpieczeństwa, a brakujących narzędzi.

realizacja
przedsięwzięcie przeprowadzi zespół realizujący (ZR), powołany przez Radę Starszych pod nadzorem hetmana Bractwa 

partnerzy
jak zwykle będziemy zabiegać o zgromadzenie wokół celów akcji jak największą ilość partnerów, a dobór sprzętu konsultujemy ze specjalistami

komunikacja
będziemy na bieżąco informować o kolejnych działaniach i ich skutkach na wszystkich komunikatorach Bractwa


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - awatar

  BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU

  05.02.2022
  05.02.2022

  upłynęło sporo czasu od zainicjonowania przez rybnickie Bractwo Kurkowe akcji wspierającej rybnickich ratowników medycznych, poprzez platformę internetową “pomagam.pl“.
  Szczerze powiedziawszy, byliśmy już bliscy zamknięcia zbiórki, ze względu na zerowe zainteresowanie, ale po konsultacjach z rybnickimi ratownikami, i na ich prośbę, postanowiliśmy ją kontynuować.
  Chcemy podkreślić, że nie jest naszym zamiarem uzdrawianie służb ratownictwa medycznego w całym kraju, natomiast, jest z pewnością potrzeba wsparcia rybnickiej stacji, by ratownicy mieli szanse nieść nam w potrzebie profesjonalną pomoc,
  w oparciu o najlepsze urządzenia.
  Cele założone na początku zbiórki, zweryfikował czas, zmieniły się władze WPR`u, opanowano podstawowe potrzeby ratowników, poprawiła się również baza techniczna. Jest lepiej, ale nadal walczymy o nasze cele, czyli wyposażenie najskuteczniej wspierające ich służbę.
  Po ostatnich konsultacjach, uzgodniliśmy, że aktualnie pilne potrzeby, to wysokiej klasy
  PULSOKSYMETRY DZIECIĘCE.
  Potwierdzenie powyższego wraz z opisem, znajdziecie Państwo na facebook`u, pod hasłem
  ratownictwo medyczne – spr rybnik
  Chcemy oświadczyć, że w zaproponowane przez nas urządzenia, dyrekcja WPR, z różnych względów, nie przewiduje w najbliższym czasie wyposażyć stacji.
  Wszystkie zakupione urządzenia, będą w dyspozycji rybnickich ratowników, zaś zakup kolejnych, odbędzie się na ich wyraźne życzenie, w skali, na którą pozwoli zebrana kwota.
  Dla przypomnienia, deklarowaną kwotę, prosimy wpłacić poprzez

  pomagam.pl/na ratunek ratownikom

  do której link znajdziecie również na stronie bractwokurkowe.rybnik.pl

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Malgorzata Kolb - awatar

  Malgorzata Kolb

  11.08.2020
  11.08.2020

  Powodzenia. Podam dalej. Gosia

  • BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - awatar

   BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - Organizator zbiórki

   12.08.2020
   12.08.2020

   dzięki Gosiu za przyłączenie się do akcji i deklarację jej rozpropagowania. Najlepszego

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.04.2020
  30.04.2020

  Mam nadzieję, że szybko uda się uzbierać pieniądze na tak ważny dla nas wszystkich cel. Dużo zdrówka, siły i wytrwałości całej załodze

  • BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - awatar

   BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - Organizator zbiórki

   03.05.2020
   03.05.2020

   dzięki za wpłatę. Cel jest istotny dla nas wszystkich i to nie tylko na dziś, ale i na przyszłość, dlatego urządzenia muszą być skuteczne i trwałe. Jeżeli możesz, propaguj akcję. pozdrawiamy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.04.2020
  21.04.2020

  Pozdro śmigło.

  • BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - awatar

   BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - Organizator zbiórki

   21.04.2020
   21.04.2020

   jeszcze raz dzięki i propaguj to, jeżeli chcesz i możesz najlepszego

7 610 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 93 osoby

Wpłaty: 93

Jakub 23.06.20 - awatar
Jakub 23.06.20
100
Jakub23.06.20 - awatar
Jakub23.06.20
100
Jan Olbrycht - awatar
Jan Olbrycht
100
Bogumiła Maryańska - awatar
Bogumiła Maryańska
100
Agnieszka Adamczyk - awatar
Agnieszka Adamczyk
50
Jakub23.06.20 - awatar
Jakub23.06.20
190
BKMR - awatar
BKMR
400
Malgorzata Kolb - awatar
Malgorzata Kolb
200
Jan Olbrycht - awatar
Jan Olbrycht
1 000
Grzegorz Omyła-Bractwo - awatar
Grzegorz Omyła-Bractwo
48

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij