Zbiórka na ratunek ratownikom - zdjęcie główne

na ratunek ratownikom

7 210 zł  z 55 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

                   WSPARCIE RYBNICKICH RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH
                              W  CZASIE  PANDEMII  KORONAWIRUSA

                               ZASADY REALIZACJI PRZEDSIĘWZIĘCIA

wstęp
pomysł wsparcia rybnickich ratowników, w czasie pandemii koronawirusa, jest kolejnym działaniem Bractwa Kurkowego Miasta Rybnika, na rzecz obywatelskiego wkładu w podnoszenie bezpieczeństwa życia w naszym mieście. Brak wystarczającej ilości środków zabezpieczających zdrowie i bezpieczeństwo ratowników, ich rodzin i pacjentów, jest wystarczającym powodem, żeby wesprzeć ich w tej trudnej sytuacji.
Akcja ta ma być również elementem integracji społeczności Rybnika, wokół celu użytecznego dla wszystkich bez wyjątku i kontynuuje kampanię zmierzającą do systemowego podnoszenia wiedzy, związanej z umiejętnością wzajemnego udzielania sobie pomocy w sytuacjach tego wymagających. 

cel
po analizie sytuacji i po odbyciu szeregu konsultacji ze śląskimi ratownikami medycznymi, zrozumieliśmy, że nie możemy liczyć na 100% zabezpieczenie pracy ratowników, ani dziś, ani w najbliższej przyszłości, w związku z czym Rada Starszych rybnickiego Bractwa postanowiła wesprzeć „frontowych” ratowników i rozpocząć zbiórkę środków finansowych na zakup niezbędnych dla ich bezpieczeństwa, a brakujących narzędzi w postaci:

1. kabina do dekontaminacji – urządzenia służącego do odkażania kombinezonów po powrocie od pacjentów których stan wskazuje na możliwość zakażenia, by bezpiecznie przejść ze strefy „brudnej” do „czystej”.
 Założony koszt w cenach aktualnych, to ~27 tysięcy zł /brutto/

2. urządzenie do dezynfekcji ambulansów / biosanitizer / -automat do nietoksycznej dezynfekcji pojazdów i pomieszczeń , sprzęt niezbędny podczas dezynfekcji cena ~ 25 tysięcy zł./ brutto /

3. termometry -  profesjonalne  urządzenia do bezdotykowego pomiaru temperatury, będącej sygnałem o zagrożeni
 Założony koszt w cenach aktualnych dla5 zespołów ratunkowych, to ~3 tysięcy zł/brutto/

realizacja
przedsięwzięcie przeprowadzi zespół realizujący (ZR), powołany przez Radę Starszych pod nadzorem hetmana Bractwa 

partnerzy
jak zwykle będziemy zabiegać o zgromadzenie wokół celów akcji jak największą ilość partnerów, a dobór sprzętu konsultujemy ze specjalistami

komunikacja
będziemy na bieżąco informować o kolejnych działaniach i ich skutkach na wszystkich komunikatorach Bractwa


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - awatar

  BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU

  22.05.2020
  22.05.2020

  TROCHĘ STATYSTYKI 17 maja upłynął miesiąc od rozpoczęcia zbiórki, mającej, pozyskać środki finansowe na wsparcie rybnickich ratowników medycznych w ich niebezpiecznej służbie. Apel, a może zaproszenie o przystąpienie do zbiórki, skierowaliśmy do – w uproszczeniu – mieszkańców Rybnika i rybnickiego powiatu ziemskiego, który to obszar jest pod opieką rybnickich ratowników. W ciągu 30 dni, do zbiórki przystąpiły 73 osoby, przekazując na „pomagam.pl/ratunekratownikom“ kwotę 4.312 zł. Z kwoty tej, zakupiliśmy 4, wysokiej klasy, bezdotykowe termometry na podczerwień. Pozostała kwota, czyli 1.936 zł, jest częścią potrzebną na zakup drugiego celu zbiórki, czyli biosanitizera, to jest wysokiej klasy urządzenia do nietoksycznej dezynfekcji pojazdów i pomieszczeń , o założonej wartości 25 tysięcy zł./ brutto /. Więcej na jego temat, w najbliższych artykułach. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, apelujemy do mieszkańców ziemi rybnickiej o przyłączenie się do zbiórki.

Komentarze


 • Malgorzata Kolb - awatar

  Malgorzata Kolb

  11.08.2020
  11.08.2020

  Powodzenia. Podam dalej. Gosia

  • BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - awatar

   BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - Organizator zbiórki

   12.08.2020
   12.08.2020

   dzięki Gosiu za przyłączenie się do akcji i deklarację jej rozpropagowania. Najlepszego

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.04.2020
  30.04.2020

  Mam nadzieję, że szybko uda się uzbierać pieniądze na tak ważny dla nas wszystkich cel. Dużo zdrówka, siły i wytrwałości całej załodze

  • BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - awatar

   BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - Organizator zbiórki

   03.05.2020
   03.05.2020

   dzięki za wpłatę. Cel jest istotny dla nas wszystkich i to nie tylko na dziś, ale i na przyszłość, dlatego urządzenia muszą być skuteczne i trwałe. Jeżeli możesz, propaguj akcję. pozdrawiamy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.04.2020
  21.04.2020

  Pozdro śmigło.

  • BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - awatar

   BRACTWO KURKOWE MIASTA RYBNIKA Z SIEDZIBĄ W RYBNIKU - Organizator zbiórki

   21.04.2020
   21.04.2020

   jeszcze raz dzięki i propaguj to, jeżeli chcesz i możesz najlepszego

7 210 zł  z 55 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 89

Agnieszka Adamczyk - awatar
Agnieszka Adamczyk
50
Jakub23.06.20 - awatar
Jakub23.06.20
190
BKMR - awatar
BKMR
400
Malgorzata Kolb - awatar
Malgorzata Kolb
200
Jan Olbrycht - awatar
Jan Olbrycht
1 000
Grzegorz Omyła-Bractwo - awatar
Grzegorz Omyła-Bractwo
48
Grzegorz Omyło-Bractwo - awatar
Grzegorz Omyło-Bractwo
48
MKS LOK Rybnik - zawodnicy KŻR r I - awatar
MKS LOK Rybnik - zawodnicy KŻR r I
45
Jakub - awatar
Jakub
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij