Zbiórka Dom dla Heleny Krzemińskiej - zdjęcie główne

Dom dla Heleny Krzemińskiej

830 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Niewielki dom w miejscowości Janik w powiecie ostrowieckim, w nocy z 25 na 26 maja, spłonął niemal całkowicie. Pani Helena - Jego właścicielka, starsza kobieta, ratowała się ucieczką przez okno. Teraz potrzebuje pomocy, by odbudować swój dobytek.


Kobietę wybudziło głośnie szczekanie psów. Postanowiła wstać i wyjść na zewnątrz, by wpuścić jednego z nich z domu i zobaczyć co się dzieje. Dotarła tylko do drugiego pomieszczenia, ale do przedsionka już nie weszła. Ogień szalał po całym mieszkaniu. Tak jak stała, uciekła przez okno.  W tym czasie już sąsiedzi z domu obok zadzwonili po straż pożarną. Na miejscu zjawiło się aż pięć wozów i kilkunastu strażaków. Pożarem był już objęty cały budynek, zarówno pomieszczenia użytkowe, jak i poddasze. Dogaszanie domu trwało kilka godzin. Dopiero poranek ujawnił rozmiar zniszczeń, jakich dokonał ogień. Prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do wybuchu pożaru. Spłonęła więźba dachowa, dach jest do całkowitej wymiany, podobnie jak sufit i podłogi. Inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że konstrukcja budynku nie została naruszona, tak więc po remoncie będzie nadawała się do zamieszkania. Remont jest jednak niezbędny. Oprócz niektórych rzeczy osobistych i pamiątek rodzinnych, wyposażenie spłonęło, przesiąkło dymem albo zostało zalane podczas akcji gaśniczej.

Pani Helena mieszka teraz u jednego ze swoich synów. Sam ma jednak niewielki dom, więc to tylko rozwiązanie tymczasowe.  Sprzątanie zniszczeń trwa. Teraz czas na remont, na który niestety nie stać Pani Heleny. Gminny Ośrodek pomocy społecznej zaoferował Pani Helenie doraźne wsparcie. Jednak potrzeba pieniędzy na zakup niezbędnych materiałów budowlanych i opłacenie ekipy budowlanej. Pani Helena pozyskała już drewno na odbudowę więźby dachowej. Teraz potrzebna jest blacha oraz pozostałe materiały budowlane.

Pani Helena w związku z trudną sytuacją życiową w jakiej się znalazła dołączyła do grona podopiecznych naszej fundacji - Fundacji „Jesteśmy Blisko”.  Aktywnie działamy już od ponad 9 lat. Staramy się być tam, gdzie ludzie nas potrzebują – po prostu blisko. Działamy na wielu płaszczyznach – od edukacji poprzez profilaktykę zdrowotna. Nie działamy szablonowo – wspieramy osoby starsze, ubogie, niepełnosprawne, ale też inwestujemy w młodzież czy aktywizację społeczną. Jednak to wszystko nie byłoby możliwe bez zaufania i zaangażowania ludzi, instytucji i firm. Dzięki darowiznom finansowym możemy zmieniać rzeczywistość wokół nas. Każda złotówka ma dla nas i naszych podopiecznych ogromne znaczenie. Dzięki temu możemy walczyć o ich zdrowie i podarować nadzieję na lepsze jutro. Nasze doświadczenie pokazuje, że RAZMEM MOŻEMY ZNACZNIE WIĘCEJ, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych inicjatyw i pomoc dla Pani Heleny.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Lech Łodej - awatar

    Lech Łodej

    02.07.2019
    02.07.2019

    Dużo zdrowia ispokoju życzę Pani Helu.

830 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Justyna Kazimierczuk - awatar
Justyna Kazimierczuk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kamila - awatar
Kamila
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jadwiga - awatar
Jadwiga
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij