Zbiórka Dom dla Heleny Krzemińskiej - zdjęcie główne

Dom dla Heleny Krzemińskiej

830 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Niewielki dom w miejscowości Janik w powiecie ostrowieckim, w nocy z 25 na 26 maja, spłonął niemal całkowicie. Pani Helena - Jego właścicielka, starsza kobieta, ratowała się ucieczką przez okno. Teraz potrzebuje pomocy, by odbudować swój dobytek.


Kobietę wybudziło głośnie szczekanie psów. Postanowiła wstać i wyjść na zewnątrz, by wpuścić jednego z nich z domu i zobaczyć co się dzieje. Dotarła tylko do drugiego pomieszczenia, ale do przedsionka już nie weszła. Ogień szalał po całym mieszkaniu. Tak jak stała, uciekła przez okno.  W tym czasie już sąsiedzi z domu obok zadzwonili po straż pożarną. Na miejscu zjawiło się aż pięć wozów i kilkunastu strażaków. Pożarem był już objęty cały budynek, zarówno pomieszczenia użytkowe, jak i poddasze. Dogaszanie domu trwało kilka godzin. Dopiero poranek ujawnił rozmiar zniszczeń, jakich dokonał ogień. Prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do wybuchu pożaru. Spłonęła więźba dachowa, dach jest do całkowitej wymiany, podobnie jak sufit i podłogi. Inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że konstrukcja budynku nie została naruszona, tak więc po remoncie będzie nadawała się do zamieszkania. Remont jest jednak niezbędny. Oprócz niektórych rzeczy osobistych i pamiątek rodzinnych, wyposażenie spłonęło, przesiąkło dymem albo zostało zalane podczas akcji gaśniczej.

Pani Helena mieszka teraz u jednego ze swoich synów. Sam ma jednak niewielki dom, więc to tylko rozwiązanie tymczasowe.  Sprzątanie zniszczeń trwa. Teraz czas na remont, na który niestety nie stać Pani Heleny. Gminny Ośrodek pomocy społecznej zaoferował Pani Helenie doraźne wsparcie. Jednak potrzeba pieniędzy na zakup niezbędnych materiałów budowlanych i opłacenie ekipy budowlanej. Pani Helena pozyskała już drewno na odbudowę więźby dachowej. Teraz potrzebna jest blacha oraz pozostałe materiały budowlane.

Pani Helena w związku z trudną sytuacją życiową w jakiej się znalazła dołączyła do grona podopiecznych naszej fundacji - Fundacji „Jesteśmy Blisko”.  Aktywnie działamy już od ponad 9 lat. Staramy się być tam, gdzie ludzie nas potrzebują – po prostu blisko. Działamy na wielu płaszczyznach – od edukacji poprzez profilaktykę zdrowotna. Nie działamy szablonowo – wspieramy osoby starsze, ubogie, niepełnosprawne, ale też inwestujemy w młodzież czy aktywizację społeczną. Jednak to wszystko nie byłoby możliwe bez zaufania i zaangażowania ludzi, instytucji i firm. Dzięki darowiznom finansowym możemy zmieniać rzeczywistość wokół nas. Każda złotówka ma dla nas i naszych podopiecznych ogromne znaczenie. Dzięki temu możemy walczyć o ich zdrowie i podarować nadzieję na lepsze jutro. Nasze doświadczenie pokazuje, że RAZMEM MOŻEMY ZNACZNIE WIĘCEJ, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie naszych inicjatyw i pomoc dla Pani Heleny.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Lech Łodej - awatar

    Lech Łodej

    02.07.2019
    02.07.2019

    Dużo zdrowia ispokoju życzę Pani Helu.

830 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Justyna Kazimierczuk - awatar
Justyna Kazimierczuk
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Kamila - awatar
Kamila
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Jadwiga - awatar
Jadwiga
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij