Kiedy 9 lutego 2016 roku urodził się Kubuś byliśmy najszczęśliwszą rodziną pod słońcem. Nic nie wskazywało na to, że nasz spokój i radość zostaną przyćmione. Synek dostał 10 punktów, był zdrowym chłopcem.
A jednak...
Kiedy Kuba skończył 3 miesiące nasz świat zmienił się o 180 stopni. Właśnie wtedy zauważyliśmy, że rozwój naszego dziecka nie przebiega prawidłowo - po licznych konsultacjach padły słowa- obniżone napięcie mięśniowe i nieharmonijny rozwój psychoruchowy... Naszym pytaniom nie było i nie ma końca... Jednak mimo wielu badań nikt po dziś dzień nie potrafi postawić jednoznacznej diagnozy. Wciąż szukamy odpowiedzi co spowodowało aż takie zmiany w naszym życiu; w życiu naszego dziecka.
Kuba ciężko pracuje i walczy o lepsze już prawie 6 lat, przez ten czas zrobił ogromne postępy - potrafi samodzielnie chodzić, staje się coraz bardziej samodzielny w codziennych czynnościach, chętnie się uczy; poznaje świat, komunikacja z Kubusiem też jest już dużo łatwiejsza, aczkolwiek wciąż wymaga On ogromnego wsparcia ze strony osób trzecich.
Synek ma w sobie naprawdę ogromny zapał i chęć do pracy; wolę walki...
Jak każde dziecko chciałby jak najwięcej czasu spędzać na zabawie, ale niestety dla Niego dzieciństwo to również harmonogram wielu zajęć i terapii wspomagających Jego rozwój.
Wystkim nam bardzo zależy, by ułatwić Kubusiowi życie i zapewnić mu dziecięcą radość, spokój i beztroskie chwile...
Do tego wszystkiego potrzebne są kosztowne i profesjonalne turnusy rehabilitacyjne, dodatkowe zajęcia, sprzęt, obuwie i liczne terapie, np.
- Temprana - Botwech - Dotyk dla zdrowia - FDM Fascial Distortion Model (model odkształceń powięziowych) - Integracja odruchów prymitywnych - Touch and Thrive - zintegrowana terapia taktylna - Logopedia / neurologopedia - Terapia ręki - QRI - Terapia Manualna - Neurofunkcjonalna rehabilitacja ruchowa - Refleksologia oraz Mikropolaryzacja - przezczaszkowa stymulacja prądem stałym tDCS jest metodą wykorzystującą zjawisko plastyczności mózgu – wspomaga proces odbudowy i tworzenia nowych połączeń nerwowych, umożliwia przywrócenie integralności centralnego układu nerwowego. Jest również metodą wspomagającą proces terapeutyczny – obserwuje się wyższą skuteczność i efektywność terapii aż o 44%. Koszt jednego turnusu to ponad 5000 tys. zł.
Niestety nie jesteśmy w stanie sami ponieść tych ogromnych kosztów związanych z dalszą diagnostyką i rehabilitacją Kubusia.
Dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty na turnusy rehabilitacyjne dla Kuby.
Liczymy na Wasze wsparcie!
Za każdą pomoc bardzo dziękujemy ❤️
Rodzice Kubusia (Monika i Piotr)
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: