Główną przeszkodą Natanka jest brak mowy. Zdarzają się pojedyncze słowa „mama”, „tata”, „nie", ale na jego wiek to za mało. Swoje potrzeby komunikuje, wskazując palcem lub ciągnąc za rękę. Byliśmy zaniepokojeni tak opóźnionym rozwojem. Postawiono diagnozę – autyzm dziecięcy.
Podczas zabawy w domu lub wśród rówieśników synek macha rękami, kręci się w kółko. Lubi układać puzzle, tory. Malowanie sprawia mu trudność. Są to zazwyczaj „bazgroły”. Z pomoc drugiej osoby poradzi sobie z ubieraniem, rozbieraniem, czynnościami fizjologicznymi itp. Czasami wykazuje niezwykłą pamięć, którą wykorzystuje w życiu codziennym, w szkole, w kontakcie ludźmi.
Nadmiernie przywiązuje się do niektórych przedmiotów. Jeśli ktoś mu je zabierze, wpada w panikę. Nie lubi, gdy ktoś zmienia jego dotychczasowe przyzwyczajenia. Lubi chodzić tą samą drogą, jeść z tego samego talerza, chodzić trzymany zawsze za tę samą rękę. Źle znosi zmiany w jego codziennych czynnościach. Łatwo się denerwuje, gdy coś jest nie po jego myśli lub nie uda mu się np. wpasować klocek w klocek.
Jego kontakty z rówieśnikami też nie są zadowalające. Podejmuje próbę zabaw, jest zainteresowany, jednak na krótko. Często właśnie przez problemy z komunikowaniem. W żłobku nie chce uczestniczyć zbyt długo w zajęciach grupowych i wykonywać niektórych poleceń ze strony nauczycieli. Raczej woli pracować indywidualnie. Natan również cierpi na wybiórczość pokarmową. Je tylko to, co chce. Nie podejmuje próby spróbowania czegoś nowego, a jeśli się podejmie, to jest to chwilowe i zaraz się wycofuje.
Ponadto nie reaguje na polecenia. Wykonanie czegoś jest niezwykłą rzadkością. Ma trudności z wyrażaniem emocji czy porozumiewaniem się zarówno za pomocą gestów jak i mowy. Często powtarza zachowania takie jak kręcenie się, trzepotanie rękami, układanie zabawek w rzędach.
Nasz synek robi postępy, ale małymi kroczkami. Jest pod stałą opieką lekarza i różnych specjalistów, bez których jego rozwój nie szedłby do przodu. Niestety, koszty leczenia i badań kontrolnych, jak również dojazdów, przewyższają nasz domowy budżet. Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc dla Natanka!
‚‚Pragniemy pokazać, że nasze dziecko ma potencjał na rozwój, pomimo trudności, jakie niesie za sobą autyzm."
‚‚Póki mamy zdrowie i siły, chcemy zrobić wszystko, by nasz syn nie został skazany na margines społeczeństwa, gdy dorośnie. Autyzm nie musi oznaczać zamknięcia we własnym świecie, izolacji czy zachowań, które budzą lęk i niezrozumienie. Są setki przykładów: rodziców i ich autystycznych dzieci, które świetnie potrafią sobie radzić w dorosłości. To nas motywuje, by walczyć o przyszłość naszego synka!"
Rodzice
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: