Zbiórka Niezbędna rehabilitacja Ewy - miniaturka zdjęcia

Niezbędna rehabilitacja Ewy

Szymon Stolarczyk - awatar

Szymon Stolarczyk

Organizator zbiórki

Niezbędna rehabilitacja Ewy - opis autorstwa męża Ewy, Stanisława:

Życie naszej rodziny wywróciło się do góry nogami 6 maja 2017 roku. Tego dnia moja żona Ewa i zarazem mama naszej trójki dzieci, uległa poważnemu wypadkowi jadąc rowerem po Olsztynie. Tylko dzięki błyskawicznej akcji ratunkowej i natychmiastowej operacji głowy ratującej życie, Ewa jest dzisiaj z nami. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie Ewa przez miesiąc przebywała w śpiączce na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Świat rodzinny zawalił nam się. Ewa do tej pory była sercem naszego domu, energiczną, zaradną i ambitną kobietą. Cenioną w środowisku zawodowym i poświęcającą się pracy dydaktycznej i naukowej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Wszyscy obawialiśmy się jej stanu po wybudzeniu ze śpiączki i przebytych operacjach po obrażeniach, w tym plastyki głowy. Po sześciu tygodniach pobytu na Oddziale Intensywnej Terapii pojawiła się nadzieja, że Ewy mózg odzyska sprawność, jednak przed nią jeszcze dużo ciężkiej pracy. Do końca września Ewa intensywnie pracowała na oddziale rehabilitacyjnym. Lekarze są pełni nadziei, że postępy, które robi Ewa w rehabilitacji, dają dużą szansę na jej powrót do normalnego życia i do pracy.

Obecnie jest niezdolna do pracy i przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym. Nie może liczyć na rehabilitację z Narodowego Funduszu Zdrowia z powodu długiego czasu oczekiwania (2-3 letnie kolejki). Ewa, by móc normalnie funkcjonować i komunikować się ze społeczeństwem potrzebuje rehabilitacji neurologicznej dla osób z afazją. W Polsce zajmuje się tym Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziorna. Dwutygodniowy turnus stacjonarny kosztuje 4900 złotych. Od chwili wypisania Ewy ze szpitala dzięki pomocy bliskich oraz pierwszej założonej z inicjatywy studentów zbiórce stać mnie było na opłacenie jej dwóch takich turnusów rehabilitacyjnych, w listopadzie i grudniu oraz na zakupienie programu komputerowego wspomagającego leczenie afazji - AFASystem. Każdy z przebytych turnusów dał postęp. Ale przed Ewą jeszcze wiele pracy. Niestety, z mojej jednej pensji, przy trójce dorastających dzieci, nie stać mnie już na tak drogie leczenie.

Od wypadku mojej żony nasza rodzina spotkała się z wielką życzliwością oraz pomocą finansową nie tylko ze strony bliskich, ale także studentów, znajomych z pracy, kolegów i koleżanek dzieci jak i ich rodzin. Wierzę, że i tym razem możemy liczyć na Waszą pomoc. Każde pieniądze wsparcia dają nadzieję mi i naszej trójce dzieci, że jeszcze kiedyś będziemy mogli cieszyć się wspólnymi chwilami, bez strachu i niepewności o dobro Ewy, tak, jak przed nieszczęsnym 6 maja.

Komentarze

 • EDYTA - awatar

  EDYTA

  19.01.18
  19.01.18

  ŻYCZĘ SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA PANI EWO I POZDRAWIAM CAŁĄ RODZINĘ! BĄDŹCIE DZIELNI I NIE PODDAWAJCIE SIĘ W WASZYCH STARANIACH O ZDROWIE MAMY I ŻONY!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  18.01.18
  18.01.18

  Ewo, życzę Ci zdrowia i szybkiego powrotu do nas. Koleżanki i Koledzy z KIS

Szymon Stolarczyk - awatar

Szymon Stolarczyk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 46

Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
DONSERV - awatar
100
DONSERV
EDYTA - awatar
50
EDYTA
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Piotr Chodźko - awatar
200
Piotr Chodźko
Andrzej Klasa - awatar
200
Andrzej Klasa
LECH L. - awatar
100
LECH L.

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij