Zbiórka Dalsza rehabilitacja Zbyszka - zdjęcie główne

Dalsza rehabilitacja Zbyszka

1 650 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Tym razem przedstawiam się Wam osobiście. Nazywam się Zbigniew Miśkiewicz.
I może rzeczywiście mnie znacie? Pewne osoby zapewne z tej lepszej strony, a inne osoby z jeszcze lepszej strony.

Walczę ze stwardnieniem rozsianym (SM) od 2009 roku. Aby przekłuć złość i bezradność wobec choroby, w coś pożytecznego, założyłem, sam jeden, osobiście, w 2010 roku FUNDACJĘ "WALCZĘ Z SM" /czyli w lipcu  2022 roku mija 10 lat, a już w 2014 zdobyłem status OPP, czyli możliwość zbierania 1 %/. To dzięki tej decyzji, fundacja już ponad 140 podopiecznychze schorzeniami neurologicznymi z całej Polski, którzy mogą, liczyć na pomoc i zbierają 1%, dla siebie, jako cel szczegółowy /ale sobie ładnie napisałem/. A na poważnie, choć wcześniejszy opis był bardzo poważny i prawdziwy, niestety, sam sobie niewiele mogę pomóc, ponieważ chyba zapomniałem , że jestem chory na stwardnienie rozsiane, już trzynasty rok.

W przeciągu ostatnich miesięcy moja sytuacja uległa i cały czas ulega, znacznemu pogorszeniu. SM z rzutowo-remisyjnego, przekształciło się we wtórnie postępujące, na które niestety brak leków. Otrzymałem stopień niepełnosprawności znaczny, już niestety do końca żywota. Czyli krótko ujmując pogorszył się mój stan fizyczno-psychiczny na tyle, że znów potrzebuje Waszej pomocy. Niestety nie jestem, już tym samym Miśkiem, którym byłem kilkanaście lat temu. Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu, czyli wsparciu wielu życzliwych osób, będę mógł korzystać z turnusów rehabilitacyjnych w Borne-Sulinowo, rehabilitacji w Częstochowie. Żyjąc ze wsparciem, poprzec rehabilitację, będę mógł w dalszym ciągu pomagać innym chorym na SM. 

Niestety choroba czyli SM, nie chce mnie rozpieszczać. Obecnie mam już ukończone 51 lat, zmagam się z SM od 13 lat, o czym pisałem już wcześniej. Nie polubię nigdy choroby, przyjmuję zasadę, że jest obok mnie, na co niestety nie mam wpływu. Dlatego, fundacja ma nazwę, WALCZĘ Z SM.  Mam coraz większe problemy z poruszaniem się. Chodzę, jak bardzo dojrzały człowiek, przy pomocy laski, nie przechodząc, bez jej pomocy, nawet 50 metrów, żeby przejść dalej potrzebuje wsparcia innej osoby, czyli samodzielność uciekła. Do sklepu wchodzę, jeżeli są wózki, które pozwalają mi iść niby samodzielnie. Czasami w ogóle mam problem, żeby się poruszać, ale bardzo pragnę walczyć z SM i nie chcę doświadczyć jazdy na wózku inwalidzkim. 

Obecnie jestem w programie testowym leczenia SM wtórnie postępującego, nie wiedząc czy dostaje leki, czy może placebo. Po następnych trzech lub już dwóch latach, dowiem się, czy to były leki.

Znów, tym razem sam osobiście zwracam się do Was, czyli do ludzy dobrej woli, których jest mnóstwo z ogromną prośbą o ponowne wsparcie. Szukam różnych form leczenia, jednak doświadczenie, nabyte przy chorobie SM, jasno daje do zrozumienia, że przez cały czas powinienem się rehabilitować, by powrócić do zadowalającej sprawności. Bardzo pragnę, dalej w fundacji funkcjonować, przekazywać umiejętności i doświadczenia innym walczącym z SM.. 

Niestety dostrzegam jak SM pragnie mnie wyautować z pracy i zrobić ze mnie stu procentowego rencistę. Boję się i strach o przyszłość podcina mi skrzydła. A jestem, przecież ojcem cudownej nastoletniej córeczki.

Moje pytanie brzmi, zadawane, niejednokrotnie: 

czy moglibyście mnie wesprzeć, dobrzy ludzie, przy trochę większej zbiórce na rehabilitację w na kolejny 2022 rok?

Bardzo proszę o pomoc. POMÓŻCIE

Serdecznie Wam z góry dziękuję! Zbigniew Miśkiewicz

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja "Walczę z SM" - awatar

  Fundacja "Walczę z SM"

  02.03.2022
  02.03.2022

  PROSZĘ O POMOC. ZBYSZEK

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.06.2022
  16.06.2022

  Trzymaj się ciepło Zbyszku ❤️

1 650 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 26 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 26

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Zbigniew Szczęśniak - awatar
Zbigniew Szczęśniak
100
Piotr Kocwin - awatar
Piotr Kocwin
100
Roman - awatar
Roman
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ania - awatar
Ania
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij