Zbiórka Walczymy o rękę Gracjana - miniaturka zdjęcia

Walczymy o rękę Gracjana

Zbiórka Walczymy o rękę Gracjana - zdjęcie główne

Walczymy o rękę Gracjana

11 227 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 140 osób
Wpłać teraz
 
Marlena Seta - awatar

Marlena Seta

Organizator zbiórki

Jestem ciocią Gracjanka. Bardzo proszę w imieniu swoim i rodziców chłopca o pomoc. 

Gracjanek ma 9 lat......jest bardzo dzielny ale....od kilku dni codziennie pyta swoją mamę "dlaczego musi tak cierpieć". 

13 stycznia 2018 roku na własnym podwórku Gracjanka zaatakował obcy pies. Chłopiec został bardzo dotkliwie pogryziony. Lewa rączka była tak okaleczona, że widać było gołą kość. Gdyby nie dziadek Gracjana, który odgonił psa nie wiadomo jak skończyłaby się ta historia... Gracjanek został przetransportowany helikopterem do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi a następnie do Centrum Replantacji Kończyn w Trzebnicy. Lekarze walczą o utrzymanie ręki Gracjanka. Chłopiec przeszedł już 2 operacje a to jeszcze nie koniec. Okaleczoną rękę lekarze wszyli pod skórę brzucha aby rany lepiej się goiły. Jeżeli rączka zacznie się goić, płat skóry z brzucha zostanie odcięty  a na przykrycie rany na brzuchu zostanie pobrana do przeszczepu skóra z ud chłopca. 

Zbieramy pieniądze aby pomóc  rodzicom Gracjanka w zapewnieniu mu jak najlepszej opieki po wyjściu ze szpitala. Liczy się każda złotówka. Pieniążki zostaną przeznaczone na materiały opatrunkowe, środki zmniejszające przerastanie blizn i co najważniejsze na bardzo kosztowną rehabilitację w specjalistycznym ośrodku. 

Pomóżmy małemu Gracjanowi wrócić do zdrowia. 

Aktualizacja:

     We wrześniu 2019 Gracjan przeszedł 4 poważne operacje, ostatnią we wrześniu 2019. Niestety czekają go kolejne, ponieważ ręka nie goi się tak jak powinna, jest bardzo słaba a kość się krzywi. Chłopak nigdy nie odzyska sprawności.............

     Niestety tragedia Gracjana nadal nie ma pozytywnego końca. Rodzice przegrali długą walkę o ukaranie właściciela psa. Odwołali się od decyzji i obecnie czekają na kolejną rozprawę w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim.  Koszty rehabilitacji chłopca są ogromne dlatego też nadal potrzebujemy wsparcia Ludzi Wielkiego Serca- czyli Was. Na dole wstawiłam link do ostatniego materiału w programie Uwaga, gdzie dowiecie jak ciężko jest wywalczyć sprawiedliwość kiedy zamożny sprawca ma znajomości. Na szczęście rodzice jeszcze się nie poddali a ich sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich. Będą dalej walczyć....o lepszą przyszłość dla syna. Obiecali mu to!!!

      Bardzo chcielibyśmy wysłać Gracjana w tym roku na turnus rehabilitacyjny nad morze, niestety koszt takiego wyjazdu jest bardzo duży, dlatego też postanowiłam wznowić naszą zbiórkę i z Państwa pomocą podarować młodemu trochę odpoczynku od codziennej walki o powrót do zdrowia.

Ostatni reportaż w programie Uwaga TVN:

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/trzebnica-chlopiec-pogryziony-przez-psa-nikt-nie-zostal-ukarany,322738.html

     Jeżeli nie jest Ci obojętny los Gracjana, możesz Go wspomóc na 3 sposoby:

1. Wpłacić pieniążka na tę zbiórkę <3

2. Wrzucić jakiś przedmiot na licytację dla Gracjana link poniżej <3

3. Udostępnić zbiórkę i licytację <3

https://www.facebook.com/Walczymy-o-r%C4%99k%C4%99-Gracjana-licytacja-109205517509077

Bardzo Wszystkim dziękujemy za pomoc!!!!! <3

PAMIĘTAJCIE DOBRO WRACA!!!!!!!!!!!!

fot.ulanka.net

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marlena Seta - awatar

  Marlena Seta

  24.06.20
  24.06.20

  https://www.facebook.com/DjRabittOfficjal/videos/290375435678654

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.03.18
  15.03.18

  Zdrowiej młody, oby ręka wróciła do pełnej sprawności, bo bez łapy lekko nie jest- wiem z autopsji

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.18
  14.03.18

  Dasz rade twardzielu.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.18
  14.03.18

  Zdrowia!!!!!!!!

 • Dla Gracjanka-zdrowiej Słoneczko - awatar

  Dla Gracjanka-zdrowiej Słoneczko

  08.03.18
  08.03.18

  Uściski dla Ciebie

 • Dla Gracjanka-zdrowiej słoneczko - awatar

  Dla Gracjanka-zdrowiej słoneczko

  08.03.18
  08.03.18

  Trzymamy kciuki za sprawną rączkę. Wierzymy, że wszystko będzie ok.

  • Marlena Seta - awatar

   Marlena Seta - Organizator zbiórki

   13.03.18
   13.03.18

   Dziękuję w imieniu Gracjanka

11 227 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 140 osób
Wpłać teraz
 
Marlena Seta - awatar

Marlena Seta

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 140

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paulina Wach - awatar
Paulina Wach
100
Adriana Fornalik - awatar
Adriana Fornalik
200
Anna - awatar
Anna
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Maciek - awatar
Maciek
20
Halina - awatar
Halina
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agata Świąder - awatar
Agata Świąder
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij