Zbiórka Walczymy o rękę Gracjana - zdjęcie główne

Walczymy o rękę Gracjana

11 527 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 149 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marlena Seta - awatar

Marlena Seta

Organizator zbiórki

Jestem ciocią Gracjanka. Bardzo proszę w imieniu swoim i rodziców chłopca o pomoc. 

Gracjanek ma 9 lat......jest bardzo dzielny ale....od kilku dni codziennie pyta swoją mamę "dlaczego musi tak cierpieć". 

13 stycznia 2018 roku na własnym podwórku Gracjanka zaatakował obcy pies. Chłopiec został bardzo dotkliwie pogryziony. Lewa rączka była tak okaleczona, że widać było gołą kość. Gdyby nie dziadek Gracjana, który odgonił psa nie wiadomo jak skończyłaby się ta historia... Gracjanek został przetransportowany helikopterem do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi a następnie do Centrum Replantacji Kończyn w Trzebnicy. Lekarze walczą o utrzymanie ręki Gracjanka. Chłopiec przeszedł już 2 operacje a to jeszcze nie koniec. Okaleczoną rękę lekarze wszyli pod skórę brzucha aby rany lepiej się goiły. Jeżeli rączka zacznie się goić, płat skóry z brzucha zostanie odcięty  a na przykrycie rany na brzuchu zostanie pobrana do przeszczepu skóra z ud chłopca. 

Zbieramy pieniądze aby pomóc  rodzicom Gracjanka w zapewnieniu mu jak najlepszej opieki po wyjściu ze szpitala. Liczy się każda złotówka. Pieniążki zostaną przeznaczone na materiały opatrunkowe, środki zmniejszające przerastanie blizn i co najważniejsze na bardzo kosztowną rehabilitację w specjalistycznym ośrodku. 

Pomóżmy małemu Gracjanowi wrócić do zdrowia. 

Aktualizacja:

     We wrześniu 2019 Gracjan przeszedł 4 poważne operacje, ostatnią we wrześniu 2019. Niestety czekają go kolejne, ponieważ ręka nie goi się tak jak powinna, jest bardzo słaba a kość się krzywi. Chłopak nigdy nie odzyska sprawności.............

     Niestety tragedia Gracjana nadal nie ma pozytywnego końca. Rodzice przegrali długą walkę o ukaranie właściciela psa. Odwołali się od decyzji i obecnie czekają na kolejną rozprawę w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim.  Koszty rehabilitacji chłopca są ogromne dlatego też nadal potrzebujemy wsparcia Ludzi Wielkiego Serca- czyli Was. Na dole wstawiłam link do ostatniego materiału w programie Uwaga, gdzie dowiecie jak ciężko jest wywalczyć sprawiedliwość kiedy zamożny sprawca ma znajomości. Na szczęście rodzice jeszcze się nie poddali a ich sprawą zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich. Będą dalej walczyć....o lepszą przyszłość dla syna. Obiecali mu to!!!

      Bardzo chcielibyśmy wysłać Gracjana w tym roku na turnus rehabilitacyjny nad morze, niestety koszt takiego wyjazdu jest bardzo duży, dlatego też postanowiłam wznowić naszą zbiórkę i z Państwa pomocą podarować młodemu trochę odpoczynku od codziennej walki o powrót do zdrowia.

Ostatni reportaż w programie Uwaga TVN:

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/trzebnica-chlopiec-pogryziony-przez-psa-nikt-nie-zostal-ukarany,322738.html

     Jeżeli nie jest Ci obojętny los Gracjana, możesz Go wspomóc na 2 sposoby:

1. Wpłacić pieniążka na tę zbiórkę <3

2. Udostępnić zbiórkę 

Bardzo Wszystkim dziękujemy za pomoc!!!!! <3

PAMIĘTAJCIE DOBRO WRACA!!!!!!!!!!!!

fot.ulanka.net

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marlena Seta - awatar

  Marlena Seta

  28.12.2020
  28.12.2020

  Jeszcze raz dziękuję w imieniu Gracjana i jego rodziców za Państwa pomoc. Dzięki Państwa wpłatom udało nam się wysłać chłopca na wspaniały turnus rehabilitacyjny.
  Niestety aby utrzymać rękę w minimum sprawności chłopiec musi być rehabilitowany bez przerwy. Ręka jest bardzo słaba i wygląda coraz gorzej.
  Mama Gracjana nadal dzielnie walczy o sprawiedliwość. Prosimy więc o mocne trzymanie kciuków 12 stycznia. Wtedy to odbędzie się najważniejsza rozprawa w sądzie.
  Wierzymy, że wyrok będzie sprawiedliwy chociaż rodzice tracą powoli nadzieję.
  Wysyłam moc dobrych słów.
  Marlena

Komentarze


 • BŁAŻEJ - awatar

  BŁAŻEJ

  23.12.2020
  23.12.2020

  WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE...WYSTARCZY TYLKO MOCNO WIERZYĆ.

  • Marlena Seta - awatar

   Marlena Seta - Organizator zbiórki

   28.12.2020
   28.12.2020

   Bardzo dziękujemy za pomoc i dobre słowo

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.03.2018
  15.03.2018

  Zdrowiej młody, oby ręka wróciła do pełnej sprawności, bo bez łapy lekko nie jest- wiem z autopsji

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.2018
  14.03.2018

  Dasz rade twardzielu.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.03.2018
  14.03.2018

  Zdrowia!!!!!!!!

 • Dla Gracjanka-zdrowiej Słoneczko - awatar

  Dla Gracjanka-zdrowiej Słoneczko

  08.03.2018
  08.03.2018

  Uściski dla Ciebie

11 527 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 149 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marlena Seta - awatar

Marlena Seta

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 149

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
BŁAŻEJ - awatar
BŁAŻEJ
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dominika - awatar
Dominika
20
Dorota Bernacka - awatar
Dorota Bernacka
50
Ola.... - awatar
Ola....
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij