Zbiórka Remont remizy - zdjęcie główne

Remont remizy

8 852 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 185 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Szanowni Państwo,

w 7 miesięcy od powodzi, jaka miała miejsce na Bieżanowie, a tym samym w 7 miesięcy od zalania naszej zabytkowej remizy, o której remont od długiego czasu dzielnie walczymy, postanowiliśmy zrelacjonować zmiany, jakie nastąpiły we wnętrzu budynku oraz przedstawić plan działania na najbliższe tygodnie, który mamy nadzieję - z Państwa pomocą - wkrótce wcielimy w życie.

Na początek jest nam niezmiernie miło poinformować, że zrobiliśmy wylewki we wnętrzu remizy oraz rozpoczęliśmy wydzielanie ściankami działowymi przestrzeni przeznaczonej pod toaletę. To jest dobry punkt wyjścia do dalszych prac, jakie planujemy zrobić w remizie. Niestety, dotychczas zebrane fundusze nie pozwalają nam poczynić kolejnych kroków, do których należy:
- posadzka z wykorzystaniem gresu lub podłoga epoksydowa,
- konsultacja z konserwatorem zabytków i stworzenie projektu prac konserwatorskich,
- wymiana bram garażowych na szczelne.

Mając na uwadze powyższe, serdecznie prosimy o wsparcie finansowe naszej OSP, która mimo chęci niesienia pomocy innym i wspierania lokalnej społeczności, sama boryka się z wieloma problemami. Zakończenie remontu remizy pozwoli nam skierować uwagę i energię na obszary, w którym chcemy wreszcie działać, to jest aktywny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych oraz edukacja Bieżanowian z zakresu pierwszej pomocy i ochrony przeciwpożarowej. Aby to mogło się wreszcie wydarzyć, musimy zamknąć etap remontu naszej siedziby, czego bez Państwa pomocy nie uda nam się dokonać.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę, która została i zostanie nam przekazana oraz gorąco prosimy o udostępnianie naszej zbiórki w mediach społecznościowych.

Ponadto, poniżej znajdą Państwo relację naszej walki z majową powodzią oraz rys historyczny naszej OSP z opisem działań z ostatnich dwóch lat, kiedy to rozpoczęliśmy walkę o odzyskanie zdolności bojowej.  Serdecznie zachęcamy do lektury.

 ____________________________________________________________________________

Update!

W świetle ostatnich wydarzeń, tj. powodzi w Bieżanowie i zatopienia naszej remizy, zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej Jednostki w działaniach mających na celu zabezpieczenie naszej siedziby przed kolejnymi skutkami powodzi oraz naprawy zniszczeń po zalaniu.
Ostatnie wydarzenia zmusiły nas do zhierarchizowania potrzeb i mimo odczuwania ogromnego braku kanalizacji oraz dobrych bram garażowych i wylewek, jesteśmy zmuszeni przede wszystkim zabezpieczyć remizę przed ewentualnymi następnymi podtopieniami.
Woda w dużym stopniu zniszczyła to, co dotychczas udało nam się wyremontować we wnętrzu Jednostki, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w tym krytycznym dla nas momencie. 23 maja zostaliśmy zadysponowani dwunastokrotnie i przede wszystkich staraliśmy się pomóc innym. Dzisiaj to my potrzebujemy Państwa pomocy.

________________________________________________________________________________________

Szanowni Państwo,

Ochotnicza Straż Pożarna w Krakowie - Bieżanowie to najstarsza jednostka strażacka w powiecie krakowskim. Historia jej powstania sięga roku 1879, kiedy do życia została powołana Straż Ogniowa. Od blisko 140 lat nasza OSP działa na lokalnym podwórku wspierając bieżanowską społeczność w chwilach zagrożenia zdrowia i życia. Można nas spotkać przy okazji imprez o charakterze kulturalnym i edukacyjnym. Cyklicznie organizujemy akcję krwiodawstwa, podnosimy nasze umiejętności biorąc udział w różnych szkoleniach. Nasza jednostka może się pochwalić również nienaganną współpracą z Akademickim Klubem Podwodnym Krab AGH w celu osiągnięcia odpowiednich uprawnień potrzebnych w ratownictwie wodnym. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom lokalnej społeczności i tak: od ponad roku spotykamy się z najmłodszymi w przedszkolach oraz szkołach. Uczymy dzieci oraz młodzież prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Wpisuje się to w ideę przyświecającą OSP – edukację najmłodszych i kształtowanie w nich odpowiednich postaw na wypadek wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego. Najlepszym dowodem uznania przez mieszkańców Krakowa było zajęcie pierwszego miejsca w powiecie krakowskim w plebiscycie organizowanym przez gazetę krakowską "Strażak Małopolski" w kategorii Jednostka OSP oraz trzeciego miejsca w województwie małopolskim. Wiedząc że opisanie całego poniesionego wkładu w reaktywacje jednostki jest niemożliwe, pragniemy przedstawić fotograficzny skrót najważniejszych wydarzeń ubiegłych miesięcy,

-Pozyskanie pojazdu Łada Niva, który będzie tworzyć wraz z pontonem oraz przyczepą podstawowy zestaw do ratownictwa wodnego

-Liczne spotkania z najmłodszymi, prelekcje oraz zajęcie z zakresu pierwszej pomocy 

-Pomimo fatalnego stanu remizy ciągle dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców 

-Bez chwil wytchnienia szkolimy się...

-...oraz mieszkańców by w chwili zagrożenia życia potrafili prawidłowo reagować

-pozyskanie nowego pojazdu ratowniczo-gaśniczego!

Za pośrednictwem portalu pomagam.pl mamy okazję już drugi raz prosić Was o wsparcie. Od ostatniej zbiórki pieniędzy, za którą chcemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom i sympatykom naszej OSP, dokonaliśmy wielu wspaniałych postępów. Po kilku latach stagnacji udało się wyremontować wnętrze remizy, tworząc świetlice - bezpieczne miejsce zbiórki naszych Druhów. Wymieniliśmy okna i zainwestowaliśmy w podwieszane sufity. Odznaczając się wysokim poziomem świadomości środowiskowej postanowiliśmy przystąpić do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla Miasta Krakowa i w ostatnim czasie wymieniliśmy instalację grzewczą z węglowej na gazową. 

 Po kilku latach niedopatrzeń ze strony starego zarządu wreszcie możemy pochwalić się odzyskiwaniem zdolności bojowej.

Niestety, wszystkie dotychczasowe osiągnięcia są zagrożone przez fatalną kondycję naszej remizy. O ile wnętrze budynku zostało wyremontowane, a problem przeciekającego dachu chwilowo zażegnany, to potrzeba wykonania wylewek w garażu, wymiana bram garażowych oraz pilna konieczność podłączenia kanalizacji i wybudowania toalety to potrzeby niecierpiące zwłoki. Ponadto, piękna, ale zabytkowa remiza, stale wymaga kosztownych konsultacji z konserwatorem zabytków i jeszcze droższych prac remontowych...

Wierzymy, że nasza krótka historia spotka się z Państwa aprobatą i będziecie chcieli nas wesprzeć chociażby symboliczną złotówką. Z tego miejsca zapraszamy na nasz FP na facebook'u, na którym znajdziecie fotorelacje z wydarzeń, w których braliśmy udział: www.facebook.com/OSPBiezanow/

Dziękujemy i zachęcamy do wsparcia!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • OSP Bieżanów - awatar

  OSP Bieżanów

  23.10.2018
  23.10.2018

  Uwaga, zmian ciąg dalszy.
  Przed chwilą uruchomione zostało nowoczesne ogrzewanie gazowe budynku. Dziękujemy za wsparcie !

  Zdjęcie aktualizacji 21 102

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Były ochotnik strażacki sprzed 18 lat - awatar

  Były ochotnik strażacki sprzed 18 lat

  01.06.2019
  01.06.2019

  Byłem w tej straży jako młody ochotnik, fajne wspomnienia, teraz trzeba pomagać.

 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  30.05.2019
  30.05.2019

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Karol - awatar

  Karol

  28.05.2019
  28.05.2019

  Dacie radę !!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.05.2019
  28.05.2019

  Powodzenia chłopaki!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.05.2019
  28.05.2019

  Dziękuję

8 852 zł  z 25 000 zł (Cel)
Wpłaciło 185 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 185

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
12
Rafal - awatar
Rafal
50
Wiktor - awatar
Wiktor
5
Tumorboard :) - awatar
Tumorboard :)
100
Agnieszka Pruśniewska - awatar
Agnieszka Pruśniewska
100
Mateusz - awatar
Mateusz
20
Michał Wu - awatar
Michał Wu
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij