Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Witam wszystkich!
Wraz z narzeczoną, po ukończeniu szkoły średniej w 2011 roku, wyjechaliśmy za pracą do Holandii. Po trzech latach pracy na produkcji, magazynach czy hotelach, otworzyliśmy mały sklep z Polską żywnością, dla Polaków którzy tęsknią za Polskim jedzeniem. Po roku przenieśliśmy się na większy lokal, ponad 300m2. Interes szedł świetnie, nie mogliśmy na nic narzekać. Niestety pomimo upływu lat, nie czuliśmy się w Holandii dobrze. Dobra materialne nie mogły zastąpić nam tęsknoty za Polską. Dodatkowo nasz syn w tym roku musiałby zacząć szkołę, a potem ciężko byłoby mu wytłumaczyć że musi zostawić tu wszystkich znajomych i przyjaciół, bo przeprowadzamy się do Polski. Nie chcieliśmy wychowywać syna w kraju, w którym nie chcemy żyć. Dlatego zdecydowaliśmy że wracamy do Polski. Sprzedaliśmy sklep, dom i samochód, a za otrzymane środki kupiliśmy piękny ośrodek wypoczynkowy. Duża działka, dookoła tylko las i stadnina koni. Na działce znajdują się dwa budynki, w tym jeden - stanica harcerska z 1932r. Budynek stawiali harcerze wraz z pomocą rodziców. Budynek miał być prezentem dla Józefa Piłsudskiego, który ponoć odwiedził Stanice w trakcie powiatowych dożynek w 1934r. Usytuowanie działki na wzniesieniu pozwoliło na zbudowanie skoczni narciarskiej na tyłach domu, która wraz z budynkiem służyła jako ośrodek sportów zimowych Związku Harcerstwa Polskiego. W trakcie wojny budynek był w posiadaniu Niemieckiego wojska. Od 30 lat jest w prywatnych rękach. Przez ostatnie 5 lat budynek stał pusty i nie ogrzewany. W trakcie remontu okazało się że przez zaniedbanie, oraz złe wykonane prace budowlane w poprzednich latach, budynek nadaje się do rozbiórki. Zatkane rynny spowodowały, że woda dostawała się do konstrukcji domu, dodatkowo przez zastosowanie zwykłej folii budowlanej, jako izolacji pod deską elewacyjną, doprowadziło do tego, że ta woda nie miała jak wyparować i wnikała w głąb drewnianej konstrukcji. Skutki są takie, że konstrukcja domu jest po prostu zgnita. Koszt remontu jest tak wysoki, że bardziej opłacalne jest zburzenie budynku i postawienie nowego. Historia, piękno oraz dusza starej stanicy harcerskiej, nie pozwala nam na jej rozbiórkę. Remont budynku już trwa, środki finansowe się kończą a końca remontu nie widać. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie. Każda złotówka jest na wagę złota. Z góry bardzo dziękujemy za pomoc!
Michał, Iza oraz Milan.
Narciarze na tle stanicy harcerskiej 1932-1936r.
Dożynki Powiatowe 1934r.
Zdjęcia gdy budynek funkcjonował jeszcze jako pensjonat w latach 90'.
Aktualny stan domu po ściągnięciu boazerii oraz deski elewacyjnej.
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!