Nowa siedziba NASZEJ Świetlicy

20 265 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 178 osób

Od dziesięciu lat świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci z rodzin z problemami, w specyficznej dzielnicy Poznania Osiedle Główna, miała swoją  siedzibę w salkach katechetycznych parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej.

Miejsce udostępnił wspaniały, wrażliwy i empatyczny ksiądz proboszcz. Stowarzyszenie prowadzące świetlicę płaciło niewygórowany czynsz, ale w zamian przeprowadziło wiele zmian, remontów i ulepszeń. Współpraca układała się wzorowo  ku obopólnemu zadowoleniu. Placówka wtopiła się w krajobraz dzielnicy przy jednoczesnym znakomitym współdziałaniu ze szkołami, ośrodkiem pomocy społecznej, strażą miejską, policją , Radą Osiedla i Urzędem Miasta.

Do świetlicy uczęszcza blisko trzydzieścioro dzieci w wieku od sześciu do dziewiętnastu lat. Przez te dziesięć lat przez świetlicę przewinęło się prawie 200 podopiecznych. Dziś wielu jest już dorosłych i ma swoje dzieci, ale wciąż wpadają do „Naszej świetlicy” jak sami ją nazwali.

W czerwcu 2019 roku decyzją kurii ksiądz proboszcz został przeniesiony na emeryturę.

Nowy gospodarz parafii rozpoczął swoje gospodarowanie parafią od wypowiedzenia umowy dla świetlicy, co spowodowało groźbę jej likwidacji.

Stowarzyszenie stawało „na głowie” by znaleźć inną siedzibę, co w tej dzielnicy było niemal niemożliwe. Wreszcie, dzięki pomocy i życzliwości wielu osób i podmiotów udało się znaleźć nowe miejsce dla świetlicy. Stało się niemożliwe!!!  Ale jest tylko małe „ale” - budynek wymaga adaptacji i remontu. Przy ostrożnej ocenie i wycenie kosztów, potrzebnych jest około 55 tysięcy złotych. Stowarzyszenie błyskawicznie zabrało się do działania i dotąd udało się zgromadzić 20 tysięcy złotych oraz deklaracje nieodpłatnej pomocy fachowców.

Brakuje 35 tysięcy.

Za życzliwość w postaci wpłat na realizację celu będziemy ogromnie zobowiązani i wdzięczni.

Wszystkie dzieci nasze są, a te którym trudniej i gorzej jeszcze bardziej.

Aktualizacje


 • Stowarzyszenie "Razem na Głównej" - awatar

  Stowarzyszenie "Razem na Głównej"

  26.02.2020
  26.02.2020

  Bardzo dziękujemy naszym Seniorom z Klubu za serce, życzliwość i troskę :)

Komentarze


 • Karolina - awatar

  Karolina

  17.03.2020
  17.03.2020

  Wpłacajmy, ile kto może. Trzymam kciuki i pozdrawiam:)

 • Klasa 2e III LO Poznań - awatar

  Klasa 2e III LO Poznań

  08.03.2020
  08.03.2020

  Pozdrawiamy całą świetlicę i trzymamy za was gorąco kciuki!

  • Stowarzyszenie "Razem na Głównej" - awatar

   Stowarzyszenie "Razem na Głównej" - Organizator zbiórki

   09.03.2020
   09.03.2020

   BAAAARDZO dziękujemy Wam za zaangażowanie w naszą zbiórkę! Jesteście wspaniali 😍 Dziękujemy też Pani Ani Włodarczak za wieloletnie angażowanie Uczniów i uwrażliwianie ich na potrzeby innych oraz inicjowanie i koordynowanie wielu wspaniałych akcji!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.03.2020
  06.03.2020

  Wpłacajmy ile kto może dla dzieciaków, bo WARTO!!!

 • Cezary Ostrowski - awatar

  Cezary Ostrowski

  21.02.2020
  21.02.2020

  Gdy byłem mały, chodziłem do świetlicy.

 • Nicole i Wojtek - awatar

  Nicole i Wojtek

  17.02.2020
  17.02.2020

  Bardzo bym chciała dalej chodzić do świetlicy więc proszę wpłacajcie!!!!

20 265 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 178 osób

Wpłaty: 178

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Kubuś :) - awatar
Kubuś :)
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bartłomiej Ryniewicz - awatar
Bartłomiej Ryniewicz
40
Osia - awatar
Osia
20
Michał - awatar
Michał
85
Kuba :) - awatar
Kuba :)
5
Naomi - awatar
Naomi
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
800

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij