Zbiórka Leczenie i rehabilitacja Bączka - miniaturka zdjęcia

Leczenie i rehabilitacja Bączka Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Leczenie i rehabilitacja Bączka - zdjęcie główne

Leczenie i rehabilitacja Bączka

81 333 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 271 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iwona Grochowska - awatar

Iwona Grochowska

Organizator zbiórki

Dzień dobry,

Jestem mamą małego Bartka zwanego Bączkiem, który od urodzenia zmaga się z mozaiką Zespołu Edwardsa, hipogammaglobulinemią, PFAPA, hipotonią, zaburzeniami SI i autyzmem. Jak najdzielniejszy z rycerzy walczy z tymi okropnymi potworami, powoli i systematycznie osiągając niesamowite postępy . Bartek jest jedynym takim dzieckiem w Polsce, jego wada jest na tyle rzadka, że leczenie i terapie pochłaniają ogromne środki sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. 

Póki co większość środków na leczenie pokrywamy z oszczędności, ale te powoli się kończą. Bączkowy Tata pracuje na dwóch etatach, ale to nie wystarcza nam na pokrycie stale rosnących kosztów terapii i rehabilitacji. 

Bartek osiągnął nieprawdopodobne wręcz postępy, które zadziwiały specjalistów w kraju i za granicą; niestety wszystko to zostało zaprzepaszczone 6 września, kiedy został napadnięty i pobity w tramwaju przez mężczyznę, któremu przeszkadzało autystyczne zachowanie dziecka. W ciągu kilkunastu sekund straciliśmy to, na co pracowaliśmy od 6 lat. Nastąpił ogromny regres, w tym regres mowy, społeczny, nasiliły się fobie i fiksacje, których już prawie nie było. 

W tej chwili priorytetem stało się dla nas uczestnictwo Bartusia w dodatkowych terapiach: logopedycznej, behawioralnej, psychologicznej, TUS, sensoplastycznej i SI oraz jego udział w minimum jednym turnusie rehabilitacyjnym jeszcze w tym roku. Chciałabym też wymienić zużyte już sprzęty do terapii i rehabilitacji, a także wyposażyć pokój ćwiczeń, który z ogromnym trudem zorganizowaliśmy oraz kupić niezbędne pomoce logopedyczne i terapeutyczne. Ostatnim marzeniem Bartusia są zajęcia taneczne oraz robotyka i legoterapia, uczestniczy też od stycznia w zajęciach muzykoterapii i arteterapii, które są jego ukochanymi formami wyrażania siebie. Jest bardzo wrażliwy artystycznie,a jego prace można było oglądać już nawet w galerii.

Bartek uwielbia tworzyć z klocków lego, które w chwili obecnej są ulubionym sposobem terapii i wyciszania w sytuacjach dla niego stresowych. Buduje z nich świat, w którym jest bezpieczny. 

W chwili obecnej, szczególnie w ostatnim miesiącu, wydatki te, nas - rodziców Bączka - przerastają. Zarówno ceny leków,  terapii jak i sprzętów i pomocy do nich  są bardzo wysokie, a sam koszt turnusu to ok. 6 tys zł. Bartuś powinien uczestniczyć w 2-3 takich turnusach rocznie, niestety ich ceny są dla nas kosmiczne,  dlatego zostaliśmy zmuszeni do poproszenia Was o pomoc w zgromadzeniu potrzebnych środków. Jako dziecko obciążone wadą letalną Bartek co parę miesięcy traci dostęp do leków refundowanych - które wypadają z listy refundacji MZ.

Postępy Bąka i jego walkę o każdą kolejną umiejętność możnavśledzić tutaj: https://www.facebook.com/Przygody-Rezolutnego-Bączka-334514173697872/

Każda złotówka jest dla nas i Bączka na wagę złota.

Z całego serca zapraszamy również na bazarek charytatywny, z którego dochód w całości przeznaczony jest na terapię, rehabilitację i leczenie Bartusia. Na bazarku można nabyć zabawki, art. gospodarstwa domowego, domowe przetwory Bączkowej Mamy i wyjątkowe przedmioty projektowane przez Bączka: kubeczki, magnesy, kalendarze, torby, koszulki i świece.

https://www.facebook.com/Bazarek-Rezolutnego-Bączka-100959241705042/

Dziękujemy!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Justyna Kramkowska - awatar

  Justyna Kramkowska

  01.11.2022
  01.11.2022

  Brawo Bączek zaradnych i kochających rodziców!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  30.06.2021
  30.06.2021

  Wszystkiego dobrego !

  • Iwona Grochowska - awatar

   Iwona Grochowska - Organizator zbiórki

   30.06.2021
   30.06.2021

   Serdecznie dziękujemy. Wszystkiego dobrego!

 • Nowacka Anna - awatar

  Nowacka Anna

  20.04.2021
  20.04.2021

  Wygrana aukcja o 3 konfitury

 • Aleksandra Modlińska - awatar

  Aleksandra Modlińska

  09.04.2021
  09.04.2021

  Ciąg dalszy licytacji

 • Aleksandra Modlińska - awatar

  Aleksandra Modlińska

  09.04.2021
  09.04.2021

  Druga część za licytacje

81 333 zł  z 200 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 271 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Iwona Grochowska - awatar

Iwona Grochowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 1 271

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Kaśka - awatar
Kaśka
5
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna Białecka - awatar
Anna Białecka
107
Anna Białecka - awatar
Anna Białecka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij