Jesteśmy Fundacją zajmującą się wspieranie dzieci i rodzin znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych, tj. dzieci z domów dziecka, z rodzin zastępczych, dzieciom i rodzinom, które każdego dnia borykają się wieloma problemami. W tym roku rozpoczęliśmy realizację Programu d@Vinci, w ramach którego chcemy zorganizować w dniach 9-18 lipca 2018 w Starych Jabłonkach wakacyjny obóz dla dzieci i młodzież w wieku 13-21 lat pod hasłem "Wakacje z kulturą".  Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na opłatę za nocleg i wyżywienie, zakup sztalug i materiałów plastycznych, zakup sprzętu sportowego, zakup materiałów potrzebnych do przygotowania scenografii i kostiumów do filmów. 

Program D@Vinci ma na celu pomoc dzieciom w opracowaniu tzw. „scenariuszy życia”, czyli planów na przyszłość osobistą i zawodową, a następnie – pomoc w ich realizacji.

 W pierwszym etapie programu (do 30 kwietnia 2018) młodzi ludzie przygotowują pracę literacką pt. „Scenariusz mojego życia” oraz krótką autoprezentację w postaci filmu zrobionego telefonem.  Autorzy najciekawszych i najbardziej autentycznych scenariuszy życia zostaną zaproszeni na obóz letni w Starych Jabłonkach, gdzie będą mogli współdziałać z profesjonalnymi filmowcami w przygotowaniu autorskiego filmu, jak również będą uczestniczyć w zajęciach artystycznych i sportowych. Odwiedziny uczestników obozu zapowiedziało już wiele znanych osób, które będą chciały opowiedzieć o swoim sukcesie i obudzić w młodych ludziach wiarę w przyszłość i własne możliwości.

W drugim etapie (po zakończeniu obozu) program zakłada pomoc w realizacji scenariuszy życia przy wsparciu zaprzyjaźnionych osób lub firm. Fundacja Dziecko i Rodzina zachęca do uczestnictwa w programie zarówno młodzież jak i przedsiębiorców i firmy komercyjne. Celem Fundacji jest objęcie opieką młode osoby, które mają konkretne plany dotyczące własnej przyszłości.

Przykładem realizacji programu mogłoby być objęcie przez znanego restauratora opieką młodego człowieka, który w swoim „scenariuszu życia” wymarzył sobie pracę w charakterze kucharza w renomowanym lokalu, czy też objęcie opieką dziewczyny marzącej o karierze fryzjerskiej przez właściciela dobrego zakładu fryzjerskiego.

Ideą Programu D@Vinci jest przekraczanie barier, które wydają się nie do przejścia i realizacja marzeń, które wydają się być nieosiągalne dla młodzieży z rodzin zastępczych i domów dziecka. Dzięki programowi nastąpi połączenie marzeń młodych ludzi z możliwościami osób, które osiągnęły sukces. Młodzi ludzie będą mogli uwierzyć w siebie, rozwinąć skrzydła i wzlecieć w górę, jak planował Leonardo da Vinci.


Komentarze

  • Ądriu - awatar

    Ądriu

    22.02.18
    22.02.18

    Każdy grosik zbliży uczestników do wyjazdu na obóz, jestem ZA.

Wpłaty - 21

Ewaa - awatar
20
Ewaa
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Dziad - awatar
100
Dziad
Karolcia - awatar
20
Karolcia
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Maria Woźniak - awatar
20
Maria Woźniak
Anonimowy Darczyńca - awatar
15
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij