Zbiórka Uratuj TEA przed likwidacją - zdjęcie główne

Uratuj TEA przed likwidacją

17 702 zł  z 85 000 zł (Cel)
Wpłaciły 153 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej - awatar

Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej

Organizator zbiórki

Uratuj TEA przed likwidacją – dołącz do zbiórki 

Towarzystwu Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA) grozi likwidacja. Mamy tylko 40 dni i aż 85,000 zł do zebrania, żeby uratować TEA. Dołącz do nas - bez Ciebie to się nie uda!


Widmo końca

TEA powstało w 2009 roku stawiając sobie za cel włączenie edukacji antydyskryminacyjnej do systemu edukacji formalnej. Każdego roku nasz zespół szkolił setki nauczycielek i nauczycieli gotowych prowadzić zajęcia antydyskryminacyjne w szkołach. Kiedy wydawało się, że jesteśmy blisko celu, przyszedł rok 2015 i nowa władza. Na celowniku PiS znalazły się organizacje społeczne, w tym my! TEA nie odpuszczało popularyzując edukację antydyskryminacyjną poza szkołą – na warsztatach, w Internecie, podczas szkoleń i webinarów. Po 8 latach walki, kiedy edukacja antydyskryminacyjna ma wreszcie szansę trafić do szkół, TEA grozi likwidacja. Nie pozwól na to! 


Dlaczego TEA grozi zamknięcie?

Po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość TEA, podobnie jak wiele innych organizacji, zostało odcięte od funduszy. Co więcej, nasza organizacja była nękana procesami sądowymi, w których udział brało m.in. Ordo Iuris. Mimo kłód rzucanych nam pod nogi, ataków na organizacje i jej ludzi, nasz zespół robił wszystko, żeby docierać z edukacją antydyskryminacyjną tam, gdzie trzeba – do dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycielek i nauczycieli. Budżet TEA topniał. Zdarzało się, że osoby z zespołu dokładały z własnej kieszeni. Aż do teraz, kiedy jesteśmy na minusie i musimy uzbierać 85.000 zł, żeby móc działać dalej. 


Na co potrzebne jest 85,000 zł? 

85,000 zł to kwota, która pozwoli nam pokryć koszty funkcjonowania przez okres 6 miesięcy i opłacenie koniecznej pracy zespołu pracowniczego: 

 • 31 200 – na pokrycie kosztów związanych z obsługą biura (wynagrodzenie dla osoby pracującej na pół etatu) 

 • 17 400 – księgowość i kadry 

 • 15 600 – pokrycie wynagrodzenia osoby odpowiedzialnej za pozyskiwanie nowych źródeł finansowania na kolejne miesiące, w tym opłacenie obsługi prawnej dochodzenia roszczeń od nieuczciwych kontrahentów 

 • 15 800 - prefinansowanie realizacji ostatnich działań projektowych: kurs antydyskryminacyjny dla osób nauczycielskich, webinary, działania związane z kampanią Tydzień dla Edukacji Antydyskryminacyjnej, sporządzaniem wymaganych sprawozdań. 

 • 5 000 zł - Utrzymanie strony internetowej, na której jest 23 scenariuszy oraz 136 materiałów edukacyjnych do wykorzystania w pracy nauczycielskiej lub edukatorskiej. 


Co się stanie, gdy TEA przestanie istnieć?

 • Dla dzieci i młodzieży likwidacja TEA oznacza, że straci organizację, która walczy o ich bezpieczeństwo w szkole. 

 • Dla rodziców likwidacja TEA oznacza, że zniknie organizacja, która dba o to, żeby ich dzieciom nie stała się w szkole krzywda. 

 • Dla nauczycielek i nauczycieli likwidacja TEA oznacza, że nie wezmą już więcej udziału w bezpłatnych warsztatach rozwijających ich wiedzę i kompetencje z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej. 

 • Dla edukatorek i edukatorów likwidacja TEA oznacza, że nie skorzystają z bezpłatnych materiałów edukacyjnych i publikacji przygotowanych przez nasz zespół.  

 • Dla organizacji społecznych likwidacja TEA oznacza, że współpraca z wieloma ekspertkami i ekspertami skupionymi wokół TEA nie będzie już możliwa.   

 • Dla ludzi biznesu likwidacja TEA oznacza, że stracą możliwość rozwoju swoich firm tak, żeby były miejscem, w którym inni chcą pracować 


Jak uchronić TEA przed likwidacją? 

Dołącz do zbiórki! I zrób to jak najszybciej. Na uzbieranie 85,000 zł mamy tylko 40 dni. Możesz nas wesprzeć za pośrednictwem Pomagam.pl, jak również – o ile tak wolisz – dokonując przelewu na nasze konto. 


Co jeszcze można zrobić? 

 • Udostępnić informację o zbiórce w mediach społecznościowych 

 • Wysłać link do zbiórki za pośrednictwem maila lub komunikatora 

 • Namówić innych do wpłacenia na zbiórkę 


Dowiedz się więcej o TEA: 


Media o TEA:


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.01.2024
  31.01.2024

  💪

17 702 zł  z 85 000 zł (Cel)
Wpłaciły 153 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej - awatar

Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 153

Marta T. - awatar
Marta T.
250
Aneta - awatar
Aneta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
590
Monika K - awatar
Monika K
100
Maciej Ś - awatar
Maciej Ś
100
rospondek - awatar
rospondek
50
Pat Jakubczyk - awatar
Pat Jakubczyk
20
Edyta Głowacka Sobiech - awatar
Edyta Głowacka Sobiech
100
inkazurawska - awatar
inkazurawska
30
Gabi - awatar
Gabi
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij