Zbiórka By Mały Książę jeździł wygodnie - miniaturka zdjęcia

By Mały Książę jeździł wygodnie Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka By Mały Książę jeździł wygodnie - zdjęcie główne

By Mały Książę jeździł wygodnie

15 289 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 407 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Jarzyńska - awatar

Katarzyna Jarzyńska

Organizator zbiórki

Wszyscy z Was wiedzą jakie jest prawdopodobieństwo wygrania głównej wygranej w totolotka a jeżeli nawet nie to mogą się domyślać... Podobnie  jest z prawdopodobieństwem urodzenia dziecka z zespołem wad genetycznych tak zwanych "the new" czyli powstałych z samych z siebie. Taka sytuacja przydarzyła się nam kiedy oczekiwaliśmy narodzin naszego pierwszego upragnionego dziecka.  I byłoby idealnie gdyby wraz z jego narodzeniem pojawiła się też wygrana w totolotka bo wówczas moglibyśmy bezstresowo zapewnić mu wszystko czego tylko Tymek potrzebuje począwszy od leków,  sprzętu, rehabilitacji i terapii.                                                                                                                                    "Pewnego przyjaciela poznaje się w niepewnym momencie."

Tymcio ma obecnie 14 lat. Dla nas odsamego początku jest nazywany Małym Księciem, który w poszukiwaniu przyjaźni pojawił się na naszej planecie. Urodził się z bardzo rzadką aberracją chromosomową w ciężkim niedotlenieniu okołoporodowym . Miał zaledwie 2 pkt w skali Apgar. Jednak już w pierwszej minucie życia udowodnił , że jego miejsce jest przy nas.

Pierwszy rok życia spędziliśmy w szpitalach. Tymak miał ogromne problemy z  oddychaniem.  Długo nikt nie wiedział co je wywołuje. Miał ciężką dysplazję oskrzelowo płucną i do 10 miesiąca życia był dzieckiem tlenozależnym. Okazało się że jego układ pokarmowy potrafi ciągle płatać różne figle. Jesteśmy już po trzech bardzo poważnych operacjach ratujących życie.                  Pomimo tych wszystkich problemów Tymek jest dzieckiem bardzo wesołym i ruchliwym. Dzielnie znosi trudy rehabilitacji i pokonuje coraz większe bariery życiowe.

Podstawową wadą jego zespołu genetycznego jest bardzo silne obniżenie napięcia mięśniowego, zmiany w układzie pokarmowym, całkowite niedosłuch i znacznie opóźniony rozwój psychoruchowy. Tymcio od urodzenia jest w miarę możliwości intensywnie rehabilitowany. Wyjeżdżamy często na turnusy rehabilitacyjne, których już odbyliśmy w jego króciutkim życiu około 30. Środki które pozyskujemy z 1% podatku i z kiermaszu który prowadzony jest  przeze mnie na Facebooku wystarczają nam jak do tej pory na pokrywanie wizyt lekarskich, dodatkowe terapii i udziały w turnusach rehabilitacyjnych. Niestety przed nami pojawiło się kolejne wyzwanie, któremu naprzeciw wychodzi PFRON.                                                             Po raz pierwszy od lat w tym roku ruszył program PFRON pomocy zakupu auta dostosowanego do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Jak na razie niestety w pierwszym naborze nasz wniosek został odrzucony z braku  środków. My jednak nie poddajemy się i wierzymy, że w kolejnych dwóch naborach los do nas również się uśmiechnie i uda nam się uzyskać dofinansowania od państwa na zakup takiego auta. Niestety aby stać się właścicielami takiego auta musimy pokryć koszty dostosowania praktycznie takiego auta do potrzeb osoby niepełnosprawnej jest to kwota około 65 000. Część środków uda nam się uzbierać po sprzedaży starego naszego auta i z oszczędności. ( 25tyś). Ale niestety reszta sumy to dla nas nieosiągalna kwota. Boimy się w obecnej sytuacji finansowej, kiedy mój mąż rozpoczyna działalność gospodarczą brać kredyt bo tak naprawdę nie wiemy co wydarzy się w przyszłości. Podejrzewam również, że po prostu byśmy go nie dostali przy dzisiejszych dochodach. Dlatego też wierząc że jedynym rozwiązaniem jest powołanie tej zrzutki z nadzieją, że uda się nam osiągnąć cel i będziemy mogli swobodnie wkładać Tymka do samochodu, nie wyginając mu nóg ,nie szarpiąc się z jego przeprostami. Nie ukrywam jest to również walka nie tylko z jego niemocą ale również z moją własną.  Obecnie jestem po operacji wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego i przez najbliższy rok dźwiganie jest dla mnie bardzo niewskazane choć niestety przy Tymku nie uniknione. Wszystko wskazuje na to że moje kolejne biodro będzie w najbliższej przyszłości wymagało podobnej operacji chciałabym odroczyć to jednak najmocniej w czasie a ponieważ jestem osobą która na co dzień opiekuje się Tymkiem posiadanie takiego auta w którym mogłabym swobodnie wjechać z wózkiem i zapiąć Tymcia byłoby zarówno bezpieczne dla mnie ale przede wszystkim również dla Tymka. Dziękujemy za każde możliwe wsparcie. Wszystko co możemy osiągnąć zależy od was i waszej pomocy dlatego prosimy nie przychodźcie obojętnie.Kasia i Norbert Jarzyńscy

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Monika J - awatar

  Monika J

  07.09.2023
  07.09.2023

  ❤️

 • Sylwia Blanka Malinowska bankomat zabawkowy - awatar

  Sylwia Blanka Malinowska bankomat zabawkowy

  03.09.2023
  03.09.2023

  Bankomat zabawkowy

 • Monika Jurkiewicz - awatar

  Monika Jurkiewicz

  03.09.2023
  03.09.2023

  Spodnie

 • Monika Jurkiewicz - awatar

  Monika Jurkiewicz

  27.08.2023
  27.08.2023

  Buciki

 • Ola Świderska - awatar

  Ola Świderska

  11.08.2023
  11.08.2023

  Licytacja brzoskwinie

15 289 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 407 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Katarzyna Jarzyńska - awatar

Katarzyna Jarzyńska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 407

Zestaw dla dziewczynki - awatar
Zestaw dla dziewczynki
45
Zestaw dla dziewczynki - awatar
Zestaw dla dziewczynki
45
bluzeczki - awatar
bluzeczki
30
Ewa M - awatar
Ewa M
20
Karolina Rosołowska - awatar
Karolina Rosołowska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Krzywdzińska - zimowy płaszczyk dziewczęcy - awatar
Krzywdzińska - zimowy płaszczyk dziewczęcy
25
Anna Szczot - awatar
Anna Szczot
20
Tomaszewska Tomaszewska - awatar
Tomaszewska Tomaszewska
15
Marta Nęckiewicz-Krawczyk - awatar
Marta Nęckiewicz-Krawczyk
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij