Zbiórka Staruszkowo jamnicze - zdjęcie główne

Staruszkowo jamnicze

2 170 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Kochani zbieramy na utrzymanie i leczenie jamniczych staruszków. Do fundacji przybywają kolejne psie nieszczęścia. W najtrudniejszej sytuacji sa staruszki. Jamniki w ogóle nie mają szans przeżyć zimy w schroniskowym boksie jednak staruszki już na starcie są stracone. Fundacja Jamniki Niczyje zabiera staruszki w pierwszej kolejności. Umieszczamy je w domach tymczasowych i domowych hotelikach nie zawsze bowiem znajdzie się ktoś, kto zaoferuje pomoc. Miesięczny koszt utrzymania staruszka w hoteliku to minimum 300 zł. Do tego dochodzą koszty leczenia. Starsze psiaki trzeba najczęściej zadiagnozować, ponieważ jak ludzie mają różne choroby zwiazane z wiekiem. Wszystkie pieski, które do nas przybywają mają w rozpadzie zęby, wszystkie praktycznie przechodzą zabieg prządkowania uzębienia, ktoremu towarzyszy zwykle rozległa diagnostyka (w tym kardiologiczna). Wszystkie suczki staruszki praktycznie w ciągu lat zaniedbań i braku sterylizacji dorobiły się guzów na listwie mlecznej. Ponad połowa z nich wymaga suplementacji i specjalistycznej diety, niektóre nie moga jeść i muszą mieć tzw. mokrą karmę dobrej jakości co mnoży koszty. Na chwilę obecną do fundacji trafiły wszystkie staruszki, o których wiedzieliśmy , że są w schroniskach. Wiemy jednak, że będą kolejne a zima za pasem... Jeśli nie zbierzemy środków na zabezpieczenie opieki i leczenia staruszków, nie pomożemy kolejnemu. Liczymy na pomoc darczyńców, liczymy jak zwykle na serce osób, które naprawia to, co inni zepsuli.

Obecnie w fundacji przebywa kilkanaście staruszków w różnych miejscach Polski. Ostatnio trafił do nas Serek, 18 letni jamnik z Wrocławia. Serek jak inne nasze dziadeczki wymaga kompleksowej diagnostyki, ma zęby w stanie tragicznym lecz jednocześnie wadę serca, która wymaga diagnostyk specjalistycznej i leczenia. Serek ma też problemy z wątrobą i powiększoną prostatę.

Więcej informacji o naszych staruszkach można uzyskać na naszej stronie internetowej, gdzie każdy z nich ma swój wątek na forum. Opisane są tam historie tych psiaków. W tym miejscu prezentujemy tylko niektóre psiaki jako reprezentantów jamnikowej geriatrii. Tych piesków jest więcej i każdy z nich przeżył traumę będą porzuconym w zaawansowanym wieku, wtedy, gdy potrzebują one najwięcej miłości, uwagi, opieki. To jest niezwykle przykre zjawiako... Pęka nam serce wraz z każdą taką historią.

Dziadzio Serek (ponad 18 lat), który jest u progu leczenia dopiero.

 Jamniczka Luna (ok. 12 lat) : sunia ma szereg guzów na listwie mlecznej oraz przepuklinę. Wymaga leczenia, lecz leczenie to musi być wieloetapowe z uwagi na wiek i stan suni. W chwili obecnej wykonaliśmy zabieg prządkowania uzębienia, który umożliwil Lunie jedzenie.


Jamnik Tuzinek (ok 13 lat ) koszty leczenia i utrzymania Tuzinka to ponad 8 tysięcy złotych. Psiak przyjechał do nas z guzem w zaawansowanym stadium, przeszedł pomyślnie zabieg operacyjny lecz okazalo się, że ma zespoło cushinga. Miesięczne koszty leczenia psiaka sa duże, co wyklucza go praktycznie z adopcji. Tuzinek prawdopodobnie pozostanie u nas do końca życia

Nuka (ok 13 lat). Sunia tarfiła do nas kilka miesięcy temu. Przeszła kosztowne leczenie. Nuka miała uraz kregoslupa i przebywała ponad 2 tygodnie w klinice. Koszt leczenia to ponad 2 tysiące złotych. Sunia przebywa w domu tymczasowym w okolicach Wroclawia

Leoś (około 12 lat). Leoś został kikakrotnie pogryziony przez swoich towarzyszy w boksie. Trafił do nas wycieńczony, zalękniony. Piesek ma problemy z kręgosłupem, jest wygięty w pałąk. Obecnie Leoś regeneruje si w domu tymczasowym, lecz wymaga dalszej diagnostyki i zapewne leczenia. 

Figa (lat 13,5). Sunia trafiła do fundacji ponieważ nie chciał jej już właściciel. Figa mieszkała na podwórku. Figa zamieszkała w domowym hoteliku, gdzie przeszła diagnostykę i czyszczenie uzębienia. Suczka ma guzy na listwie mlecznej, które o ile pozwoli stan zdrowia suni będą operowane. Przedtem jednak suczka musi być dokładnie zdiagnozowana. Operację można wykonać tylko wówczas, gdy psiak nie ma przerzutów.

Szanowni Panstwo to tylko przykladowe psiaki, można powiedzieć ambasadorzy staruszkowi. Są jeszcze inne, jest ich więcej.  Będziemy wdzięczni za każdą pomoc

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Jamniki Niczyje - awatar

  Fundacja Jamniki Niczyje

  02.06.2023
  02.06.2023

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie

  Zdjęcie aktualizacji 121 889

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Karolina Kowalska - awatar

  Karolina Kowalska

  26.05.2021
  26.05.2021

  Kocham jamniki, ta rasa jest ze mną od zawsze. Posiadamy jamniczkę Beluchne która jest naszym skarbem, gdybyśmy mieszkali w Polsce to naprawdę rozważyłabym adopcję przybranej siostry dla Beli. Mam nadzieję, że fundacja będzie się rozwijać, dziękuję za Wasze serce i chęci. Pozdrawiam, Karolina.

 • Monika Pęcak - awatar

  Monika Pęcak

  29.06.2017
  29.06.2017

  Miesiąc temu odszedł ode mnie mój staruszek półtora roku walczyliśmy o niego każdego dnia mam nadzieje ze wpłaty pozwolą na poprawę standardu życia innym pięknym starym Wielkim Jamnikom.

2 170 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 40

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna - awatar
Anna
35
Sandra - awatar
Sandra
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij