Zbiórka Marzenie pod psim Azorem - zdjęcie główne

Marzenie pod psim Azorem

750 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sonia Romanowska - awatar

Sonia Romanowska

Organizator zbiórki

To będzie wyjątkowe miejsce! Zbieramy na spokojną przystań dla psich staruszków na ostatnie lata życia, dla psich i kocich osesków, dla rannych i kalekich jeżyków i ptaszków. Zbieramy na kojce, budy, wybieg, duże i mniejsze woliery, ogrodzenia, ogrzewane pomieszczenie i zagospodarowanie działki.

W lepszym świecie przedzimowym takie słyszy się rozmowy…

- … aby kot czuł się komfortowo korzystając z kuwety, należy mu zapewnić żwirku na wysokość 7- 10cm, tak by wasz tygrysek mógł odpowiednio zakopać w nim nieczystości…

- Czuję się jakiś taki… zniesmaczony...- podsumował Kotu. 

- Kto to w ogóle wymyśla?! Nie dość, że kradną wasze kupy to jeszcze to porównanie do tygrysa... A przecież wiadomo, że koty to takie głupie zwierzęta. Będą kopać i kopać w tej kuwecie, aż się do bram piekieł dokopią i tam się ze…

- Azor! Ty się chyba trochę zapędziłeś w tych swoich rozważaniach! My głupie? To my biegamy jak poturbowane za piłką? Wystarczy wam rzucić piłkę, albo i nawet nie. Widziałem raz jak z psa głupka robili udając, że rzucają mu piłkę, a chowali ją za plecami. A ten ciamok leciał jakby go z armaty wystrzelili.

- Naprawdę myślałem, że ją rzucił... - z rozżaleniem stęknął Azor. 

- Kotu, nie denerwuj Azorka! Chłopak popadnie znowu w nostalgię przez ciebie. Ciężkie czasy nastały, zimno wszędzie, głucho wszędzie, a wy zamiast gromadzić liście, to się wydurniacie. Już dawno powinnam spać, a tu jest za głośno! Jak ja mam w takich warunkach w ogóle przybrać na wadze. Egoistyczne fajtłapy!

- HALOOO! Chyba nas wszystkich dzisiaj ponosi grrrrr. Jeżykowa, a ty widziałaś Jerzykową? Widziałaś jak ona się rusza? Z jaką gracją się wywija za tym oknem? Ja bym tak mógł patrzeć na nią godzinami wyobrażając sobie, jak ja ją moją łapką tak pac…

- Właśnie o tym mówię!? Naruszacie mój komfort psychiczny dlatego zasnąć nie mogę. Rytm dobowy mam zaburzony. Będziecie mi płacić za behawiorystę! Zasnę, a wy mnie tu pożrecie żywcem! Poczekajcie, niech tylko przyjdzie Ciocia, to tak jej na was naopowiadam, że… żeeee… że wam się głupio zrobi!

- No to żeś nam teraz nagadała.

Jeżykowa na ile to było możliwe, przybrała kolor purpury na swój pyszczek i schowała się w liściach. Rozmyślania Azora i Kotu trwały jeszcze chwilę przy trelach panny Jerzykówny, która w pełnym poczuciu bezpieczeństwa drwiła przez szybkę z tego drugiego…

I wydawać by się mogło, że przewrotna i dość absurdalna to przyjaźń międzygatunkowa, a jednak przetrwała. Gdy tylko wiosna nastała, a wraz z nią słońce ogrzało ziemię, panna Jerzykówna odzyskała sprawność w popsutym skrzydełku i wyleciała z ośrodka świergocząc radośnie. Również Jeżykowa przebudzona blaskiem słońca spakowała swój dobytek i powędrowała przed siebie po zielonych łąkach. Los łaskawy przyprowadził któregoś dnia razem z Ciocią Panią uśmiechniętą, która zakochała się w niewidomym Azorku i starym Kotu i zabrała ich obu do domu, gdzie Azorek mógł wygrzewać się w ogrodzie z Jeżykową, a Kotu bawić się na szeleczkach w podchody z… drugą panną Jerzykową.

Mamy marzenie! Marzenie pod psim Azorem😊 Dla staruszków na ostatnie lata życia, dla psich i kocich osesków, dla jeżyków i ptaszków, które przeżyły zderzenia z cywilizacją i dostały kolejną szansę. Od 12 lat ratujemy setki takich zwierzaków rocznie, teraz mamy szansę, aby spełnić największe marzenie i stworzyć przytulny mały, lepszy świat dla tych najbardziej potrzebujących. Dla zwierząt z problemami behawioralnymi, lękowymi, odebranymi interwencyjnie. Dla kalekich seniorów i maluszków czekających na adopcję. Dla jeży, ptaków, pszczół, i wszystkich innych małych zwierzaków, które będą potrzebowały naszej pomocy.

Wyobraźcie sobie takie sielankowe miejsce, to może być trudne, ale przecież możliwe! Działka, na której znajdą swoje schronienie zwierzaki to na razie pełen chaszczy i nierówności teren. Wymaga ogromu pracy, starań, pieniędzy i sił wolontariuszy, ale dla nas to najpiękniejsza działka, jaką widzieliśmy. To będzie taki malutki raj, wystarczy zamknąć oczy i…  Wśród zieleni i traw chcemy postawić ocieplany kontener z wybiegiem dla osieroconych szczeniaków i kociąt. Zorganizować spokojne miejsce dla psich staruszków, aby mogły odpoczywać w słońcu. To tutaj staną budy z wolnym wybiegiem dla piesków wycofanych i lękowych, i kilka kojców dla psiaków, które nie mogą biegać razem. Tu wśród drzew, traw i kwiatów umieścimy woliery dla ratowanych przez nas dzikich ptaków, zarówno tych do wypuszczenia, jak i tych kalekich, również woliery dla jeży, wśród krzaczków pod drzewami. Chcemy założyć kwietną łąkę dla ptaków i pszczół i postawić hoteliki dla owadów. Wiemy, że ogrom pracy przed nami, ale nie popełnia błędów tylko ten, kto nic nie robi. My jesteśmy gotowi popełnić ich setki jeśli tylko będziemy mogli po wykańczającym dniu pomyśleć sobie: to był dobry czas, taki z happy endem, znowu coś nam się udało! :)

Dlatego prosimy Was z całego serducha. Stwórzmy razem miejsce, w którym od rana do wieczora będzie słychać zwierzakowe rozmowy, ptasie trele, jeżykowe szelesty. Bardzo potrzebujemy pomocy finansowej, bez tego nie damy rady, nie mamy tyle pieniędzy. Potrzebujemy też pomocy rzeczowej (materiały budowlane, ogrodzeniowe, siatki na woliery, deski, płyty chodnikowe itp.), a także Was Samych - im więcej rąk do pracy, tym szybciej powstanie nasz fundacyjny lepszy świat. Jeżeli ktoś może nas wesprzeć finansowo prosimy o wpłaty, każda złotówka zbliża nas do celu.. Jeżeli chcecie pomóc nam w inny sposób-  prosimy o kontakt pod numerem 782 717 771, Fundacja Lepszy Świat w Cieszynie. DZIĘKUJEMY :) 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
750 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 8 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sonia Romanowska - awatar

Sonia Romanowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 8

Sebix - awatar
Sebix
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Denar - awatar
Denar
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Karolina - awatar
Karolina
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wspierasz zbiórki i akcje charytatywne? Wesprzyj nas za darmo!

Przekaż 1% podatku na Fundację Pomagam.pl - wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę fundacji: fundacja-pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

🇺🇦🇵🇱 Zakładasz zbiórkę na pomoc dla Ukraińców - kliknij tutaj. Informacje dla firm - kliknij tutaj

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij