Zbiórka Marzenie pod psim Azorem - zdjęcie główne

Marzenie pod psim Azorem

2 297 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sonia Romanowska - awatar

Sonia Romanowska

Organizator zbiórki

  To będzie wyjątkowe miejsce, gdzie zwierzęta znajdą spokój, pomoc i opiekę wolontariuszy! Zbieramy na spokojną przystań dla psich staruszków po przejściach, dla psich i kocich osieroconych maluszków, dla bezdomnych kotów, dla rannych i kalekich jeżyków, ptaszków i innych małych dzikich zwierząt, które przeżyły zderzenie z cywilizacją. 

   Jesteśmy organizacją, która pomaga zwierzętom. Od 12 lat ratujemy setki zwierząt rocznie, teraz mamy szansę, aby spełnić największe marzenie i stworzyć przytulny lepszy świat dla tych najbardziej potrzebujących. Dla zwierząt z problemami behawioralnymi, lękowych i odebranych interwencyjnie. Dla kalekich seniorów i maluszków czekających na adopcję. Dla jeży, ptaków, pszczół, i wszystkich innych małych zwierzaków, które będą potrzebowały naszej pomocy.

Co dokładnie chcemy kupić, zrobić?

- budy i kojce dla psów

- ocieplony drewniany domek dla psich staruszków

- ocieplony drewniany domek z wolierą dla kotów

- ogrodzenie, bramy, furtki

- woliery dla ptaków i jeży 

- używany domek holenderski z pokoikiem dla kociąt i szczeniąt oraz miejscem, gdzie podczas pracy wolontariusze będą mogli ogrzać się i napić herbaty

- materiały do wyremontowania starego drewnianego domku, który chcemy zaadoptować na szpitalik dla jeży oraz wiaty z magazynkiem, które stoją już na działce

- materiały do utwardzenia terenu, zrobienia wjazdu, przygotowania podłoża pod domki i woliery.

- piecyki elektryczne do ogrzania domku dla kotów, domku dla psów oraz domku holenderskiego

- uzbroić działkę w wodę, kanalizację oraz prąd

  Mimo, że nie mamy środków nie stoimy w miejscu, gruntownie posprzątaliśmy teren, wykarczowaliśmy samosiejki, wyrównaliśmy kawałek terenu i postawiliśmy pierwszy kojec. Złożyliśmy wnioski do dostawców mediów o uzbrojenie działki, pozyskaliśmy sporą ilość palet które posłużą do budowy podestów oraz mamy już kilka używanych bud podarowanych przez ludzi. Wkrótce stanie na działce drewniany domek – szpitalik dla kotów, na zakup którego udało nam się otrzymać dofinansowanie z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

Wszystkie pieniądze które uda nam się zebrać będą przeznaczone na powstanie przytuliska. Sukcesywnie będziemy go organizować i doposażać, jeżeli udałoby nam się zebrać więcej stworzymy więcej, będą lepsze warunki dla naszych podopiecznych, dodamy więcej bud i zorganizujemy więcej wolier dla ptaków i jeży. Jeśli nie uda nam się zebrać potrzebnej kwoty niektóre plany będą musiały poczekać, odwlec się w czasie, ale zrobimy wszystko aby nam się udało zorganizować miejsca dla wszystkich gatunków. Potrzeb jest naprawdę dużo, a każda złotówka będzie spożytkowana na rzecz bezpiecznego zakątka dla naszych podopiecznych.  

  Wyobraźcie sobie takie sielankowe miejsce, to może być trudne, ale przecież możliwe! Działka wymaga ogromu pracy, starań, pieniędzy i sił wolontariuszy, ale dla nas to najpiękniejsza działka, jaką widzieliśmy. To będzie taki malutki raj, wystarczy zamknąć oczy i… Wśród zieleni i traw stanie ocieplony domek z wybiegiem dla psich staruszków aby mogły odpoczywać w słońcu w ostatnich latach swojego życia, oraz domek ze słoneczną wolierą dla bezdomnych kotów, będzie też miejsce dla osieroconych szczeniaków i kociąt oraz naszych wolontariuszy. To tutaj postawimy budy z wolnym wybiegiem dla piesków wycofanych i lękowych, i kilka kojców dla psiaków, które nie mogą biegać razem, takich pokrzywdzonych, z problemami behawioralnymi, którym będziemy pomagać. Tu wśród drzew, traw i kwiatów umieścimy woliery dla ratowanych przez nas dzikich ptaków a także domki i woliery dla jeży wśród krzaczków pod drzewami. Chcemy założyć kwietną łąkę dla ptaków i pszczół i postawić hoteliki dla owadów.

  Dlatego prosimy Was z całego serca o każdy grosik, o każde wsparcie tego pięknego projektu. Stwórzmy razem miejsce, w którym od rana do wieczora będzie słychać wesołe zwierzakowe rozmowy, ptasie trele, jeżykowe szelesty. Bardzo potrzebujemy pomocy finansowej, bez tego nie damy rady, nie mamy tyle pieniędzy, mamy chęci i zapał do pracy, ale bez Waszego wsparcia nie damy rady! Każda złotówka zbliża nas do celu.

Jeżeli chcecie pomóc nam w inny sposób - prosimy o kontakt pod numerem 782 717 771, Fundacja Lepszy Świat w Cieszynie. DZIĘKUJEMY :)

To nasza bajka, nasze marzenie, które dzięki Wam może stać się rzeczywistością…

W lepszym świecie przedzimowym takie słyszy się rozmowy…

- … aby kot czuł się komfortowo korzystając z kuwety, należy mu zapewnić żwirku na wysokość 7- 10cm, tak by wasz tygrysek mógł odpowiednio zakopać w nim nieczystości…

- Czuję się jakiś taki… zniesmaczony...- podsumował Kotu.

- Kto to w ogóle wymyśla?! Nie dość, że kradną wasze kupy to jeszcze to porównanie do tygrysa... A przecież wiadomo, że koty to takie głupie zwierzęta. Będą kopać i kopać w tej kuwecie, aż się do bram piekieł dokopią i tam się ze…

- Azor! Ty się chyba trochę zapędziłeś w tych swoich rozważaniach! My głupie? To my biegamy jak poturbowane za piłką? Wystarczy wam rzucić piłkę, albo i nawet nie. Widziałem raz jak z psa głupka robili udając, że rzucają mu piłkę, a chowali ją za plecami. A ten ciamok leciał jakby go z armaty wystrzelili.

- Naprawdę myślałem, że ją rzucił... - z rozżaleniem stęknął Azor.

- Kotu, nie denerwuj Azorka! Chłopak popadnie znowu w nostalgię przez ciebie. Ciężkie czasy nastały, zimno wszędzie, głucho wszędzie, a wy zamiast gromadzić liście, to się wydurniacie. Już dawno powinnam spać, a tu jest za głośno! Jak ja mam w takich warunkach w ogóle przybrać na wadze. Egoistyczne fajtłapy!

- HALOOO! Chyba nas wszystkich dzisiaj ponosi grrrrr. Jeżykowa, a ty widziałaś Jerzykową? Widziałaś jak ona się rusza? Z jaką gracją się wywija za tym oknem? Ja bym tak mógł patrzeć na nią godzinami wyobrażając sobie, jak ja ją moją łapką tak pac…

- Właśnie o tym mówię!? Naruszacie mój komfort psychiczny dlatego zasnąć nie mogę. Rytm dobowy mam zaburzony. Będziecie mi płacić za behawiorystę! Zasnę, a wy mnie tu pożrecie żywcem! Poczekajcie, niech tylko przyjdzie Ciocia, to tak jej na was naopowiadam, że… żeeee… że wam się głupio zrobi!

- No to żeś nam teraz nagadała.

Jeżykowa na ile to było możliwe, przybrała kolor purpury na swój pyszczek i schowała się w liściach. Rozmyślania Azora i Kotu trwały jeszcze chwilę przy trelach panny Jerzykówny, która w pełnym poczuciu bezpieczeństwa drwiła przez szybkę z tego drugiego…

I wydawać by się mogło, że przewrotna i dość absurdalna to przyjaźń międzygatunkowa, a jednak przetrwała. Gdy tylko wiosna nastała, a wraz z nią słońce ogrzało ziemię, panna Jerzykówna odzyskała sprawność w popsutym skrzydełku i wyleciała z ośrodka świergocząc radośnie. Również Jeżykowa przebudzona blaskiem słońca spakowała swój dobytek i powędrowała przed siebie po zielonych łąkach. Los łaskawy przyprowadził któregoś dnia razem z Ciocią Panią uśmiechniętą, która zakochała się w niewidomym Azorku i starym Kotu i zabrała ich obu do domu, gdzie Azorek mógł wygrzewać się w ogrodzie z Jeżykową, a Kotu bawić się na szeleczkach w podchody z… drugą panną Jerzykową.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Anonimowy Darczyńca - awatar

    Anonimowy Darczyńca

    21.07.2022
    21.07.2022

    Mocno kibicuję Waszej Fundacji, ponieważ jesteście bardzo pozytywnymi ludźmi i bardzo zaangażowanymi w zmianę świata na lepsze dla wszystkich zwierząt.

2 297 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 39 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Sonia Romanowska - awatar

Sonia Romanowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 39

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
250
Magdalena Majchrzak - awatar
Magdalena Majchrzak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie lub ze wsparciem serwisu. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jest to opcja polecana dla zbiórek na prezenty i spełnianie marzeń.

W ramach opcji prowadzenia zbiórki ze wsparciem Pomagam.pl serwis będzie przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać innych do wpłat poprzez media społecznościowe, reklamy internetowe oraz na stronie głównej serwisu. Otrzymasz również wsparcie merytoryczne i przydatne wskazówki zawarte w poradnikach stworzonych przez ekspertów Pomagam.pl. Wówczas portal pobiera automatycznie 12% od każdej wpłaty, aby pokryć koszty promocji zbiórki. Jest to opcja rekomendowana dla wszystkich zbiórek na leczenie, potrzeby, zwierzęta i inne ważne dla Ciebie cele.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij