Kocham, szanuję, nie alienuję to inicjatywa powstała wiele lat temu, która ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci, także ich rodziców i innych członków rodziny w formie przemocy alienacji (Parenatal Alienation, Child Alienation - nazywanej czasem także przestępstwem nienawiści) oraz propagowanie prawa dziecka do równego dostępu do obu rodziców i rodzin.
Główne priorytety.
Nasza filozofia i podejście jest proste: dziecko kocha i pragnie być kochane przez obu swych rodziców, nie rozwodzi się z żadnym z nich, nawet gdy ich miłość wygasła. Potrzebuje do pełnego, zrównoważonego i zdrowego rozwoju obu rodziców i całej swej rodziny. Najlepiej ten cen realizuje piecza wspólna obojga rodziców zwana też pieczą naprzemienną (ON).
Naszym zadaniem jest szerzenie oraz propagowanie wiedzy w społeczeństwie oraz wypracowanie i promowanie takich rozwiązań, które mogą pomóc ograniczyć stosowaną na bardzo szeroką skalę przemoc psychiczną i emocjonalną wobec dzieci, która jest znacząco i niesłusznie lekceważona przez wiele instytucji i osób ( bo jej na pierwszy rzut oka nie widać, choć często jest stosowana z innymi formami przemocy czy zaniedbania).
Tymczasem Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA), najbardziej prestiżowe stowarzyszenie ekspertów i psychologów, liczące 150.000 członków na całym świecie stwierdza:
"Dzieci, które doświadczają przemocy psychicznej i emocjonalnej są narażone na takie same, albo i gorsze skutki, niż te doświadczające przemocy fizycznej czy seksualnej".
Podstawa merytoryczna
Nasza działalność opiera się na najbardziej aktualnej wiedzy takich poważanych autorytetów i autorów naukowych i lekarskich jak:
Dr Craig Childress
Dr Amy J.L Baker
Dr Richard A. Warshak
Dr Steve Miller
Dr William Bernet
Dr Jennifer Jill Harman
Dr Edward Kruk
Dr Dauglas Darnell
Dr Jayne Major
Dr Karen i Nick Woodall
Dr L.F Lowenstein i inni
Na co będą spożytkowane wpłaty darczyńców i osób wspierających.
Ponieważ chcielibyśmy rozszerzać naszą działalność (poza media społecznościowe) o kolejne elementy jak budowę strony internetowej, publikacje, broszury informacyjne, tłumaczenia wartościowych opracowań na język polski (mamy już kilka upatrzonych), w kolejnym etapie coś na wzór kampanii społecznej jak "Jestem Mamy i Taty", spotkania oraz seminaria z zaproszonymi gośćmi (także z zagranicy) niezbędne są do tego odpowiednie fundusze.
Jeśli chciałbyś/chciałabyś nam pomóc w realizacji tych celów, i przyczynić się, choćby w niewielkim zakresie do stopniowej poprawy sytuacji dziesiątek tysięcy dzieci i osób małoletnich w naszym kraju oraz ich często zagubionych i pozostawionych samym sobie rodzicom, to masz taką sposobność.
Serdecznie dziękujemy za każde udzielone nam wsparcie i pomoc!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: