Kocham, szanuję, nie alienuję to inicjatywa powstała wiele lat temu, która ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci, także ich rodziców i innych członków rodziny w formie przemocy alienacji (Parenatal Alienation, Child Alienation - nazywanej czasem także przestępstwem nienawiści) oraz propagowanie prawa dziecka do równego dostępu do obu rodziców i rodzin.
Główne priorytety.
Nasza filozofia i podejście jest proste: dziecko kocha i pragnie być kochane przez obu swych rodziców, nie rozwodzi się z żadnym z nich, nawet gdy ich miłość wygasła. Potrzebuje do pełnego, zrównoważonego i zdrowego rozwoju obu rodziców i całej swej rodziny. Najlepiej ten cen realizuje piecza wspólna obojga rodziców zwana też pieczą naprzemienną (ON).
Naszym zadaniem jest szerzenie oraz propagowanie wiedzy w społeczeństwie oraz wypracowanie i promowanie takich rozwiązań, które mogą pomóc ograniczyć stosowaną na bardzo szeroką skalę przemoc psychiczną i emocjonalną wobec dzieci, która jest znacząco i niesłusznie lekceważona przez wiele instytucji i osób ( bo jej na pierwszy rzut oka nie widać, choć często jest stosowana z innymi formami przemocy czy zaniedbania).
Tymczasem Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne (APA), najbardziej prestiżowe stowarzyszenie ekspertów i psychologów, liczące 150.000 członków na całym świecie stwierdza:
"Dzieci, które doświadczają przemocy psychicznej i emocjonalnej są narażone na takie same, albo i gorsze skutki, niż te doświadczające przemocy fizycznej czy seksualnej".
Podstawa merytoryczna
Nasza działalność opiera się na najbardziej aktualnej wiedzy takich poważanych autorytetów i autorów naukowych i lekarskich jak:
Dr Craig Childress
Dr Amy J.L Baker
Dr Richard A. Warshak
Dr Steve Miller
Dr William Bernet
Dr Jennifer Jill Harman
Dr Edward Kruk
Dr Dauglas Darnell
Dr Jayne Major
Dr Karen i Nick Woodall
Dr L.F Lowenstein i inni
Na co będą spożytkowane wpłaty darczyńców i osób wspierających.
Ponieważ chcielibyśmy rozszerzać naszą działalność (poza media społecznościowe) o kolejne elementy jak budowę strony internetowej, publikacje, broszury informacyjne, tłumaczenia wartościowych opracowań na język polski (mamy już kilka upatrzonych), w kolejnym etapie coś na wzór kampanii społecznej jak "Jestem Mamy i Taty", spotkania oraz seminaria z zaproszonymi gośćmi (także z zagranicy) niezbędne są do tego odpowiednie fundusze.
Jeśli chciałbyś/chciałabyś nam pomóc w realizacji tych celów, i przyczynić się, choćby w niewielkim zakresie do stopniowej poprawy sytuacji dziesiątek tysięcy dzieci i osób małoletnich w naszym kraju oraz ich często zagubionych i pozostawionych samym sobie rodzicom, to masz taką sposobność.
Serdecznie dziękujemy za każde udzielone nam wsparcie i pomoc!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Załóż darmową zbiórkę pieniędzy dla siebie, swoich bliskich lub potrzebujących!