Zbiórka Pomoc w zakupie Tolka - zdjęcie główne

Pomoc w zakupie Tolka

5 462 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Robert Buda - awatar

Robert Buda

Organizator zbiórki

          Witajcie. Mam na imię Robert, mam 42 lata i od 2002 roku zmagam się z przewlekłą, postępującą i nieuleczalną chorobą, jaką jest stwardnienie rozsiane w skrócie SM. Początkowo choroba siedziała w moim ciele uśpiona i nie dawała większych objawów, co mnie bardzo cieszyło, więc myślałem, że tak już będzie zawsze. Niestety od około 3 lat SM obudził się i zaczął systematycznie pogarszać mój stan zdrowia, co spowodowało, że musiałem zrezygnować z pracy. Moje życie od tego czasu zaczęło przybierać ciemne barwy, a plany na przyszłość legły w gruzach.

          Leczenie, które obecnie stosuję nie przynosi pozytywnych efektów, a moja sprawność fizyczna stopniowo pogarsza się.  W celu zachowania dotychczasowej formy fizycznej jedynym rozwiązaniem jest rehabilitacja w specjalistycznych ośrodkach dla osób chorych na stwardnienie rozsiane. Wiąże się to jednak z ponoszeniem niemałych wydatków na opłacenie turnusów rehabilitacyjnych, jak i kosztów związanych z dojazdem.

          Stwardnienie rozsiane, na które choruję od wielu lat nieprzerwanie postępuje i obecnie przejawia się w coraz to większych problemach z chodzeniem.  Mój chód stał się upośledzony, nawet gdy muszę pokonać niezbyt długie odległości. Nogi bardzo się męczą, dochodzi do zaburzeń równowagi, potykania się i nierzadko bywało, że się przewracałem. Nie jestem również w stanie jeździć rowerem, gdyż brakuje mi stabilności, więc mój wszelki ruch jest ograniczony. Stwierdziłem wówczas, że nie można się poddawać i nasunął mi się pomysł, żeby nabyć specjalny trójkołowy rower z napędem elektrycznym. Korzystanie z takiego rowerka przeznaczonego dla osób z niepełnosprawnością ruchową ułatwiłoby mi codzienne życie. Dodatkowo jazda takim rowerem trójkołowym wiąże się z rehabilitacją, dbaniem o kondycję fizyczną, co jest ważne w przypadku mojej choroby, gdyż opóźnia postęp niepełnosprawności. Super sprawą jest fakt, że rower dzięki trzem kołom jest bardziej stabilny, a opcja napędu elektrycznego jest bardzo pomocna, ponieważ moja choroba powoduje, że przy niewielkim wysiłku szybko opadam z sił, więc silniczek będzie wspierał mój zmęczony organizm. Chciałbym jeszcze pojeździć rowerem, zanim moje nogi całkowicie odmówią mi posłuszeństwa, bo przy moim szybkim postępie choroby istnieje taka możliwość.

          Nadszedł już czas dla mnie, w którym jeśli jest możliwość ułatwienia sobie życia utrudnionego rozwojem choroby to należy skorzystać z pomocy sprzętu do tego stworzonego.  Niestety zakup trójkołowego rowerka o napędzie elektrycznym przeznaczonego dla osób niepełnosprawnych to spory wydatek.  Moja walka z chorobą to głównie rehabilitacja w specjalistycznych ośrodkach, które znajdują się w różnych częściach kraju. Wiąże się to z nie małymi kosztami ponoszonymi na opłacenie pobytu i dojazd do tych miejsc. Do moich wydatków należy doliczyć także zakup suplementów diety oraz zdrowej żywności tak ważnych w procesie leczenia. Oprócz tego zażywam leki objawowe, których zakup dodatkowo obciąża mój i tak już nadszarpnięty domowy budżet. Moje finanse również w pewnym stopniu są pochłaniane przez konsultacje lekarskie, ponieważ muszę być pod stałą kontrolą neurologa.

         Dlatego też zwracam się z prośbą o spełnienie mojego marzenia poprzez pomoc w sfinansowaniu zakupu tego specjalnego rowerka, który sprawi, że moje życie, choć trochę powróci do normalności, stanie się mniej uciążliwe i nabierze bardziej kolorowych barw.

          Serdecznie dziękuję za przeczytanie mojej historii. Pamiętajcie, że każda nawet niewielka wpłata przybliża mnie do osiągnięcia zamierzonego celu, jakim jest nabycie mojego wymarzonego trójkołowego roweru o napędzie elektrycznym.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • www.idzpodprad.pl - awatar

  www.idzpodprad.pl

  13.10.2018
  13.10.2018

  „Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Psalm 23,4-5

 • Mariusz M - awatar

  Mariusz M

  22.09.2018
  22.09.2018

  Trzymaj sie powodzenia

5 462 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 75 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Robert Buda - awatar

Robert Buda

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 75

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Andrzej - awatar
Andrzej
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sikor - awatar
Sikor
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Bartłomiej JW 4808 - awatar
Bartłomiej JW 4808
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij