Zbiórka Dach dla Zosi i Antoniego - zdjęcie główne

Dach dla Zosi i Antoniego

5 016 zł  z 23 000 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Gagucki - awatar

Michał Gagucki

Organizator zbiórki

Witajcie! Nazywam się Michał Gagucki. Od 3 tygodni pomagam poszkodowanym w sierpniowym huraganie. Poszkodowanym w Rytlu i w Szynwałdzie. Prowadzę zbiórki oraz dostarczanie darów poszkodowanym, przekazuję darowizny finansowe dla prowadzących akcje pomocowe na miejscu. W ostatni weekend odwiedziłem z darami kilka rodzin z Szynwałdu. Przewodniczką była Pani Kamila Jabłońska - Sołtys tej wsi. Wspólnie pojechaliśmy również do sąsiedniej miejscowości Rogalin, gdzie mieszkają Pani Zosia i jej mąż Pan Antoni - wrocławscy powodzianie z 1997 r., którzy po tej tragedii przenieśli się na emeryturę w "spokojne" miejsce. Do Rogalina. Huragan zmiótł dach ich domu, zniszczył więźbę dachową, uszkodził komin, a ulewa dokonała zniszczenia. Na sufit i ściany wchodzi już grzyb. Są bezsilni w walce z nim, gdyż zniszczony komin uniemożliwia uruchomienie pieca i wysuszenie domu. Jest źle, ale najgorsze jest, że nie widać szans na szybką naprawę domu, a przeszkodą jak zwykle ograniczone środki finansowe. Oboje się nie poddają. Zaadaptowali komórkę, dawną tzw. kuchnię letnią, na tymczasowe mieszkanie. Czekają zimy licząc, że będzie krótka i łagodna. Szczęśliwie ich sprawą zainteresowała się nieoceniona Kamila Jabłońska. Będąc Sołtysem sąsiedniej wsi pomaga Pani Zosi i Panu Antoniemu tak jak swoim mieszkańcom. Dostarcza doraźną pomoc, środki czystościowe, wspiera dobrym słowem, przytula zapłakaną Panią Zosię, wspiera Pana Antoniego w zabezpieczaniu domu i obejścia. Zaangażowanie Kamili i jej determinacja natchnęła mnie do zaangażowania się w pomoc Zosi i Antoniemu. Dołączyłem do akcji pomocowej. Potrzebujemy przed zimą naprawić Ich dom. Dom 12,5m x 7m. Trzeba wylać wieniec, zakupić krokwie, folię izolacyjną, blachodachówkę trapezową, a następnie zmontować je i pokryć dach nową blachą, zamontować rynny. W międzyczasie trzeba odbudować również komin i zacząć suszyć dom. Jak najszybciej, bo straty w samym mieszkaniu zaczynają mnożyć się przez mokre ściany i rozwijający się grzyb. Pan Antoni zdobył już paletę cementu, zbrojenie na wieniec, szuka na miejscu wsparcia w wylaniu wieńca. My natomiast zbieramy fundusze na zakup wymienionych materiałów budowlanych. Transport (wolontarystyczny rzecz jasna) już czeka. Nie zostawiajcie samych Zosi i Antoniego. Pomóżmy Im. Każda złotówka przybliży Ich do przeprowadzenia remontu i powrotu do normalności.  

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  15.11.2019
  15.11.2019

  Pozdrawiam

 • Barbara Konecka - awatar

  Barbara Konecka

  26.09.2017
  26.09.2017

  pomagam.pl/rogalin17

 • nicole Grospierre Słomińska - awatar

  nicole Grospierre Słomińska

  18.09.2017
  18.09.2017

  Z Dąbrówki rodzina K Konecka Trzymamy kciuki i Pozdrawiamy

  • Michał Gagucki - awatar

   Michał Gagucki - Organizator zbiórki

   18.09.2017
   18.09.2017

   Bardzo dziękuję za wsparcie. Wspólnie przybliżamy się do celu :-)

 • Ricardos - awatar

  Ricardos

  07.09.2017
  07.09.2017

  Kasa wpłacona :)

  • Michał Gagucki - awatar

   Michał Gagucki - Organizator zbiórki

   09.09.2017
   09.09.2017

   Wielkie dzięki Ricardos :-)

5 016 zł  z 23 000 zł (Cel)
Wpłaciły 44 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Michał Gagucki - awatar

Michał Gagucki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 44

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Barbara Konecka - awatar
Barbara Konecka
150
Tadeusz Stefanowicz - awatar
Tadeusz Stefanowicz
100
Tomasz Wiewiórko - awatar
Tomasz Wiewiórko
200
Barbara Konecka Sielicka - awatar
Barbara Konecka Sielicka
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij