Zbiórka Rower dla Kacperka ! - zdjęcie główne

Rower dla Kacperka !

1 372 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Kamil Bautembach - awatar

Kamil Bautembach

Organizator zbiórki

Kacper jest moim bratem i szczęśliwym 16-letnim chłopcem, który uwielbia spędzać czas ze swoja rodziną i przyjaciółmi. Chodzi do szkoły każdego dnia i spędza wolny czas oglądając swoje ulubione programy, słuchając muzyki i sprawiając, że wszystkim wokół niego pojawiają się usmiechy na twarzy. 

Kacper urodził się z rzadką chorobą genetyczną, która do tej pory nie została pomyślnie zdiagnozowana przez specjalistów. Niektóre badania sugerowały, że część jego chromosomu 17 nie rozwinęła się prawidłowo powodując zespół Smitha-Magenisa (SMS), inni twierdzili, że jest to zespół Ohdo (wariant Say-Barber-Biesecker-Young-Simpson) wywołany mutacją w genie KAT6B. Do tej pory nie znaleźliśmy innego przypadku, który w pełni by pasował, ale dalsze badania i testy są stale prowadzone, aby lepiej zrozumieć jego naturę i pomóc innym w przyszłości.

Choroba drastycznie wpłyneła na jego rozwój umysłowy i fizyczny. Krótko po urodzeniu musiał przejść bardzo skomplikowaną operację, aby leczyć wrodzoną przepuklinę przeponową, która w tym czasie miała tylko 50% szans na przeżycie. Od urodzenia miał komplikacje oddechowe, które wymagają codziennego leczenia specjalistycznym sprzętem.

Kacper ma wesołe życie, ale wypełnia je wiele wyzwań zarówno dla niego, jak i najbliższej rodziny.  Wymaga całodobowej opieki, ponieważ ma problemy z funkcjami motorycznymi, jedzeniem, połykaniem i podróżowaniem. Nie mówi, więc komunikacja może być trudna, ale jest łatwiejsza dzięki dzisiejszej technologii. Zaczął chodzić dopiero, gdy miał 5 lat.
Ponadto nie jest w stanie być niezależnym i podejmować decyzji z powodu swojej niepełnosprawności umysłowej, więc będzie wymagał opieki przez całe życie.

Ponieważ koszty takiej opieki i specjalistycznego sprzętu są bardzo wysokie, fundusz ten ma pomóc w ich pokryciu. W tej chwili chcielibyśmy zebrać wystarczająco dużo, aby zafundowac Kacprowi nowy rower dla niepełnosprawnych.

Wszelkie dodatkowe wpływy zostaną przechowane na koncie, aby pomóc Kacperowi z przyszłymi potrzebami, miedzy innymi:

- specjalistycznym regulowanym krzesłem biurowym
- większym wózekiem inwalidzkim
- ogólna opieka i przyszłym kształceniem

Dziękujemy i każda darowizna zostanie bardzo doceniona!

Kacper wraz z rodzina mieszkają obecnie w Roosendaalu w Holandii

Uwaga: administracją tej strony zajmuje się Kamil (brat Kacpra), a wszystkie fundusze zostaną przekazane mamie Kacpra - Gosi

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Kamil Bautembach - awatar

  Kamil Bautembach

  16.04.2019
  16.04.2019

  Osiągnęliśmy cel naszej zbiórki i Kacper dostał nowy rower z elektrycznym napędem który może służyć również jako wózek inwalidzki !

  Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie !

  Zdjęcie aktualizacji 29 809

1 372 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Kamil Bautembach - awatar

Kamil Bautembach

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dorota i Zbyszek - awatar
Dorota i Zbyszek
120
Kuba - awatar
Kuba
50
Michalina - awatar
Michalina
100
Michalina - awatar
Michalina
10
Maria - awatar
Maria
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Łukasz Podlawski - awatar
Łukasz Podlawski
50
Kamil Chudy - awatar
Kamil Chudy
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij