Kamil Bautembach - awatar

Kamil Bautembach

Organizator zbiórki

Kacper jest moim bratem i szczęśliwym 16-letnim chłopcem, który uwielbia spędzać czas ze swoja rodziną i przyjaciółmi. Chodzi do szkoły każdego dnia i spędza wolny czas oglądając swoje ulubione programy, słuchając muzyki i sprawiając, że wszystkim wokół niego pojawiają się usmiechy na twarzy. 

Kacper urodził się z rzadką chorobą genetyczną, która do tej pory nie została pomyślnie zdiagnozowana przez specjalistów. Niektóre badania sugerowały, że część jego chromosomu 17 nie rozwinęła się prawidłowo powodując zespół Smitha-Magenisa (SMS), inni twierdzili, że jest to zespół Ohdo (wariant Say-Barber-Biesecker-Young-Simpson) wywołany mutacją w genie KAT6B. Do tej pory nie znaleźliśmy innego przypadku, który w pełni by pasował, ale dalsze badania i testy są stale prowadzone, aby lepiej zrozumieć jego naturę i pomóc innym w przyszłości.

Choroba drastycznie wpłyneła na jego rozwój umysłowy i fizyczny. Krótko po urodzeniu musiał przejść bardzo skomplikowaną operację, aby leczyć wrodzoną przepuklinę przeponową, która w tym czasie miała tylko 50% szans na przeżycie. Od urodzenia miał komplikacje oddechowe, które wymagają codziennego leczenia specjalistycznym sprzętem.

Kacper ma wesołe życie, ale wypełnia je wiele wyzwań zarówno dla niego, jak i najbliższej rodziny.  Wymaga całodobowej opieki, ponieważ ma problemy z funkcjami motorycznymi, jedzeniem, połykaniem i podróżowaniem. Nie mówi, więc komunikacja może być trudna, ale jest łatwiejsza dzięki dzisiejszej technologii. Zaczął chodzić dopiero, gdy miał 5 lat.
Ponadto nie jest w stanie być niezależnym i podejmować decyzji z powodu swojej niepełnosprawności umysłowej, więc będzie wymagał opieki przez całe życie.

Ponieważ koszty takiej opieki i specjalistycznego sprzętu są bardzo wysokie, fundusz ten ma pomóc w ich pokryciu. W tej chwili chcielibyśmy zebrać wystarczająco dużo, aby zafundowac Kacprowi nowy rower dla niepełnosprawnych.

Wszelkie dodatkowe wpływy zostaną przechowane na koncie, aby pomóc Kacperowi z przyszłymi potrzebami, miedzy innymi:

- specjalistycznym regulowanym krzesłem biurowym
- większym wózekiem inwalidzkim
- ogólna opieka i przyszłym kształceniem

Dziękujemy i każda darowizna zostanie bardzo doceniona!

Kacper wraz z rodzina mieszkają obecnie w Roosendaalu w Holandii

Uwaga: administracją tej strony zajmuje się Kamil (brat Kacpra), a wszystkie fundusze zostaną przekazane mamie Kacpra - Gosi

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Aktualności

 • Kamil Bautembach - awatar

  Kamil Bautembach

  16.04.19
  16.04.19

  Osiągnęliśmy cel naszej zbiórki i Kacper dostał nowy rower z elektrycznym napędem który może służyć również jako wózek inwalidzki ! Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie !

  Zdjęcie aktualności 29 809

Kamil Bautembach - awatar

Kamil Bautembach

Organizator zbiórki

Wpłaty - 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Dorota i Zbyszek - awatar
120
Dorota i Zbyszek
Kuba - awatar
50
Kuba
Michalina - awatar
100
Michalina
Michalina - awatar
10
Michalina
Maria - awatar
20
Maria
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Łukasz Podlawski - awatar
50
Łukasz Podlawski
Kamil Chudy - awatar
20
Kamil Chudy
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij