Zbiórka Rower dla Kacperka ! - zdjęcie główne

Rower dla Kacperka !

1 372 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamil Bautembach - awatar

Kamil Bautembach

Organizator zbiórki

Kacper jest moim bratem i szczęśliwym 16-letnim chłopcem, który uwielbia spędzać czas ze swoja rodziną i przyjaciółmi. Chodzi do szkoły każdego dnia i spędza wolny czas oglądając swoje ulubione programy, słuchając muzyki i sprawiając, że wszystkim wokół niego pojawiają się usmiechy na twarzy. 

Kacper urodził się z rzadką chorobą genetyczną, która do tej pory nie została pomyślnie zdiagnozowana przez specjalistów. Niektóre badania sugerowały, że część jego chromosomu 17 nie rozwinęła się prawidłowo powodując zespół Smitha-Magenisa (SMS), inni twierdzili, że jest to zespół Ohdo (wariant Say-Barber-Biesecker-Young-Simpson) wywołany mutacją w genie KAT6B. Do tej pory nie znaleźliśmy innego przypadku, który w pełni by pasował, ale dalsze badania i testy są stale prowadzone, aby lepiej zrozumieć jego naturę i pomóc innym w przyszłości.

Choroba drastycznie wpłyneła na jego rozwój umysłowy i fizyczny. Krótko po urodzeniu musiał przejść bardzo skomplikowaną operację, aby leczyć wrodzoną przepuklinę przeponową, która w tym czasie miała tylko 50% szans na przeżycie. Od urodzenia miał komplikacje oddechowe, które wymagają codziennego leczenia specjalistycznym sprzętem.

Kacper ma wesołe życie, ale wypełnia je wiele wyzwań zarówno dla niego, jak i najbliższej rodziny.  Wymaga całodobowej opieki, ponieważ ma problemy z funkcjami motorycznymi, jedzeniem, połykaniem i podróżowaniem. Nie mówi, więc komunikacja może być trudna, ale jest łatwiejsza dzięki dzisiejszej technologii. Zaczął chodzić dopiero, gdy miał 5 lat.
Ponadto nie jest w stanie być niezależnym i podejmować decyzji z powodu swojej niepełnosprawności umysłowej, więc będzie wymagał opieki przez całe życie.

Ponieważ koszty takiej opieki i specjalistycznego sprzętu są bardzo wysokie, fundusz ten ma pomóc w ich pokryciu. W tej chwili chcielibyśmy zebrać wystarczająco dużo, aby zafundowac Kacprowi nowy rower dla niepełnosprawnych.

Wszelkie dodatkowe wpływy zostaną przechowane na koncie, aby pomóc Kacperowi z przyszłymi potrzebami, miedzy innymi:

- specjalistycznym regulowanym krzesłem biurowym
- większym wózekiem inwalidzkim
- ogólna opieka i przyszłym kształceniem

Dziękujemy i każda darowizna zostanie bardzo doceniona!

Kacper wraz z rodzina mieszkają obecnie w Roosendaalu w Holandii

Uwaga: administracją tej strony zajmuje się Kamil (brat Kacpra), a wszystkie fundusze zostaną przekazane mamie Kacpra - Gosi

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Kamil Bautembach - awatar

  Kamil Bautembach

  16.04.2019
  16.04.2019

  Osiągnęliśmy cel naszej zbiórki i Kacper dostał nowy rower z elektrycznym napędem który może służyć również jako wózek inwalidzki !

  Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie !

  Zdjęcie aktualizacji 29 809

1 372 zł  z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Kamil Bautembach - awatar

Kamil Bautembach

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dorota i Zbyszek - awatar
Dorota i Zbyszek
120
Kuba - awatar
Kuba
50
Michalina - awatar
Michalina
100
Michalina - awatar
Michalina
10
Maria - awatar
Maria
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Łukasz Podlawski - awatar
Łukasz Podlawski
50
Kamil Chudy - awatar
Kamil Chudy
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij