Zbiórka Rower dla Kacperka ! - miniaturka zdjęcia

Rower dla Kacperka !

Zbiórka Rower dla Kacperka ! - zdjęcie główne

Rower dla Kacperka !

1 372 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać teraz
 
Kamil Bautembach - awatar

Kamil Bautembach

Organizator zbiórki

Kacper jest moim bratem i szczęśliwym 16-letnim chłopcem, który uwielbia spędzać czas ze swoja rodziną i przyjaciółmi. Chodzi do szkoły każdego dnia i spędza wolny czas oglądając swoje ulubione programy, słuchając muzyki i sprawiając, że wszystkim wokół niego pojawiają się usmiechy na twarzy. 

Kacper urodził się z rzadką chorobą genetyczną, która do tej pory nie została pomyślnie zdiagnozowana przez specjalistów. Niektóre badania sugerowały, że część jego chromosomu 17 nie rozwinęła się prawidłowo powodując zespół Smitha-Magenisa (SMS), inni twierdzili, że jest to zespół Ohdo (wariant Say-Barber-Biesecker-Young-Simpson) wywołany mutacją w genie KAT6B. Do tej pory nie znaleźliśmy innego przypadku, który w pełni by pasował, ale dalsze badania i testy są stale prowadzone, aby lepiej zrozumieć jego naturę i pomóc innym w przyszłości.

Choroba drastycznie wpłyneła na jego rozwój umysłowy i fizyczny. Krótko po urodzeniu musiał przejść bardzo skomplikowaną operację, aby leczyć wrodzoną przepuklinę przeponową, która w tym czasie miała tylko 50% szans na przeżycie. Od urodzenia miał komplikacje oddechowe, które wymagają codziennego leczenia specjalistycznym sprzętem.

Kacper ma wesołe życie, ale wypełnia je wiele wyzwań zarówno dla niego, jak i najbliższej rodziny.  Wymaga całodobowej opieki, ponieważ ma problemy z funkcjami motorycznymi, jedzeniem, połykaniem i podróżowaniem. Nie mówi, więc komunikacja może być trudna, ale jest łatwiejsza dzięki dzisiejszej technologii. Zaczął chodzić dopiero, gdy miał 5 lat.
Ponadto nie jest w stanie być niezależnym i podejmować decyzji z powodu swojej niepełnosprawności umysłowej, więc będzie wymagał opieki przez całe życie.

Ponieważ koszty takiej opieki i specjalistycznego sprzętu są bardzo wysokie, fundusz ten ma pomóc w ich pokryciu. W tej chwili chcielibyśmy zebrać wystarczająco dużo, aby zafundowac Kacprowi nowy rower dla niepełnosprawnych.

Wszelkie dodatkowe wpływy zostaną przechowane na koncie, aby pomóc Kacperowi z przyszłymi potrzebami, miedzy innymi:

- specjalistycznym regulowanym krzesłem biurowym
- większym wózekiem inwalidzkim
- ogólna opieka i przyszłym kształceniem

Dziękujemy i każda darowizna zostanie bardzo doceniona!

Kacper wraz z rodzina mieszkają obecnie w Roosendaalu w Holandii

Uwaga: administracją tej strony zajmuje się Kamil (brat Kacpra), a wszystkie fundusze zostaną przekazane mamie Kacpra - Gosi

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Kamil Bautembach - awatar

  Kamil Bautembach

  16.04.19
  16.04.19

  Osiągnęliśmy cel naszej zbiórki i Kacper dostał nowy rower z elektrycznym napędem który może służyć również jako wózek inwalidzki ! Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie !

  Zdjęcie aktualizacji 29 809

1 372 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciły 33 osoby
Wpłać teraz
 
Kamil Bautembach - awatar

Kamil Bautembach

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 33

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Dorota i Zbyszek - awatar
Dorota i Zbyszek
120
Kuba - awatar
Kuba
50
Michalina - awatar
Michalina
100
Michalina - awatar
Michalina
10
Maria - awatar
Maria
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Łukasz Podlawski - awatar
Łukasz Podlawski
50
Kamil Chudy - awatar
Kamil Chudy
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij