Zbiórka Równość małżeńska - przewodnik - miniaturka zdjęcia

Równość małżeńska - przewodnik Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Równość małżeńska - przewodnik - zdjęcie główne

Równość małżeńska - przewodnik

5 755 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 121 osób

POMÓŻ NAM WYDAĆ 5000 EGZEMPLARZY PRZEWODNIKA PO RÓWNOŚCI MAŁŻEŃSKIEJ!

Jest rok 2020, w zdecydowanej większości krajów Unii Europejskiej parom jednopłciowym przysługuje prawo do małżeństw lub przynajmniej do związków partnerskich. Ale nie w Polsce. Prawo nie zabezpiecza osób LGBT+ żyjących razem i tworzących rodziny. Brakuje też rzetelnej debaty i wiedzy na ten temat.

Postulat równości praw osób LGBT+ próbuje się przedstawiać jako „żądanie przywilejów”. Wciąż pojawiają się hasła o „zagrożeniu dla tradycyjnej rodziny”.

Na mity i kłamstwa odpowiadamy rzetelną wiedzą. Mówimy, czym jest równość małżeńska, pomagamy zrozumieć, opowiadamy o doświadczeniach innych krajów.

Dlatego chcemy przygotować i wydrukować nowe, poprawione wydanie naszego przewodnika po równości małżeńskiej.


CZYM JEST PRZEWODNIK PO RÓWNOŚCI MAŁŻEŃSKIEJ?

Pierwsza wersja naszego przewodnika została przygotowana w roku 2015. Dwa lata później stworzyliśmy drugie, poprawione wydanie, dostępne w wersji elektronicznej (https://mnw.org.pl/biblioteczka/rownosc-malzenska-przewodnik/).

Można się z niego dowiedzieć m.in.

 • Na czym polega równość małżeńska i czemu nazwa „małżeństwo” ma znaczenie
 • Jak wygląda sytuacja par jednopłciowych w Polsce i w innych krajach
 • Czy polskie społeczeństwo jest gotowe na równość
 • Jak rozmawiać o równości małżeńskiej i odpowiadać na pozornie trudne pytania

CO JUŻ ZROBILIŚMY

Nasz przewodnik rozszedł się w 2500 egzemplarzach. Wysłaliśmy go do ponad 100 miejscowości w całej Polsce, rozdawaliśmy na spotkaniach i marszach równości.

Był m.in. częścią pakietu "Orientuj się!", który zamawiały uczennice i uczniowie, ale również nauczyciele i osoby pracujące z młodzieżą oraz biblioteki, domy dziecka i poradnie psychologiczne.

„Pakiet dotarł i bardzo mi się podoba, dostarczyłam kilka kopert do bibliotek oraz przygotowałam w szkole gazetkę szkolną wykorzystując wasze broszury.
Rozdałam także uczniom naklejki "Orientuj się", a książka o równości małżeńskiej została zaakceptowana jako podręcznik do Wychowania do Życia w Rodzinie”. Jagoda z Opola

„Czytaliśmy go wspólnie z synami. Chłopaki dorosłe, a pewnych rzeczy nie wiedzieli. Szczególnie chodzi o terminologię, np. rozwinięcie skrótu LGBT+. Córka-les, najbardziej zainteresowana była niebieską książeczką o równości małżeńskiej”. Alicja z Łodzi


CO JESZCZE ZROBIMY

Koszt druku 5000 egzemplarzy to 12000 złotych.

Oprócz tego własnymi środkami:

 • rozszerzymy przewodnik o 4 strony
 • uzupełnimy przewodnik o najnowsze informacje dotyczące równości małżeńskiej
 • przedstawimy nowe wyniki badań poparcia prowadzonych w Polsce
 • podzielimy się faktami dotyczącymi krajów, które już od lat mogą pochwalić się równym traktowaniem par tej samej płci i mają w tej kwestii bardzo cenne doświadczenia

W listopadzie 2019 roku Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza zostało zaproszone do udziału w Kongresie Bibliotek. Wiemy już, że wiele bibliotek publicznych w Polsce jest zainteresowanych otrzymaniem naszych materiałów i udostępnianiem ich swoim użytkowniczkom i użytkownikom.

Nowe wydanie naszego przewodnika będzie doskonałą szansą, by dotrzeć z rzetelnymi informacjami o równości małżeńskiej do nowego grona osób w całej Polsce, również poza dużymi ośrodkami miejskimi.

Chcemy też docierać z naszym przewodnikiem do polityków i polityczek, na przykład za pośrednictwem Parlamentarnego Zespołu ds. Równouprawnienia Społeczności LGBT+


KIM JESTEŚMY?

Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza to organizacja pozarządowa istniejąca od 2010 roku(najpierw jako grupa nieformalna). Naszym głównym celem jest wprowadzenie w Polsce równości małżeńskiej, czyli umożliwienie parom tej samej płci zawierania ślubów. Prowadzimy działania edukacyjne, rzecznicze, badawcze i prawne oraz budujemy społeczność osób LGBT+ w Polsce.

Wierzymy, że wszystkie rodziny zasługują na godne i bezpieczne życie, bo miłość nie wyklucza.

Poznaj nas: https://mnw.org.pl


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Emanuela - awatar

  Emanuela

  19.06.2020
  19.06.2020

  Dziękuję Wam!

 • Kacper - awatar

  Kacper

  28.02.2020
  28.02.2020

  Róbmy Polskę piękniejszą <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.12.2019
  17.12.2019

  Super! Powodzenia :)

 • Weronika - awatar

  Weronika

  05.12.2019
  05.12.2019

  Powodzenia!

5 755 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 121 osób

Wpłaty: 121

Peter Serafin - awatar
Peter Serafin
100
Mateusz Gurgul - awatar
Mateusz Gurgul
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Emanuela - awatar
Emanuela
20
Olivia Bar - awatar
Olivia Bar
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bartłomiej Pieksza - awatar
Bartłomiej Pieksza
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij