Zbiórka "Ognisko"-rozpalcie nadzieję! - miniaturka zdjęcia

"Ognisko"-rozpalcie nadzieję! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka "Ognisko"-rozpalcie nadzieję! - zdjęcie główne

"Ognisko"-rozpalcie nadzieję!

810 zł  z 2 400 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maks Motyka - awatar

Maks Motyka

Organizator zbiórki

Ośrodek Rehabilitacji i Wsparcia-"Znacznie Aktywniejsi! II"

Jesteśmy pracownikami Ośrodka Rehabilitacji i Wsparcia-„Znacznie Aktywniejsi! II” w Krakowie prowadzonego przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”. Nasz Ośrodek jest jednostką projektową. Prowadzimy zajęcia terapeutyczne i wspieramy 11 dorosłych osób z głęboką, wieloraką niepełnosprawnością, które ze względu na charakter niepełnosprawności i szczególne potrzeby oraz wiążące się z tym wymagania, nie znalazły miejsca w istniejących na terenie Krakowa placówkach dziennego pobytu. W zajęciach biorą udział głównie osoby z autyzmem i z innymi schorzeniami sprzężonymi. Naszym głównym celem jest wzrost ich samodzielności w codziennym życiu, udzielenie im wsparcia adekwatnego do ich potrzeb a jednocześnie wsparcie systemowe całej rodziny.
Rodzice naszych Uczestników to ludzie często starsi, schorowani, którzy nie mają już na tyle siły, aby zmagać się ze wszystkimi trudnościami wynikającymi z niepełnosprawności ich dzieci. Nasz Ośrodek jest, jak sami piszą, „światełkiem w tunelu”, który jest jednocześnie odpowiedzią na ich niekończące się „małe tęsknoty” za normalnością.
Niestety środki jakie posiadamy na realizację naszych założeń są tylko kroplą w morzu potrzeb. Aktualnie udało nam się przenieść Ośrodek do innego, bardziej przyjaznego miejsca, które jednak wymaga nakładów finansowych, aby dostosować je do potrzeb naszych podopiecznych. Stale rośnie liczba naszych wydatków. Wynika z to z faktu, że potrzebujemy zorganizować dla naszych podopiecznych łazienkę a także doposażyć sale w niezbędne sprzęty. Uczestnicy przebywają w naszym Ośrodku od godziny 8:00 do 16:00, 5 dni w tygodniu. W związku z tym poza terapią musimy zadbać o ich odstawowe potrzeby. Chcielibyśmy poza łazienką zorganizować dla naszych podopiecznych kącik jadalny, w którym mogliby spożywać przyniesione z domu posiłki. Aby osiągnąć ten cel potrzebujemy:
*11 krzeseł do kuchni
* kuchenkę elektryczną
11 krzeseł do kuchni jest to koszt ok.1100 zł natomiast kuchenka elektryczna -1300 zł
 
Niestety nasze marzenia o takim kąciku jadalnym przekraczają nasze możliwości finansowe i w związku z tym wiąże się nasza wielka prośba, z którą ośmielamy się zwrócić do Państwa o pomoc.
To dzięki pomocy ludzi dobrego serca nasi podopieczni mają szansę na odrobinę radości w tym niełatwym życiu. Każde, nawet najmniejsze wsparcie z Państwa strony będzie dla nas ogromnym darem serca.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Grzegorz - awatar

    Grzegorz

    14.09.2016
    14.09.2016

    Dokładam się, bo wiem że wielu trzeba pomagać. Mi Ognisko pomogło załatwić pracę :) Pracuję od stycznia 2015 roku. Pracę mam nadal. Każda złotówka przyda się innym. Niech i te pieniądze sie przydadzą ode mnie :)

810 zł  z 2 400 zł (Cel)
Wpłaciło 6 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Maks Motyka - awatar

Maks Motyka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 6

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Grzegorz - awatar
Grzegorz
30
Małgorzata - awatar
Małgorzata
500
Ewa - awatar
Ewa
50
Maksymilian - awatar
Maksymilian
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij