Zbiórka "Ognisko"-rozpalcie nadzieję! - miniaturka zdjęcia

"Ognisko"-rozpalcie nadzieję!

Maks Motyka - awatar

Maks Motyka

Organizator zbiórki

Ośrodek Rehabilitacji i Wsparcia-"Znacznie Aktywniejsi! II"

Jesteśmy pracownikami Ośrodka Rehabilitacji i Wsparcia-„Znacznie Aktywniejsi! II” w Krakowie prowadzonego przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”. Nasz Ośrodek jest jednostką projektową. Prowadzimy zajęcia terapeutyczne i wspieramy 11 dorosłych osób z głęboką, wieloraką niepełnosprawnością, które ze względu na charakter niepełnosprawności i szczególne potrzeby oraz wiążące się z tym wymagania, nie znalazły miejsca w istniejących na terenie Krakowa placówkach dziennego pobytu. W zajęciach biorą udział głównie osoby z autyzmem i z innymi schorzeniami sprzężonymi. Naszym głównym celem jest wzrost ich samodzielności w codziennym życiu, udzielenie im wsparcia adekwatnego do ich potrzeb a jednocześnie wsparcie systemowe całej rodziny.
Rodzice naszych Uczestników to ludzie często starsi, schorowani, którzy nie mają już na tyle siły, aby zmagać się ze wszystkimi trudnościami wynikającymi z niepełnosprawności ich dzieci. Nasz Ośrodek jest, jak sami piszą, „światełkiem w tunelu”, który jest jednocześnie odpowiedzią na ich niekończące się „małe tęsknoty” za normalnością.
Niestety środki jakie posiadamy na realizację naszych założeń są tylko kroplą w morzu potrzeb. Aktualnie udało nam się przenieść Ośrodek do innego, bardziej przyjaznego miejsca, które jednak wymaga nakładów finansowych, aby dostosować je do potrzeb naszych podopiecznych. Stale rośnie liczba naszych wydatków. Wynika z to z faktu, że potrzebujemy zorganizować dla naszych podopiecznych łazienkę a także doposażyć sale w niezbędne sprzęty. Uczestnicy przebywają w naszym Ośrodku od godziny 8:00 do 16:00, 5 dni w tygodniu. W związku z tym poza terapią musimy zadbać o ich odstawowe potrzeby. Chcielibyśmy poza łazienką zorganizować dla naszych podopiecznych kącik jadalny, w którym mogliby spożywać przyniesione z domu posiłki. Aby osiągnąć ten cel potrzebujemy:
*11 krzeseł do kuchni
* kuchenkę elektryczną
11 krzeseł do kuchni jest to koszt ok.1100 zł natomiast kuchenka elektryczna -1300 zł
 
Niestety nasze marzenia o takim kąciku jadalnym przekraczają nasze możliwości finansowe i w związku z tym wiąże się nasza wielka prośba, z którą ośmielamy się zwrócić do Państwa o pomoc.
To dzięki pomocy ludzi dobrego serca nasi podopieczni mają szansę na odrobinę radości w tym niełatwym życiu. Każde, nawet najmniejsze wsparcie z Państwa strony będzie dla nas ogromnym darem serca.

Komentarze

  • Grzegorz - awatar

    Grzegorz

    14.09.16
    14.09.16

    Dokładam się, bo wiem że wielu trzeba pomagać. Mi Ognisko pomogło załatwić pracę :) Pracuję od stycznia 2015 roku. Pracę mam nadal. Każda złotówka przyda się innym. Niech i te pieniądze sie przydadzą ode mnie :)

Maks Motyka - awatar

Maks Motyka

Organizator zbiórki

Wpłaty - 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Grzegorz - awatar
30
Grzegorz
Małgorzata - awatar
500
Małgorzata
Ewa - awatar
50
Ewa
Maksymilian - awatar
20
Maksymilian

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij