Zbiórka Pomoc na cztery łapy  - zdjęcie główne

Pomoc na cztery łapy

2 406 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Marta Szewczyk - awatar

Marta Szewczyk

Organizator zbiórki

Witajcie,

zapewne jak większość osób mających zbiórkę na tej czy innej stronie nie spodziewaliśmy się, że kiedykolwiek i my będziemy zmuszeni ją założyć. Niestety dalsze, niespodziewane leczenie naszego ukochanego psa Aresa zmusiło nas abyśmy zwrócili się do Was o pomoc. Na tę chwilę nie jesteśmy już w stanie sami pokryć dalszych kosztów leczenia dlatego też zdecydowaliśmy się poszukać wsparcia właśnie u Was – dobrych ludzi.

Zacznę od początku. Ares jest z nami od malutkiego szczeniaka, miał 8 tygodni kiedy skradł nasze serce od pierwszego wejrzenia. Był ostatnim rodzynkiem jaki ostał się wśród swoich pięciu sióstr. Jechaliśmy kawał drogi do polecanej wśród wielu osób hodowli po naszą wymarzoną psią kulkę. Bardzo żywy, walczył mocno aby zostać zauważonym. Wyszło mu to tak dobrze, że swoim zaangażowaniem od razu zwrócił na siebie naszą uwagę. Długo się nie zastanawialiśmy, nie wiemy nawet kiedy Ares znalazł się w drodze do swojego nowego domu, który pokochał oraz który pokochał jego.
Ares rozwijał się książkowo. Książkowo również uczył nas cierpliwości, dawał mnóstwo radości, nieprzespanych nocy i dbał o naszą kondycję uciekając z ulubionymi butami w pysku. Niestety w sierpniu wszystko się zmieniło. Zauważyliśmy, że zaczął kuleć na przednią łapkę. Uznaliśmy to za objaw przemęczenia ponieważ jak na zdrowego, szczęśliwego szczeniaka przystało był wulkanem energii. Jednak objawy się utrzymywały. Od razu udaliśmy się do weterynarza, który stwierdził, że może być to młodzieńcze zapalenie stawów, częsta przypadłość u 9-miesięcznych szczeniaków dużych ras. Ares dostawał leki przeciwzapalne, które nie przyniosły żadnej poprawy. 

Zdecydowaliśmy się na konsultację u jednego z najlepszych psich ortopedów na Pomorzu. Potwierdziło się najgorsze – dysplazja obu stawów łokciowych. Jedna z łap (prawa) wymagała natychmiastowej operacji. 

Ze względu na młody wiek psa im wcześniej operacja zostanie wykonana tym większe prawdopodobieństwo, że zakończy się sukcesem i pies będzie żył normalnie. Druga łapka miała niewielkie zmiany co widać na dołączonym zdjęciu RTG, nie wymagała ona chirurgicznego leczenia w najbliższym czasie. 

Koszty leczenia jakie ponieśliśmy przy ratowaniu stawu Aresa mocno obciążyły nasz budżet. Po zabiegu Ares na nowo uczył się funkcjonować z niesprawną łapką, stopniowo nabierał siły. Poświęciliśmy każdą chwilę na to aby jak najszybciej odzyskał sprawność oraz radość jaką obdarowywał nas od pierwszych wspólnych dni. Okres 6 tygodni po zabiegu był bardzo trudny psychicznie zarówno dla nas jak i dla niego. Młody, pełen energii, chętny do pracy, nauki oraz zabawy Owczarek większość dnia spędzał zamknięty w jednym miejscu patrząc na nas wzrokiem, który jasno wskazywał na to, że nie rozumie dlaczego tak musi być. Cieszyliśmy się ogromnie, że pies, którego tak bardzo pokochaliśmy dzięki naszej determinacji i zdecydowaniu szybko dochodzi do siebie i niebawem znowu będzie biegał i cieszył się życiem. Po tych 6 tygodniach udaliśmy się na kontrolne RTG operowanej łapki. Lekarz miał dla nas dwie wiadomości – jedną dobrą, drugą złą. Oczywiście zaczęliśmy od dobrej. Doktor powiedział, że łapa wygląda bardzo dobrze, wszystko świetnie się goi, ale… Podczas rekonwalescencji drugi staw został mocno obciążony przez niesprawność leczonej łapy co spowodowało pogorszenie się jej stanu. Z niedowierzaniem i łzami w oczach słuchaliśmy lekarza, który bardzo szczegółowo opisywał nam zdjęcie lewej łapy. Przed nami leżał Ares jeszcze mocno ospały po narkozie, a na nas spadła informacja, że operacja znowu musi być wykonana jak najszybciej, jeszcze w tym miesiącu nim pies ukończy rok. Ciągle bijemy się z myślami, że znowu będzie musiał przechodzić prze cierpienie, jakie przyniosła mu pierwsza operacja. 

Wiemy, że nie jest to najlepszy czas na proszenie o pomoc kiedy tak wiele osób wokół jej potrzebuje, jednak na tę chwilę nie jesteśmy już w stanie sami pokryć wszystkich kosztów leczenia, a przeciąganie w czasie i zbieranie własnych środków pogarsza tylko stan łapy i zmniejsza prawdopodobieństwo sukcesu zabiegu. Dlatego nie mając wyjścia i kierując się miłością do naszego czworonoga zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich Was o pomoc w ratowaniu łapy Aresa. 


Z góry bardzo dziękujemy w imieniu swoim i naszego przyjaciela – Aresa.

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Lusia - awatar

    Lusia

    06.11.2020
    06.11.2020

    Areału, jeszcze razem pobiegamy po lesie!! <3

2 406 zł  z 3 500 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Marta Szewczyk - awatar

Marta Szewczyk

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 58

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
dla Ksieciunia z Tokar - awatar
dla Ksieciunia z Tokar
50
Zorro - awatar
Zorro
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Bartek - awatar
Bartek
100
Marietta Forycka - awatar
Marietta Forycka
100
Babcia Zorki - awatar
Babcia Zorki
100
Hubert Brzezickiq - awatar
Hubert Brzezickiq
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anna Szostak - awatar
Anna Szostak
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij