Zbiórka RefugeesSzczecin na Pol’and’Rock - miniaturka zdjęcia

RefugeesSzczecin na Pol’and’Rock Jak założyć taką zbiórkę?

RefugeesSzczecin na Pol’and’Rock

2 125 zł  z 8 150 zł (Cel)
Wpłaciło 46 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Nazywamy się Refugees Szczecin.


Od prawie czterech lat działamy w Szczecinie na rzecz wielokulturowości i szerzenia świadomości o sytuacji migrantów i uchodźców w Polsce i Europie.Organizujemy zbiórki, wykłady, debaty, dyskusje, demonstracje, prowadzimy edukacyjne zajęcia w szkołach, pomagamy też cudzoziemcom trafiającym do naszego miasta oraz osobom przebywającym w ośrodkach dla cudzoziemców w Polsce.

 

Nasza działalność zaczęła się w 2015 roku, a impulsem początkowym był tzw. kryzys migracyjny, z którym zetknęła się Europa. Od tamtej pory nie ustajemy w mówieniu o sytuacji uchodźców i apelowaniu do społeczeństwa o pomoc.

 

W 2016 roku postanowiliśmy ze swoim stoiskiem i programem we współpracy z przyjaciółmi z Warszawy (Dom Otwarty) pojawić się na (wtedy jeszcze) Woodstocku. To była naprawdę dobra decyzja. W ciągu kilku festiwalowych dniodbyliśmy tysiące rozmów, rozdaliśmy setki materiałów informacyjnych, pokazaliśmy kilkanaście filmów, przeprowadziliśmy kilka warsztatów i gier uświadamiających, a w czasie deszczu w naszym namiocie wiele osób znalazło schronienie i fajnie razem spędzaliśmy czas na budujących rozmowach o pomaganiu i istocie sytuacji migracyjnych na świecie. Wiele się nauczyliśmy i jesteśmy przekonani, że od siebie daliśmy równie dużo.

 

W roku 2017 wróciliśmy w powiększonym składzie już nie jako stoisko a jako Wioska Wielu Kultur. Ponownie był z nami Dom Otwarty. Towarzyszyła nam Fundacja Wolna Syria oraz Fundacja Emic.

W roku 2018 wioska rozrosła się jeszcze bardziej. Do dotychczasowego zespołu dołączyło Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, Zielona Grupa, Fundacja Banina oraz Przyjaciele Ludzi.

 Czas na czwartą wizytę na Wzgórzu ASP! W tym roku trochę inny skład ale znów atrakcji nie zabraknie!

 

Wyjazd na kilkudniowy festiwal to duże wyzwanie logistyczne, ale przede wszystkim finansowe. Dlatego potrzebujemy Waszej pomocy!

 

Opis projektu

 

Na tegorocznym Pol’and’Rock Festival chcemy ponownie zagościć na Wzgórzu ASP, żeby móc opowiadać Wam o uchodźcach, migracjach i wielokulturowości oraz odpowiadać na Wasze pytania. Przygotowujemy dla Was wiele form aktywności i już teraz zapraszamy!

 

Nasze stoisko to:

- przestrzeń do dyskusji – stoły i ławki, na których można usiąść na chwilę lub zostaćna dłużej i porozmawiać

- materiały edukacyjne i promocyjne – przygotowaliśmy autorską broszurę dotyczącą faktów i mitów o uchodźcach – na każdym z dwóch festiwali w Kostrzynie rozdaliśmy kilka tysięcy jej egzemplarzy; przygotowujemy też naklejki, które zawsze znikały błyskawicznie

- warsztaty kulturowe – w ubiegłych latach malowanie kafelków oraz ciała specjalnymi farbami w orientalne wzory cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym rokuw naszym namiocie na pewno nie zabraknie malowania, tworzenia lalek, kontaktu z językami obcymi i możliwości poszerzenia kompetencji międzykulturowych

- możliwość własnoręcznego stworzenia swojej pamiątki z festiwalu – w ubiegłym roku razem dużą popularnością cieszyło się malowanie toreb i koszulek, a doszablonów z hasłami ustawiały się kolejki ;)

- teksty i filmy dotyczące migrantów i uchodźców – w Wiosce Wielu Kultur będziemożna zdobyć informacje o źródłach pisanych, internetowych i filmowych, zktórych warto czerpać wiedzę

- tolerancja i otwartość – każdy z nas jest inny, każdy ma prawo do własnej opinii,każdy ma prawo się z nami nie zgadzać – w naszym namiocie szanujemy te prawa i zapraszamy do konstruktywnych rozmów bez oceniania

  

Na co wydamy zebrane pieniądze?

 

-wydrukujemy materiały edukacyjne, broszury, ulotki, wlepki

-kupimy materiały zużywalne, które wykorzystamy na warsztatach (kafelki, farby,sznurki do makramy itd.)

-zadbamy o wystrój namiotu prezentując Wam interesujące treści w formie graficznej

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Michał Żak - awatar

  Michał Żak

  29.06.2018
  29.06.2018

  Powodzenia!!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.06.2018
  23.06.2018

  oby Wasza działalność odniosła skutek

  • Refugees Szczecin - awatar

   Refugees Szczecin - Organizator zbiórki

   29.06.2018
   29.06.2018

   Robimy co w naszej mocy. Dziękujemy

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  17.05.2018
  17.05.2018

  Życzę Wam bardzo udanej zbiórki i dziękuję za to, co robicie!

  • Refugees Szczecin - awatar

   Refugees Szczecin - Organizator zbiórki

   19.05.2018
   19.05.2018

   To my serdecznie dziękujemy za wpłatę oraz za wiarę w nas. Wspólnie możemy wiecej

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  07.05.2018
  07.05.2018

  Powodzenia :)!

  • Refugees Szczecin - awatar

   Refugees Szczecin - Organizator zbiórki

   19.05.2018
   19.05.2018

   Serdecznie dziękujemy

2 125 zł  z 8 150 zł (Cel)
Wpłaciło 46 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 46

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Agnieszka Gruszka - awatar
Agnieszka Gruszka
50
Michał Żak - awatar
Michał Żak
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
PIOTR KEMPSKI - awatar
PIOTR KEMPSKI
28
Daniel Gleichgewicht - awatar
Daniel Gleichgewicht
50
Bodzio - awatar
Bodzio
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij