Zbiórka Odejść, tego się nie robi kotu.. - miniaturka zdjęcia

Odejść, tego się nie robi kotu.. Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Odejść, tego się nie robi kotu.. - zdjęcie główne

Odejść, tego się nie robi kotu..

100 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Rutka jest kilkunastoletnią wiejską kotką.

Większość swojego życia spędziła u boku człowieka, który drapał za uszkiem i pozwalał wygrzewać kości w domowym cieple. Może nie była rozpieszczana, nie spożywała wykwintnych posiłków, ale zawsze miała blisko kogoś, komu mogła pomruczeć kocie kołysanki.

Niestety, kocie życie zawaliło się z dnia na dzień, gdy starsza Pani, która była całym światem Rutki – zniknęła. Pojawili się inni ludzie, młodsi i szybsi, ale oni byli głusi na pytające miauknięcia. Ich dotyk, na który czekała kotka okazał się być brutalnym szarpnięciem, którym wyrzucono bezbronną kotkę z domu, jedynego miejsca, w którym czuła się bezpiecznie.

Pierwsze chwile kota wyrzuconego z ciepłego domu na zimny, obcy świat, to szok. W jednej chwili traci się wszystko – miseczkę z jedzeniem, świeżą wodę do picia, miękkie posłanie, na którym można spokojnie spać. Kot nie rozumie, że odtąd jedyne, co będzie głaskało futerko, to zimny wiatr, że albo szybko nauczy się polować lub kraść, albo zginie. Kot wie tylko, że dotąd zajmował się nim człowiek – a teraz człowieka nie ma…

Rutka miała szczęście, bo sąsiedzi dość szybko poinformowali o niej Fundację Felineus. Gdy wolontariusze przyjechali po nią, zobaczyli małą, skuloną kupkę futra – musiała przez kilka dni głodować, bo była wychudzona i miauczała cichutko z bólu i tęsknoty. Badania lekarskie były dla Rutki bardzo niepomyślne – zdiagnozowano anemię, początki niewydolności wątroby i nerek, niewydolność trzustki.

Leczenie trwało bardzo długo. Ale nie na darmo Rutka ma za sobą kilkanaście lat życia – doszła do zdrowia, choć wymaga stałej kontroli weterynarza. Nie przeszkadza jej to jednak w prawie normalnym życiu. 

Niestety, ze względu na problemy z wątrobą i trzustką kotka wymaga podawania specjalistycznych karm sensitiv lub gastro – każda inna karma skutkuje koszmarną biegunką. Do końca życia Rutka będzie musiała jeść tylko te karmy, które toleruje jej organizm, poddawać się diagnostyce weterynaryjnej i drogiemu leczeniu.

Rutka przebywa w domu tymczasowym niedaleko swojego starego domku. Często wybiera się tam na spacery, sprawdzając, czy jej dobra, stara Pani nie wróciła i nie przygarnie swojej koteczki. Niestety, za każdym razem trafia na zamknięte drzwi – wraca wtedy biegiem do obecnych opiekunów i łasi się do nich, jakby chciała podziękować za to, że są jeszcze ludzie, którzy nie zostawili starej kotki na pewną śmierć.

Jedni ludzie odebrali Rutce dom, inni dali jej domek zastępczy, w którym może dożyć spokojnej starości. Ty możesz sprawić, by jej życie upłynęło bez bólu, w spokoju i z pełną miseczką. Spraw, by w ostatecznym rachunku „człowiek” oznaczał dla Rutki „pomoc”.


100 zł  z 2 500 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 4

Kamila - awatar
Kamila
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Kasia - awatar
Kasia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij