Rutka jest kilkunastoletnią wiejską kotką.
Większość swojego życia spędziła u boku człowieka, który drapał za uszkiem i pozwalał wygrzewać kości w domowym cieple. Może nie była rozpieszczana, nie spożywała wykwintnych posiłków, ale zawsze miała blisko kogoś, komu mogła pomruczeć kocie kołysanki.
Niestety, kocie życie zawaliło się z dnia na dzień, gdy starsza Pani, która była całym światem Rutki – zniknęła. Pojawili się inni ludzie, młodsi i szybsi, ale oni byli głusi na pytające miauknięcia. Ich dotyk, na który czekała kotka okazał się być brutalnym szarpnięciem, którym wyrzucono bezbronną kotkę z domu, jedynego miejsca, w którym czuła się bezpiecznie.
Pierwsze chwile kota wyrzuconego z ciepłego domu na zimny, obcy świat, to szok. W jednej chwili traci się wszystko – miseczkę z jedzeniem, świeżą wodę do picia, miękkie posłanie, na którym można spokojnie spać. Kot nie rozumie, że odtąd jedyne, co będzie głaskało futerko, to zimny wiatr, że albo szybko nauczy się polować lub kraść, albo zginie. Kot wie tylko, że dotąd zajmował się nim człowiek – a teraz człowieka nie ma…
Rutka miała szczęście, bo sąsiedzi dość szybko poinformowali o niej Fundację Felineus. Gdy wolontariusze przyjechali po nią, zobaczyli małą, skuloną kupkę futra – musiała przez kilka dni głodować, bo była wychudzona i miauczała cichutko z bólu i tęsknoty. Badania lekarskie były dla Rutki bardzo niepomyślne – zdiagnozowano anemię, początki niewydolności wątroby i nerek, niewydolność trzustki.
Leczenie trwało bardzo długo. Ale nie na darmo Rutka ma za sobą kilkanaście lat życia – doszła do zdrowia, choć wymaga stałej kontroli weterynarza. Nie przeszkadza jej to jednak w prawie normalnym życiu.
Niestety, ze względu na problemy z wątrobą i trzustką kotka wymaga podawania specjalistycznych karm sensitiv lub gastro – każda inna karma skutkuje koszmarną biegunką. Do końca życia Rutka będzie musiała jeść tylko te karmy, które toleruje jej organizm, poddawać się diagnostyce weterynaryjnej i drogiemu leczeniu.
Rutka przebywa w domu tymczasowym niedaleko swojego starego domku. Często wybiera się tam na spacery, sprawdzając, czy jej dobra, stara Pani nie wróciła i nie przygarnie swojej koteczki. Niestety, za każdym razem trafia na zamknięte drzwi – wraca wtedy biegiem do obecnych opiekunów i łasi się do nich, jakby chciała podziękować za to, że są jeszcze ludzie, którzy nie zostawili starej kotki na pewną śmierć.
Jedni ludzie odebrali Rutce dom, inni dali jej domek zastępczy, w którym może dożyć spokojnej starości. Ty możesz sprawić, by jej życie upłynęło bez bólu, w spokoju i z pełną miseczką. Spraw, by w ostatecznym rachunku „człowiek” oznaczał dla Rutki „pomoc”.
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!
Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888
Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.
Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!
Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.
Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).
Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: