Zbiórka Rybnicka mapa drzew - zdjęcie główne

Rybnicka mapa drzew

1 255 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Rybnik postrzegany jest jako miasto zielone. Wszyscy chcemy, by właśnie takim miastem pozostał. W mieście w ciągu ostatnich lat zostało wycięte wiele pięknych, potężnych i wiekowych drzew. 

Wspólnie możemy objąć ochroną to, co pozostało!

Naszym celem jest ochrona przyrody i miejskiego drzewostanu. Chcemy doprowadzić do skatalogowania i objęcia ochroną w szczególności tych drzew, które są wyjątkowo cenne. Dlatego zamierzamy uruchomić w naszym mieście społeczną i międzypokoleniową akcję inwentaryzacji drzew z wykorzystaniem nowych technologii i aplikacji internetowych.

Drzewa, a szczególnie drzewa dojrzałe, są w mieście bardzo potrzebne. Skutecznie obniżają temperaturę podczas fal upałów. Zmniejszają problem z nadmiarem wody podczas intensywnych opadów. Chronią miasto przed porywistymi wiatrami. Dostarczają tlen, pochłaniają zanieczyszczenia powietrza. Opadłe jesienią liście nawożą ziemię — o ile pozwoli się im pozostać tam, gdzie spadły. Są oazą bioróżnorodności, domem dla owadów i ptaków. Ratują nas ludzi, zapewniając cień idącym stopioną w skwarze ulicą. Zieleń drzew daje wytchnienie naszym zmęczonym patrzeniem w ekrany oczom. A poza tym — drzewa tak pięknie ozdabiają miasto.

Uruchamiając akcję Rybnickie drzewa chcemy zainteresować tematem ochrony przyrody i drzewostanu wszystkich rybniczan. Zależy nam na społecznym zaangażowaniu tych, dla których ochrona drzew jest ważna. Szukamy partnerów, którzy w swoim najbliższym otoczeniu — na swoich osiedlach, w dzielnicach — dokonają przeglądu i oznaczenia cennych drzew.

Mamy nadzieję, że takie działanie doprowadzi do realizacji niezależnej, społecznej ewidencji drzew na interaktywnej rybnickiej mapie drzew.

Dzięki uprzejmości stowarzyszenia Radomskie Drzewa otrzymamy narzędzia (oprogramowanie) do przeprowadzenia ewidencji drzew, a środki zebrane ze zbiórki pozwolą uruchomić niezbędną infrastrukturę informatyczną. Stąd nasza prośba do rybniczan o wsparcie finansowe tej zbiórki.

Dzięki zbiórce powstanie rybnicka mapa drzew! Drzewa naszego miasta zostaną dopisane do mapy drzew Polski (zob.: www.drzewa-polska.pl), a później dołączą do ewidencji globalnej. 

To będzie ważny krok na drodze o właściwe zadbanie o drzewa i o ich ochronę!

Akcja Rybnickie Drzewa — ukierunkowana na ochronę przyrody i drzew w mieście — to pomysł kilkorga rybniczan, którzy przy wsparciu Fundacji DOBROstka chcą doprowadzić do skatalogowania miejskiego drzewostanu. Akcję — dzięki grantowi z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” — zaczynamy od projektu Zielone poRACHUNKI, który ma zapoczątkować inwentaryzację drzew na szerszą skalę. Ważnym elementem całej akcji jest utworzenie rybnickiej mapy drzew, czyli internetowej aplikacji, na uruchomienie której zbieramy środki.

Państwa wsparcie jest dla nas bardzo ważne i cenne. Przyłączyć się do akcji można na kilka sposobów — będziemy wdzięczni za wsparcie finansowe, ale liczymy także na zaangażowanie przy katalogowaniu drzew - zaczynamy już tej wiosy! Zawsze mile widziane będzie dobre słowo i promocja naszego projektu.

Każda osoba, która wesprze finansowo naszą zbiórkę, przyczyni się do zadbania o nasze wspólne dobro — zielony Rybnik. 

Serdecznie dziękujemy za każdą, choćby najmniejszą wpłatę.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 255 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Beata - awatar
Beata
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Justyna - awatar
Justyna
10
Więcej drzew ;) - awatar
Więcej drzew ;)
25
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Nina - awatar
Nina
20
T.W. - awatar
T.W.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij