Mariusz Wiśniewski
Dziękuję Wam serdecznie! Wierzę, że okazane przez nas innym ludziom serce i życzliwość wraca do nas! Pozdrawiam Was cieplutko!
Jak to jest — stracić wszystko?
Jak to jest — być zmuszonym do ucieczki i nie móc wrócić?
Jak to jest — znaleźć się w świecie, w którym wszystko i wszyscy są obcy?
— Nie wiem, na całe moje szczęście — nie wiem.
Nie wiem jeszcze wielu innych rzeczy: tego, jak żyje się za drutami w środku lasu, jak przez wiele miesięcy rozmawia się z kimś, kto mnie nie rozumie i kogo ja nie rozumiem, jakie to uczucie, gdy pewne jest tylko to, że na nic się nie ma wpływu, że właściwie nic ode mnie nie zależy, a wszystko, co się ze mną stanie, zależy od innych, których nie znam.
Chcę Wam opowiedzieć o dwóch rodzinach, które dotarły do Polski latem 2021 roku z płonącego Kabulu. Ewakuowali je polscy żołnierze. Dziesięć osób, o których opowiadam, załadowano do samolotu transportowego. Każda z nich zabrała ze sobą z miasta, w którym mieszkała, to, co akurat przed przybyciem na lotnisko włożyła na siebie. I tak według żołnierzy „mieli szczęście” — w Kabulu zostali ich krewni: bracia, siostry, rodzice, dziadkowie. Odcinkami pokonywali drogę do Polski — kraju „sojusznika”. Oddalili się na kilka tysięcy kilometrów od ludzi, z rąk których groziła im śmierć, więzienie, cierpienie.
Od sierpnia ubiegłego roku tkwią w obozie dla uchodźców w poczuciu coraz większej beznadziei. Pomogły nam ich odnaleźć dwie wyjątkowe kobiety. One zainspirowały nas, by zrobić, ile się tylko da, aby pomóc tym dziesięciu osobom — z których najstarsza ma lat 58, najmłodsza za kilka miesięcy będzie miał lat pięć — ODBUDOWAĆ ŻYCIE!
W październiku 2021 roku Rybnik wraz z wieloma innymi polskimi miejscowościami powiedział 220 dzieciom z ukraińskiego Domu Dziecka: „Dobranoc”. Teraz nadszedł czas, by Rybnik razem z wszystkimi ludźmi dobrej woli powiedział: „Dzień dobry” dwóm afgańskim rodzinom, które do Polski przywiała nie tęsknota za lepszym życiem, ale konieczność wywołana grozą wojny.
Chcemy zaprosić na Śląsk, do Rybnika, te dwie afgańskie rodziny —pierwsza z nich składa się z czterech osób, druga z sześciu. By tak mogło się stać, przed nami stoi wyzwanie wyremontowania i wyposażenia w podstawowe sprzęty, potrzebne do w miarę normalnego życia, dwóch mieszkań. Specjalnie zwróciliśmy się do władz Rybnika o udostępnienie nam mieszkań, które wymagają remontu, by uniknąć złych komentarzy o tym, że: „dla swoich nie ma, a obcym dajecie”… Nas, stojących za powitalnym: „Dzień dobry”, jest spora garstka, ale sami — bez Was — nie damy rady! Liczymy na Waszą empatię i ten łączący dobrych ludzi solidaryzm w obliczu czyjegoś nieszczęścia!
Dziękuję Wam serdecznie! Wierzę, że okazane przez nas innym ludziom serce i życzliwość wraca do nas! Pozdrawiam Was cieplutko!
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Anonimowy Darczyńca
Panie Mariuszu! Kiedy przedstawi Pan sprawozdanie z zebranych i wydanych pieniędzy? https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid016xmW4SCUkNuLdz3yLLJMyoRtZHd1FdSEuQUDTGEqUP8WyHvvxgoQC8FvrrfHd4sl&id=100000740566726
Anonimowy Darczyńca
Malutka cegiełka ode mnie by zbudować dla Was nowe życie w Polsce. Powodzenia🥰
Paulina Rzymanek
Powodzenia, dziś walentynki posyłam więc dużo miłości dla wszystkich zaangażowanych w tę słuszną sprawę :)
Mariusz Wiśniewski - Organizator zbiórki
Z tym samym odczuciem i rozumieniem miłości po prostu - dziękuję!!!
Leszek Porembski
Cieszę się że jestem z Rybnika, w którym są ludzie o otwartych sercach, gotowi do takiej pomocy. Powodzenia!
Mariusz Wiśniewski - Organizator zbiórki
Drogi Leszku! W imieniu obu tych rodzin i swoim pięknie dziękuję! Rybnik był i będzie miastem, w którym żyją ludzie dostrzegający w innych, nie koniecznie nam bliskich, po prostu ludzi! Żyło by nam się wszystkim i lepiej, i szczęśliwiej, i piękniej, gdyby do każdej głowy dotarło, jak ważne dla własnego poczucia bycia szczęśliwym jest to samo uczucie u innych. Dbajmy o siebie wzajemnie!
Anonimowy Darczyńca
Powodzenia życzę ,pozdrawiam serdecznie .
Mariusz Wiśniewski - Organizator zbiórki
Dziękuję! Pozdrowienia przekażę też naszym afgańskim gościom!