Zbiórka Rysio- nasz super bohater - zdjęcie główne

Rysio- nasz super bohater

2 528 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Nawrocka - awatar

Natalia Nawrocka

Organizator zbiórki

Rysio to wesoły i pełny energii 4 latek. 

Wszystko zaczęło się w lipcu 2014, alergolog zauważyła zmianę w lewym dole nadobojczykowym. Okazało się, że miał go od 7 miesiąca życia. 

Trafiliśmy do poradni onkologicznej, nadal nie było wiadomo co to takiego i  Rysio został zakwalifikowany do operacji. Guz był w takim miejscu, że zagrażał uduszeniem w nocy.


2 października Rysio przeszedł operację usunięcia guza. Guz miał 10x5 cm, był wielkości męskiej pięści. Pytanie,skąd w takim małym ciałku taki wielki guz. Czekaliśmy tydzień na wyniki histopatologiczne. Okazało się, że jest to Tryton- rzadki podtyp guza złośliwiego nerwów obwodowych. Na szczęście u Rysia nie zdążył się uzłośliwić. Niestety razem z guzem usunięto również nerwy co spowodowało uszkodzenie splotu ramiennego.

Całkowity niedowład sprawił, że zaczęły mu zanikać mięśnie. Musi chodzić cały czas z rączką w temblaku, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Początki były trudne, upadał na twarz bo nie mógł się podeprzeć, nie radził sobie tak jak przed operacją. 

Dwa tygodnie po usunięciu guza w Centrum Zdrowia Dziecka, trafiliśmy do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, gdzie czekała kolejna operacja- rekonstrukcja nerwów.

Mimo ćwiczeń i upływającego czasu nie było żadnych efektów operacji rekonstrukcji nerwów.

Dzięki Fundacji Spotu Ramiennego Otwarte Ramiona, w której Rysio jest podopiecznym w marcu 2015 roku trafiliśmy na konsultację do dr. Bahma z Niemiec. Niestety Profesor obawiał się, że podczas zabiegu może zrobić mu krzywdę bo Rysiowi został naciek guza i musieliśmy przeprowadzić jeszcze raz badania histopatologiczne. Kolejne wyniki potwierdziły, że naciek nie jest złośliwy.

W styczniu 2016 r. pojawiliśmy się ponownie u dr Bahma. Obejrzał rączkę i powiedział, że może podjąć się operacji. Operacja miała polegać na ponownym przeszczepie nerwów. 

Była to kosztowna operacja, ale dzięki 1% i fundacji siepomaga udało nam się uzbierać  potrzebną kwotę i 20 marca ruszyliśmy do Niemiec .

21 marca pierwszy dzień wiosny a dla Rysia początek czegoś nowego.

Operacja trwała prawie 6 godzin,  rekonstrukcja powiodła się.  Dr Bahm zaproponował nam jeszcze jeden zabieg i w czwartek Rysio znowu jechał na blok operacyjny. Tym razem również się udało. Jak było tylko możliwe zaczęliśmy rehabilitację, w lipcu pojawił się pierwszy ruch. Szczęście jakie nas spotkało jest nie do opisania.

Od tego czasu Rysio zaczął chętniej ćwiczyć, chyba zrozumiał, że ćwiczenia przynoszą efekty.

Oczywiście bywają gorsze dni, ale małymi kroczkami idziemy do przodu.

Zaczęły pojawiać się kolejne ruchy. 

W sierpniu ponownie pojawiliśmy się na konsultacji u dr Bahma, zakwalifikował Rysia do kolejnej operacji, która polega na przeszczepieniu mięśni z uda do bicepsa. Jeśli wszystko się powiedzie Rysio będzie mógł zginać rączkę w łokciu.

Operacja jest bardzo kosztowna i niestety nas na nią nie stać. Stąd moja prośba o pomoc dla naszego wojownika. Część kwoty udało nam się uzyskać dzięki 1%. Po operacji czeka nas kosztowna rehabilitacja, a w przyszłości kolejna operacja usprawniająca dłoń i nadgarstek.

Dzięki wspaniałym ludziom wierzę, że może się udać.Rysio marzy żeby zagrać kiedyś z tatą w kosza, teraz doszło jeszcze jedno marzenie... chce być super bohaterem

Serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc.

Natalia Nawrocka mama Rysia wojownika


więcej można przeczytać o Rysia historii na stronie:

www.fsr.pl

oraz na facebooku

Rysio-nasz wojownik Uszkodzenie Splotu Ramiennego

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.04.2017
  02.04.2017

  Dzielny super bohater ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.03.2017
  06.03.2017

  Trzymamy kciuki! Zdrówka :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.03.2017
  04.03.2017

  Wszystkiego dobrego Rysiu!

 • Magda - awatar

  Magda

  01.02.2017
  01.02.2017

  Trzymamy kciuki :)

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  24.01.2017
  24.01.2017

  3mamy kciuki !

2 528 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Natalia Nawrocka - awatar

Natalia Nawrocka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 43

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paulina Sciemka - awatar
Paulina Sciemka
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Najewska - awatar
Katarzyna Najewska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij