Zbiórka Rysio- nasz super bohater - zdjęcie główne

Rysio- nasz super bohater

2 528 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby
Natalia Nawrocka - awatar

Natalia Nawrocka

Organizator zbiórki

Rysio to wesoły i pełny energii 4 latek. 

Wszystko zaczęło się w lipcu 2014, alergolog zauważyła zmianę w lewym dole nadobojczykowym. Okazało się, że miał go od 7 miesiąca życia. 

Trafiliśmy do poradni onkologicznej, nadal nie było wiadomo co to takiego i  Rysio został zakwalifikowany do operacji. Guz był w takim miejscu, że zagrażał uduszeniem w nocy.


2 października Rysio przeszedł operację usunięcia guza. Guz miał 10x5 cm, był wielkości męskiej pięści. Pytanie,skąd w takim małym ciałku taki wielki guz. Czekaliśmy tydzień na wyniki histopatologiczne. Okazało się, że jest to Tryton- rzadki podtyp guza złośliwiego nerwów obwodowych. Na szczęście u Rysia nie zdążył się uzłośliwić. Niestety razem z guzem usunięto również nerwy co spowodowało uszkodzenie splotu ramiennego.

Całkowity niedowład sprawił, że zaczęły mu zanikać mięśnie. Musi chodzić cały czas z rączką w temblaku, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Początki były trudne, upadał na twarz bo nie mógł się podeprzeć, nie radził sobie tak jak przed operacją. 

Dwa tygodnie po usunięciu guza w Centrum Zdrowia Dziecka, trafiliśmy do Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu, gdzie czekała kolejna operacja- rekonstrukcja nerwów.

Mimo ćwiczeń i upływającego czasu nie było żadnych efektów operacji rekonstrukcji nerwów.

Dzięki Fundacji Spotu Ramiennego Otwarte Ramiona, w której Rysio jest podopiecznym w marcu 2015 roku trafiliśmy na konsultację do dr. Bahma z Niemiec. Niestety Profesor obawiał się, że podczas zabiegu może zrobić mu krzywdę bo Rysiowi został naciek guza i musieliśmy przeprowadzić jeszcze raz badania histopatologiczne. Kolejne wyniki potwierdziły, że naciek nie jest złośliwy.

W styczniu 2016 r. pojawiliśmy się ponownie u dr Bahma. Obejrzał rączkę i powiedział, że może podjąć się operacji. Operacja miała polegać na ponownym przeszczepie nerwów. 

Była to kosztowna operacja, ale dzięki 1% i fundacji siepomaga udało nam się uzbierać  potrzebną kwotę i 20 marca ruszyliśmy do Niemiec .

21 marca pierwszy dzień wiosny a dla Rysia początek czegoś nowego.

Operacja trwała prawie 6 godzin,  rekonstrukcja powiodła się.  Dr Bahm zaproponował nam jeszcze jeden zabieg i w czwartek Rysio znowu jechał na blok operacyjny. Tym razem również się udało. Jak było tylko możliwe zaczęliśmy rehabilitację, w lipcu pojawił się pierwszy ruch. Szczęście jakie nas spotkało jest nie do opisania.

Od tego czasu Rysio zaczął chętniej ćwiczyć, chyba zrozumiał, że ćwiczenia przynoszą efekty.

Oczywiście bywają gorsze dni, ale małymi kroczkami idziemy do przodu.

Zaczęły pojawiać się kolejne ruchy. 

W sierpniu ponownie pojawiliśmy się na konsultacji u dr Bahma, zakwalifikował Rysia do kolejnej operacji, która polega na przeszczepieniu mięśni z uda do bicepsa. Jeśli wszystko się powiedzie Rysio będzie mógł zginać rączkę w łokciu.

Operacja jest bardzo kosztowna i niestety nas na nią nie stać. Stąd moja prośba o pomoc dla naszego wojownika. Część kwoty udało nam się uzyskać dzięki 1%. Po operacji czeka nas kosztowna rehabilitacja, a w przyszłości kolejna operacja usprawniająca dłoń i nadgarstek.

Dzięki wspaniałym ludziom wierzę, że może się udać.Rysio marzy żeby zagrać kiedyś z tatą w kosza, teraz doszło jeszcze jedno marzenie... chce być super bohaterem

Serdecznie dziękujemy za okazane serce i pomoc.

Natalia Nawrocka mama Rysia wojownika


więcej można przeczytać o Rysia historii na stronie:

www.fsr.pl

oraz na facebooku

Rysio-nasz wojownik Uszkodzenie Splotu Ramiennego

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.04.2017
  02.04.2017

  Dzielny super bohater ❤️

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.03.2017
  06.03.2017

  Trzymamy kciuki! Zdrówka :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.03.2017
  04.03.2017

  Wszystkiego dobrego Rysiu!

 • Magda - awatar

  Magda

  01.02.2017
  01.02.2017

  Trzymamy kciuki :)

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  24.01.2017
  24.01.2017

  3mamy kciuki !

2 528 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 43 osoby
Natalia Nawrocka - awatar

Natalia Nawrocka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 43

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Paulina Sciemka - awatar
Paulina Sciemka
8
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Najewska - awatar
Katarzyna Najewska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij