Zbiórka Pokażmy piękno polskich gór! - miniaturka zdjęcia

Pokażmy piękno polskich gór!

Pokażmy piękno polskich gór!

1 746 zł z 12 500 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać teraz
 
Michał Janiszewski - awatar

Michał Janiszewski

Organizator zbiórki


KRÓTKO O MNIE…

 

Nazywam się Michał Janiszewski,  jestem fotografem działającym od ponad 7 lat pod szyldem Motion-Studio.pl

Obrazem, filmem, grafiką interesowałem się od najmłodszych lat. Prawdziwa przygoda rozpoczęła się jednak dopiero w 2006 roku, kiedy to znaczną część oszczędności postanowiłem zainwestować w profesjonalną lustrzankę marki Canon i kilka jasnych obiektywów. Od tego czasu każdą wolną chwilę poświęcałem na zgłębianie technik oraz tajników fotografii cyfrowej. Zarwane noce, liczne kursy i szkolenia, w których się zatraciłem, pierwotną pasję zaczęły przeradzać w sposób na życie.

Z czasem doszedłem do wniosku, iż statyczny obraz nie zawsze jest w stanie w pełni oddać piękno danej chwili lub zjawiska. W tamtym okresie w Internecie moją uwagę zwróciły zagraniczne filmy, które w skondensowanej formie były w stanie pokazać długotrwałe procesy (wschody, zachody słońca, ruch chmur, rozwój roślin, budowa obiektów itp.)

Były to projekty zrealizowane w technice poklatkowej / timelapse. Kolejny rok poświęciłem na opanowanie i szlif tej formy ekspresji.

Przełomem był rok 2014, kiedy jako jedna z pierwszych osób w Polsce uzyskałem świadectwo kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego UAVO, co pozwoliło mi wzbogacić klasyczne ujęcia filmowe o unikalne (jak na tamten czas) kadry z powietrza.

Rok 2014 to również czas, w którym postanowiłem co roku realizować bardziej rozbudowane, autorskie projekty filmowe.

I tak kolejno powstały następujące projekty:


„Warszawa 2014 Timelapse – miasto wiecznie żywe…” – dla uczczenia 70 rocznicy Powstania Warszawskiego i miał na celu pokazanie piękna miasta, odbudowanego z powojennych ruin.

„Warsaw 2015 Skymovie – city from the air…” – po bardzo przychylnym odbiorze pierwszego projektu za cel postawiłem sobie ukazanie stolicy z niecodziennej, unikalnej perspektywy – z lotu ptaka.

„Warsaw 2016 – music of the city…” – był najbardziej skomplikowanym i złożonym projektem, w którym po Warszawie oprowadzała widzów muzyka. W założeniu skrzypaczka miała budzić Warszawę i jej mieszkańców do życia, prowadzić przez cały dzień pokazując jej zakamarki oraz układać do snu…

Wzmianki o wszystkich projektach pojawiały się w większości polskich mediów tj.: TVN Warszawa, TVN24, TVP Polonia, Polsat News, Radio ZET, Radio Dla Ciebie, Wyborcza.pl, Metrowarszawa.pl, Wirtualna Polska, Spidersweb.pl, Fotoblogia.pl


Fragmenty filmu „Warszawa 2014 Timelapse – miasto wiecznie żywe…” były wyświetlane przez cały sezon 2015 w Multimedialnym Parku Fontann, który to pokaz obejrzało ponad 1.000.000 widzów.


Film „Warsaw 2016 – Music of the city…” jest wyświetlany w warszawskim Metrze, gdzie obejrzało go już kilkaset tysięcy ludzi.


Aktualnie “Warszawa 2014 Timelapse – miasto wiecznie żywe” ma już blisko 150 000 osłon a „Warsaw 2015 Skymovie – city from the air…” ponad 200 000 odsłon w serwisie YouTube.


NOWY PROJEKT…

W tym roku swoją uwagę postanowiłem skierować w inny rejon Polski, bo przecież nasz kraj jest pełen magicznych i urokliwych miejsc.

Polskie góry w mojej ocenie to jedno z piękniejszych miejsc na Ziemi. Ich różnorodność czasami tajemniczość i niedostępność przyciąga wielu.

W swoim najnowszym projekcie, będę chciał przedstawić góry, jakich jeszcze nie znacie, odkryć na nowo ich piękno…

TO SKOMPLIKOWANE…

Pierwsze próby zdjęciowe jednego z pasm górskich podjąłem już w 2015 r., jednak po powrocie z planu, podczas postprodukcji okazało się, iż mały defekt mechaniczny sterownika, sprawił że każde z ujęć było co kilka klatek poruszone -  ponad 2 tygodnie ciężkiej pracy poszło praktycznie do kosza.

Dziś bogatszy o te doświadczenia, postanowiłem wrócić do tematu i ująć w nim nie jedno, a wszystkie, najbardziej charakterystyczne pasma polskich gór.

Zdjęcia zaplanowane są na drugą połowę czerwca – łącznie przewiduję 14 dni zdjęciowych, podczas których wraz z kolegą każdego dnia w terenie spędzimy blisko 20 godzin, dźwigając na szczyty blisko 60 kg sprzętu.

Przewiduję iż w ramach projektu powstanie około 8 000-10 000 zdjęć, które następnie przez blisko 2 miesiące będę poddawał obróbce i montażowi.

Premiera filmu zaplanowana jest na wrzesień/październik 2017 r. tak więc projekt powinien się zamknąć w 3-4 miesiące.

NA CO ZBIERAM ŚRODKI?

Projekt podobnie jak poprzednie realizacje jest niekomercyjny.

Z uwagi na fakt, iż nie realizuję go jak dotychczas w rodzimym mieście, pojawiają się tak prozaiczne koszty jak transport (szacuje do przebycia ponad 2 000 km), noclegi.

Do tego dojdzie koszt wynajmu dodatkowego sprzętu – aparatów, które będą dysponować na tyle dużą dynamiką tonalną aby w doskonałej jakości zarejestrować zarówno zdjęcia dzienne jak i nocne, gamy obiektywów o różnej ogniskowej, statywów - 500 PLN za dzień zdjęciowy oraz zakup dysków do backupu całego materiału, klatki umożliwiającej wykonanie zdjęć w mniej sprzyjających warunkach atmosferycznych.


PROSZĘ WAS O WSPARACIE – ODWDZIĘCZĘ SIĘ…

 

Proszę Was o wsparcie! W zamian jednak chcę się odwdzięczyć, dlatego przygotowałem kilka podarunków dla osób, które zdecydują się wesprzeć projekt.

1zł i więcej – przy takim przedsięwzięciu liczy się każdy grosz - bardzo Tobie dziękuje za wsparcie! 

50zł i więcej - imienne podziękowania dla Ciebie znajdą się na dedykowanej stronie internetowej poświęconej całemu projektowi (www.rytmgor.pl) oraz w opisie pod filmem na kanale YouTube;

99zł i więcej – otrzymasz plakat w formacie A2 42x59,4cm z wybraną fotografią  Warszawy lub ujęcia, które powstanie podczas projektu - widoki będą niezapomniane ;-), imienne podziękowania dla Ciebie znajdą się na dedykowanej stronie internetowej poświęconej całemu projektowi (www.rytmgor.pl) oraz w opisie pod filmem na kanale YouTube;

299zł i więcej - otrzymasz plakat wformacie B2 50x70cm z wybraną fotografią  Warszawy lub ujęcia, które powstanie podczas projektu, imienne podziękowania dla Ciebie znajdą się na dedykowanej stronie internetowej poświęconej całemu projektowi (www.rytmgor.pl) oraz w opisie pod filmem na kanale YouTube;

499zł i więcej - fotoobraz o wymiarach 50x70cm z wybraną fotografią Warszawy lub ujęcia, które powstanie podczas projektu, specjalne podziękowania w napisach końcowych do filmu oraz na dedykowanej stronie internetowej poświęconej projektowi (www.rytmgor.pl).

999zł i więcej -  plakat z wybraną fotografią Warszawy lub ujęcia, które powstanie podczas projektu w formacie B2 50x70cm oraz 2 fotoobrazy o wymiarach 50x70cm lub jeden 70cmx100cm, specjalne podziękowania w napisach końcowych do filmu oraz na dedykowanej stronie internetowej poświęconej projektowi (www.rytmgor.pl).


ZRÓBMY RAZEM COŚ WSPANIAŁEGO !!! 

POKAŻMY ŚWIATU JAK PIĘKNA JEST POLSKA I POLSKIE GÓRY.

Zapraszam również do współpracy firmy, instytucje oraz media zainteresowane sponsorowaniem, patronatem nad całym przedsięwzięciem.


MJ

 

 


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Michał Janiszewski - awatar

  Michał Janiszewski

  12.11.17
  12.11.17

  Prace nad projektem dobiegają końca. Premiera filmu zaplanowana jest na 16.11.2017r. Jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim osobom, które wsparły całe przedsięwzięcie! Zainteresowanych, którzy chcą być wymienieni z imienia i nazwiska pod filmem i na stronie projektu, uprzejmie proszę o kontakt.

  Zdjęcie aktualności 9 356

Komentarze


 • na 2 żubry w górach - awatar

  na 2 żubry w górach

  08.06.17
  08.06.17

  ;)

 • Madzialena - awatar

  Madzialena

  15.05.17
  15.05.17

  Trzymam kciuki za Ciebie zawsze!!!!

  • Michał Janiszewski - awatar

   Michał Janiszewski - Organizator zbiórki

   15.05.17
   15.05.17

   Dziękuje. To największe z dotychczasowych wyzwań, więc każda cegiełka do puli to ogromna pomoc, a myślę że upominki przypadną do gustu ;-)

1 746 zł z 12 500 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać teraz
 
Michał Janiszewski - awatar

Michał Janiszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 15

Kamol - awatar
Kamol
100
Zawiszewska - awatar
Zawiszewska
200
na 2 żubry w górach - awatar
na 2 żubry w górach
4
Dżulia - awatar
Dżulia
100
Marcin Wilq - awatar
Marcin Wilq
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
romina - awatar
romina
50
Olek i Krysia - awatar
Olek i Krysia
100
Fakundo A. - awatar
Fakundo A.
11
Ozzy - awatar
Ozzy
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 15 lipca zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij