Zbiórka Opieka w domu dla Krzyska - zdjęcie główne

Opieka w domu dla Krzyska

22 419 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 342 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Krajewski - awatar

Paweł Krajewski

Organizator zbiórki

Pomóżmy Krzyśkowi!!!

                Kilkanaście miesięcy temu zwracaliśmy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe w leczeniu Krzyśka – naszego 37 letniego brata, kolegi. Krzysiek zaczął chorować od 2017 roku.  Najpierw sparaliżowało mu nogi, z czasem niedowład ogarnął ręce, aż ostatecznie przestał oddychać. Przez długi czas Krzysiek miał mylnie postawioną diagnozę, z którą to nie potrafiliśmy się zgodzić. Ostatecznie po wielu zabiegach w sierpniu 2019 roku udało nam się dotrzeć do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku gdzie usłyszeliśmy wyrok – STWARDNIENIE ZANIKOWE BOCZNE (SLA) – choroba śmiertelna, na którą nie ma lekarstwa. 

                Stan zdrowia Krzyśka ciągle się pogarsza. W chwili obecnej oprócz tego że jest całkowicie sparaliżowany, oddycha za niego respirator, z uwagi na paraliż przełyku karmiony jest przez sondę. Walczymy ze stale pojawiającymi odleżynami. Krzysiek wymaga całodobowej opieki, a opiekuje się nim 79 letnia mama, z niewielką pomocą dzieci, które pracują. Zebrane swego czasu (w 2018 roku) środki finansowe przeznaczone zostały na zakup łóżka, materaca przeciwodleżynowego i na Panie opiekunki.  Obecnie kończą nam się pieniądze, stąd musieliśmy znacznie ograniczyć pracę Pań opiekunek do 2 godzin dziennie  przez 5 dni w tygodniu, a w najbliższym czasie zmuszeni będziemy zrezygnować z tej formy pomocy. Przed nami nieuchronnie pojawia się widmo Hospicjum. Bardzo byśmy chcieli powalczyć i nie oddawać brata do Hospicjum, zwłaszcza w dobie pandemii, gdzie odwiedziny są zabronione. W środku w tym całym popsutym opakowaniu uwięziony jest człowiek, który myśli i czuje. Mózg to jedyny organ, który w tej chorobie pracuje i pracował będzie. Dlatego ponownie zwracamy się do Wszystkich dobrych ludzi o pomoc!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Paweł Krajewski - awatar

  Paweł Krajewski

  01.05.2021
  01.05.2021

  Pomóżmy Krzyśkowi!!!
  Kilkanaście miesięcy temu zwracaliśmy się do Was z prośbą o wsparcie finansowe w leczeniu Krzyśka – naszego 37 letniego brata, kolegi. Krzysiek zaczął chorować od 2017 roku. Najpierw sparaliżowało mu nogi, z czasem niedowład ogarnął ręce, aż ostatecznie przestał oddychać. Przez długi czas Krzysiek miał mylnie postawioną diagnozę, z którą to nie potrafiliśmy się zgodzić. Ostatecznie po wielu zabiegach w sierpniu 2019 roku udało nam się dotrzeć do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku gdzie usłyszeliśmy wyrok – STWARDNIENIE ZANIKOWE BOCZNE (SLA) – choroba śmiertelna, na którą nie ma lekarstwa.
  Stan zdrowia Krzyśka ciągle się pogarsza. W chwili obecnej oprócz tego że jest całkowicie sparaliżowany, oddycha za niego respirator, z uwagi na paraliż przełyku karmiony jest przez sondę. Walczymy ze stale pojawiającymi odleżynami. Krzysiek wymaga całodobowej opieki, a opiekuje się nim 79 letnia mama, z niewielką pomocą dzieci, które pracują. Zebrane swego czasu (w 2018 roku) środki finansowe przeznaczone zostały na zakup łóżka, materaca przeciwodleżynowego i na Panie opiekunki. Obecnie kończą nam się pieniądze, stąd musieliśmy znacznie ograniczyć pracę Pań opiekunek do 2 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu, a w najbliższym czasie zmuszeni będziemy zrezygnować z tej formy pomocy. Przed nami nieuchronnie pojawia się widmo Hospicjum. Bardzo byśmy chcieli powalczyć i nie oddawać brata do Hospicjum, zwłaszcza w dobie pandemii, gdzie odwiedziny są zabronione. W środku w tym całym popsutym opakowaniu uwięziony jest człowiek, który myśli i czuje. Mózg to jedyny organ, który w tej chorobie pracuje i pracował będzie. Dlatego ponownie zwracamy się do Wszystkich dobrych ludzi o pomoc!

  Zdjęcie aktualizacji 67 668

Komentarze


 • Kacha - awatar

  Kacha

  06.02.2020
  06.02.2020

  Trzymam kciuki Krzysiek ❤

 • Szkoły Anglojęzyczne Regent w Elblągu - awatar

  Szkoły Anglojęzyczne Regent w Elblągu

  21.12.2018
  21.12.2018

  Życzymy zdrowia, wytrwałości i ufności. Społeczność Szkół Anglojęzycznych Regent w Elblągu.

 • adam i gosia - awatar

  adam i gosia

  23.11.2018
  23.11.2018

  wracaj do zdrowia i walcz

 • AiDarek - awatar

  AiDarek

  21.11.2018
  21.11.2018

  Wracaj szybko do zdrowia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.11.2018
  20.11.2018

  Elblazanka dla Elblazanina😊 życzę zdrowia 😊

22 419 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 342 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Paweł Krajewski - awatar

Paweł Krajewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 342

RENATA LATOSZEWSKA - awatar
RENATA LATOSZEWSKA
20
Dziobak - awatar
Dziobak
100
Dziobak - awatar
Dziobak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
500
Dziobak - awatar
Dziobak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Siostra Saba. Kocham Cię. - awatar
Siostra Saba. Kocham Cię.
50
Krzysztof Michałowski - awatar
Krzysztof Michałowski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Marta - awatar
Marta
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij