Zbiórka Samochód w dziale Marzenie - zdjęcie główne

Samochód w dziale Marzenie

19 976 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 212 osób
Michał Duński - awatar

Michał Duński

Organizator zbiórki

Swój apel postanowiłem zamieścić w tym dziale nie bez przyczyny - samochód nie uratuje mi życia, nie wpłynie bezpośrednio na stan mojego zdrowia, nie jest czymś niezbędnym. Dostosowany samochód umożliwi mi zwyczajnie większą aktywność.

Jestem 30-latkiem chorującym na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Mimo licznych ograniczeń (od dziecka na wózku, dziś nie jestem w stanie podnieść nawet ręki), szybko się "usamodzielniłem": w wieku 19 lat wyprowadziłem się z domu, w wieku 21 poślubiłem Magdę, oboje pracujemy i myślę, że całkiem dobrze sobie radzimy.

Prawie 3 lata temu pierwszy raz usiadłem na wózku elektrycznym, który zapewnił mi zupełnie nowe doświadczenia i nowe możliwości. Początkowo czułem się na nim niepewnie, z czasem jeździłem coraz dalej i dalej... rekordowy spacer miał 35km. Lasy, pola - nagle wszystko było jakby bliżej.

Podróże wózkiem dają mi mnóstwo wolności, ale mają 2 duże wady: uzależnienie od pogody i maksymalny zasięg. Fajnie jest móc spotkać się z rodziną i przyjaciółmi nie tylko przy temperaturze powyżej 10 stopni i braku opadów. Fajnie jest się spakować i pojechać na turnus gdzieś dalej (ostatni raz chyba z 12 lat temu). Jak byłem lżejszy i mniej pokrzywiony, to dawałem radę jechać w samochodzie na fotelu. Ostatni taki przejazd (wizyta u kardiologa) prawie skończył się złamaniem nogi - przy przesadzaniu noga poleciała na deskę rozdzielczą i było groźnie, na szczęście skończyło się na kilku dniach bólu. Dziś jak muszę gdzieś dojechać, to jedyną opcją jest firma świadcząca usługi przewozu osób na wózkach, ale jest to bardzo drogie (sporo droższe niż taksówka) i wymaga rezerwacji 2-3 dni przed wyjazdem. Jeśli chodzi o dalsze wyjazdy, to miałem nadzieję, że dam radę podróżować pociągiem, ale jest to jeszcze niemożliwe (niedostosowanie pociągów i dworców do wózków elektrycznych).

Celem mojej zbiórki jest zakup samochodu przystosowanego do przewozu mnie na wózku. Oczywiście nawet nie marzę o nowym samochodzie. 3-5 letni samochód do którego będę w stanie wjechać moim dużym wózkiem, to ok 45-60 tyś zł.

Dziękuję za każdą wpłatę!

- - - - - ENGLISH - - - - -

I decided to put my appeal in this section for a reason - the car will not save my life, it will not affect my health directly, it is not necessary. A customized car will allow me simply more activity.

I am a 30-year-old man suffering from SMA - spinal muscular atrophy. Despite numerous limitations (I have been in a wheelchair since childhood, I cannot even raise my arm today), I quickly became independent: I moved out of home at the age of 19, I married Magda at the age of 21, we both work and I think we are doing quite well.

About three years ago, I sat in an electric wheelchair for the first time, which gave me completely new experiences and possibilities. Initially, I felt uncertain about it, but with time I have been going farther and farther ... the record walk was 35km long. Forests, fields - suddenly everything was closer.

Travelling in a wheelchair gives me a lot of freedom, but there are two big disadvantages: dependence on weather and maximum distance. It's fun to be able to meet up with family and friends not only in dry conditions at temperatures above 10°C. It is fun to pack up and go somewhere else for a longer stay (the last time was 12 years ago, I think). When I was lighter and less crooked, I managed to travel in a car seat. The last such trip (a visit to the cardiologist) almost ended with a broken leg - when I was moved my leg was pushed onto the dashboard and it was scary, fortunately it ended up with only a few days of pain. Today, when I have to go somewhere, the only option is a company providing wheelchair transport services, but it is very expensive (much more expensive than a taxi) and requires a reservation 2-3 days earlier. As for further trips, I hoped that I would be able to travel by train, but it is still impossible (trains and stations are not adapted to electric wheelchairs).

The purpose of my fund-raising is to buy a car adapted to my wheelchair. Of course, I do not even dream about a new car. A 3-5-year old car, which I would be able to enter in my big wheelchair is about 45-60 thousand PLN.

Thank you for each donation!

Aktualizacje


 • Michał Duński - awatar

  Michał Duński

  11.11.2019
  11.11.2019

  Minęły prawie 2 lata od założenia zbiórki, sporo się przez ten czas zmieniło, więc pora na małą aktualizację :) Jedną z większych zmian jest mój wózek elektryczny, a właściwie decyzja o zakupie nowego, małego i zwrotnego wózka elektrycznego. Mój aktualny wózek jest świetny, ale głównie w terenie i na długich trasach. Jest duży, ma duży promień skrętu i w wielu miejscach zwyczajnie się nie mieści. Mocno ograniczał też wybór samochodu. Nowym wózkiem bez problem wjadę do dostosowanego Kangoo, Partner/Berlingo, czy Caddy, które są dodatkowo zdecydowanie lepiej dostępne i... tańsze! Za 30 000 zł można już kupić zadbany egzemplarz i właśnie 30 000 zł jest nowym celem zbiórki. Jeszcze raz dziękuję za Wasze wszystkie wpłaty, udostępnienia i za zaangażowanie!

Komentarze


 • Katarzyna Deren - awatar

  Katarzyna Deren

  20.11.2021
  20.11.2021

  Powodzenia Michał.

  • Michał Duński - awatar

   Michał Duński - Organizator zbiórki

   20.11.2021
   20.11.2021

   Dziękuję!

 • Mateusz od FWA - awatar

  Mateusz od FWA

  20.02.2020
  20.02.2020

  Widziałem Cię w jednym z filmików u Fishing With Ace, a potem przypadkiem na fejsbukowej reklamie no i jestem :) pozdrawiam i czekam na kolejny filmik z FWA :)

  • Michał Duński - awatar

   Michał Duński - Organizator zbiórki

   20.02.2020
   20.02.2020

   Dziękuję!

 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  22.01.2020
  22.01.2020

  Trzymam kciuki żeby się udało!

  • Michał Duński - awatar

   Michał Duński - Organizator zbiórki

   03.02.2020
   03.02.2020

   Dziękuję!

 • Daniel - awatar

  Daniel

  20.01.2020
  20.01.2020

  Powodzenia

  • Michał Duński - awatar

   Michał Duński - Organizator zbiórki

   03.02.2020
   03.02.2020

   Dziękuję!

 • Monster Zander Team - awatar

  Monster Zander Team

  13.11.2019
  13.11.2019

  Warto pomagać

  • Michał Duński - awatar

   Michał Duński - Organizator zbiórki

   13.11.2019
   13.11.2019

   Dziękuję!

19 976 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 212 osób
Michał Duński - awatar

Michał Duński

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 212

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Katarzyna Deren - awatar
Katarzyna Deren
80
Oliwka z rodzicami - awatar
Oliwka z rodzicami
50
Lucyna Rdzanek - awatar
Lucyna Rdzanek
20
Monika Trela - awatar
Monika Trela
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij